Kategorie bloga
13 najciekawszych wydarzeń dla dzieci w Warszawie - grudzień 2017

13 najciekawszych wydarzeń dla dzieci w Warszawie - grudzień 2017


I tak dotarliśmy do ostatniego miesiąca 2017 roku. Lada chwila upragnione i długo wyczekiwane (zwłaszcza przez dzieci ;) Święta Bożego Narodzenia. Po drodze jeszcze spotkanie ze Św. Mikołajem i mnóstwo atrakcji i wydarzeń dla dzieci. Dla wszystkich, którym dłuży się oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, przygotowaliśmy przegląd wydarzeń, które z całą pewnością wprawią Was w świąteczny nastrój.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 13 najciekawszych wydarzeń dla dzieci w Warszawie, ale wszystkie eventy, atracje dla dzieci i warsztaty znajdziecie oczywiście na Rodzicowo.pl :)

1. Warszawskie Legendy na Mikołajki - spacer dla najmłodszych - 02.12.2017

Punktualnie o godzinie 12.00 pod pomnikiem Warsa i Sawy przy ulicy Brzozowej 39/41 rozpocznie się mikołajkowy spacer z legendami. To świetna okazja do poznania legend i baśni związanych z Warszawą. Podczas godzinnej wycieczki maluchy dowiedzą się m.in.: w której piwnicy mieszka Bazyliszek, skąd przybyła Warszawska Syrenka, którędy chadzał król, skąd się wzięła nazwa Warszawa, w jaki sposób dotknąć dzwonu by spełnił marzenie? Udział w spacerze jest bezpłatny, ale mile widziany będzie napiwek dla przewodnika ;)

2. Świat według Zmorka - 02.12.2017

Kluboksięgarnia dziecięca Badet przy ulicy Lentza 35a zaprasza wszystkie dzieci od lat 3 na spotkanie zorganizowane wspólnie z wydawnictwem DLACZEMU. Będą to zajęcia plastyczne poświęcone bohaterowi kreatywnej kolorowanki "Niesamowity Zmorek". Dzieci poznają bliżej sympatycznego potworka, pokrytego łuskami, mieszkańca lasu. Podczas zajęć będą mogły same stworzyć wymyślone przez siebie potwory, które następnie zagrają w teatrzyku cieni. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

3. Akademia Duckie Deck - 02-03.12.2017

Centrum Kreatywności przy ulicy Targowej 56 zaprasza na szalony, pełen atrakcji, warsztatów, zabaw weekend dla całej rodziny. Ma być zabawnie, kreatywnie, dla małych, dla dużych, dla fanów zabawy, gier, majsterkowania, kreowania i doświadczania. W planie imprezy 8 kreatywnych warsztatów skierowanych dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, Strefa Otwarta wypełniona interaktywnymi obiektami, do której zajrzeć można w każdej chwili, Strefa Malucha poświęcona najmłodszym uczestnikom, wyposażona w klocki, kolejki i kredki. Na uczestników zabawy czekają m.in. rodzinne warsztaty fotograficzne, konstruowanie samochodów wyścigowych czy ożywianie ciastolinowych stworów. Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, ale są one bezpłatne. Jeszcze do piątku możecie dostać od nas wejściówki na te warsztaty - informacja tutaj.

4. Spotkanie ze Świętym Mikołajem - 02-03.12.2017

Sala Zabaw New Age Kids (Białołęka) zaprasza na specjalne spotkanie ze Świętym Mikołajem. W programie imprezy m.in. zabawy z elfami, dekorowanie bombek, zamykanie w bańce mydlanej, świąteczny poczęstunek i zdjęcia z Mikołajem. Koszt biletów to 55 złotych w przedsprzedaży i 60 złotych w dniu imprezy. Sala Zabaw znajduje się na ulicy Modlińskiej 115.

5. Uwolnij Kolory Świąt x Stabilo - 02-03.12.2017

Restauracja Ruza Roza przy ulicy Francuskiej 3 zaprasza dzieci wraz z rodzicami na weekend pełen świątecznych atrakcji. Dla uczestników wydarzenia organizatorzy zapewniają wspaniale urządzony kącik dla dzieci, kolorowanki oraz prezenty. Świąteczne zabawy będą odbywały się pod czujnym okiem profesjonalnych animatorów.

6. MIASTECZKO MIKOŁAJA, Klubokawiarnia Praska, 02-03.12.2017
Klubokawiarnia Praska
 zaprasza na: rodzinne, świąteczne zabawy, warsztaty, słodki poczęstunek, niespodzianki dla małych, średnich i dużych! M.in. Warsztaty zdobienia pierników świątecznych, robienia ozdób świątecznych, gordonki. Będzie również mini jarmark świąteczny – możliwość zakupu prezentów w sam raz przed Mikołajkami i spróbowania świątecznych pyszności . 
Terminy: 02.15. Sobota 11:00 - 18:00
03.12. Niedziela 11.00 - 18:00
Obowiązją zapisy:
1. e-mailowo: ewa.krawczyk@fundacjaart.pl
2. telefonicznie: 696 083 871
3. osobiście w lokalu: Sawinkowa 8 (dawniej Dąbrowszczaków)

7. Warszawa wita Święta - 09.12.2017

9 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki Warszawiacy powitają Święta. Organizatorzy akcji - KidZone Strefa Szczęśliwych Dzieci - zapewniają moc atrakcji dla osób w każdym wieku. Jest to wyjątkowy event, który łączy świąteczną atmosferę z wielką akcją promocyjną. Na uczestników czekać będzie m.in. Świąteczna Strefa Zabawy, spotkanie ze Świętym Mikołajem, rodzinne świąteczne gotowanie, konkursy, wspólne kolędowanie, akcja charytatywna "Świąteczna Paka" i wiele innych atrakcji. Przy okazji będzie można zapoznać i się i kupić mnóstwo świątecznych gadżetów. Wstęp bezpłatny.

8. Świąteczne kartki 3D - 09.12.2017

Pracownia. M80 przy ulicy Madaliśkiego 80/80 zaprasza na rodzinne świąteczne zajęcia twórcze. Będzie to doskonała okazja, aby pokazać dzieciom, że świąteczne życzenia możemy wysłać nie tylko przy pomocy wiadomości SMS czy e-mail, ale również na pięknej, ręcznie wykonanej kartce. Przy użyciu nożyczek, kolorowego papieru i innych akcesoriów można wyczarować uroczą przestrzenną kartkę, która jeszcze bardziej podkreśli moc naszych życzeń. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja, są one płatne, koszt uczestnictwa to 45 złotych (w tym opłata za materiały).

9. Senspolastyka® - piernikowa ciastolina - 09.12.2017

Kluboksięgarnia dziecięca Badet przy ulicy Lentza 35a zaprasza na zajęcia z sensoplastyki. Są to zajęcia kreatywne dla dzieci już od około 6 miesiąca życia. Tym razem będą poświęcone świątecznym przygotowaniom i głównym materiałem twórczym będzie pachnąca cynamonem i kardamonem piernikowa ciastolina. Koszt biletów to 40 złotych w przedsprzedaży i 50 złotych w dniu warsztatów.

10. Widzi-mi-się-grudniowe warsztaty dla dzieci i dorosłych - 09.12.2017

Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na inspirujące i kreatywne warsztaty czytania fotografii. Ich uczestnicy spróbują odpowiedzieć na takie pytania jak: czym jest kadr, czego nie widzimy na zdjęciu, co kolor zmieni w czarno-białym zdjęciu. Warsztaty zostały podzielone na część dla dzieci (7-10 lat) i dla dorosłych. Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą umiejętność świadomego patrzenia na zdjęcie. Punktem wyjścia warsztatów będzie wystawa fotografii Mariusza Hermanowicza. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja.

11. Aktorskie i Dubbingowe Warsztaty Mikołajkowe - 09.12.2017

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica zaprasza na warsztaty aktorskie i dubbingowe. Gośćmi specjalnymi, którzy wezmą udział w warsztatach będą Piotr Grabowski oraz Mariusz Czajka. Wszyscy uczestnicy warsztatów będą mieli okazję sprawdzić swój talent aktorski. Na warsztaty obowiązują zapisy. Wstęp bezpłatny.

12. Hej Kolęda w Klubie Mam na Bemowie - 16.12.2017

Klub Mam na Bemowie zaprasza na bożonarodzeniowe spotkanie. W tym roku na uczestników czeka duża porcja śpiewu z muzyką na żywo. Mamy opowiedzą skąd w Polsce wzięła się tradycja kolędowania, a dzieci z rodzicami wykonają kartki świąteczne i przyozdobią pierniczki. Spotkanie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy : warsztaty@klubmam.com.

13. Świąteczny koncert dla niemowląt i dzieci do lat 6 - 17.12.2017

Akademia Baby Music Art zaprasza na wspólne rodzinne kolędowanie, które odbędzie się w OPP2 na ulicy Alfreda Nobla 18/26. W programie imprezy m.in. wspólne muzykowanie przy akompaniamencie pianina i kontrabasu. Całość utrzymana w gordonowskiej konwencji, co oznacza, że wszyscy wspólnie siedzą na podłodze i aktywnie uczestniczą w tworzeniu koncertu. Na uczestników czekają liczne niespodzianki. Obowiązuje rezerwacja, a bilety są płatne. Cennik znajdziecie na fanpage'u organizatora.

Dodatkowo od 25 listopada do 22 grudnia 2017 PGE Narodowym stacjonuje Wielka Fabryka Elfów! Elfy oprowadzą najmłodszych po zakamarkach fabryki, dzieci będą brały udział w świątecznych przygotowaniach i pomogą elfom skompletować Niedokończoną Zabawkę. Na dzieci czekają aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Zabawa potrwa 2,5 h, będzie odbywać się w ogrzewanych pomieszczeniach. Bilety na wydarznenie dostępne na e-bilet.pl. Cennik i więcej informacji znajdziecie tutaj.


Pomimo tego, że grudniowe wydarzenia dla dzieci zdominowała tematyka Świąt, to Ci, którzy nie są ich sympatykami również znajdą coś dla siebie. Warto skorzystać, przecież to ostatnia okazja w tym roku ;)


Komentarze