Kategorie bloga
5 cech dobrych hoteli dla rodzin z dziećmi

5 cech dobrych hoteli dla rodzin z dziećmi


Urlop, ferie czy wakacje są po to żeby odpocząć, prawda? Chcemy się zrelaksować, zapomnieć o codziennych obowiązkach, spędzić wartościowy czas z dziećmi, a także i chwile w samotności. A czego nie chcemy? Na pewno gotowania, sprzątania i nudy. Bo jaki sens miałoby wyjeżdżanie z dziećmi na urlop, skoro musimy robić to samo co w domu.

Dlatego warto zainwestować w swój odpoczynek i wybrać najlepszy hotel dla rodzin  z dziećmi, który zapewni nam wygodę, dużo atrakcji i maksimum relaksu. Także wtedy, gdy pogoda całkiem zawiedzie nasze oczekiwania. Romantyczny wypad we dwoje bardzo różni się jednak od wyjazdu z dziećmi. Inaczej musimy podejść do wyboru noclegu...


Źródło zdjęcia: fanpage Hotelu Gołębiewski w Karpaczu

Szukając najlepszego hotelu zwróćcie uwagę czy posiada te 5 kluczowych cech:

1. Restauracja z menu dla dzieci, otwarta miedzy głównymi posiłkami

To niezwykle ważne, aby podczas wyjazdu z maluchami w cenę pobytu wliczone były posiłki. Poszukiwanie karczmy czy restauracji z głodnym dzieckiem nie jest najlepszym pomysłem. Hotele posiadające własną restaurację z menu dla najmłodszych to idealne rozwiązanie. Najlepiej, gdy posiłki dla dzieci były wydawane częściej niż dla dorosłych. Po dobrym śniadaniu, zupka czy przekąska w południe pozwoli dziecku spokojnie wytrzymać do obiadokolacji.

Ważne jest również w jakich godzinach otwarta jest restauracja i co zawiera menu dla dzieci. Popularne frytki i nuggetsy są smaczne, ale przydałoby się coś bardziej wyszukanego dla małych gości.

2. Sala zabaw/klubik dla dzieci wewnątrz hotelu


 

Dobrze wiecie, że Wasze dzieciaki nie usiedzą na miejscu dłużej niż 5 minut. One potrzebują ruchu i zabawy. Gdy pogoda sprzyja, zawsze znajdziecie atrakcji na zewnątrz. Jednak gdy na dworze pada i wieje nie pozostaje nic innego jak zostać w hotelu. I o ile wybierzecie odpowiedni obiekt, dzieciaki będą mogły spędzić cały dzień na świetnej zabawie. Dla przykładu,  Hotel Gołębiewski w Karpaczu oferuje maluchom na miejscu klub dla dzieci z salą zabaw, basenem z kulkami i tablicami do rysowania. Tam na pewno nie będzie nudy! :)

3. Animacje i zajęcia dodatkowe dla dzieci na miejscu

Pobyt w hotelu może być wyjątkowy, gdy dziećmi zajmą się dobrzy animatorzy. Rodzice troszkę starszych dzieci (powyżej 5 lat) będą mieli chwile dla siebie.  W niektórych obiektach na miejscu organizowane są warsztaty, zajęcia tematyczne, baliki i mini-disco. Niespotykane na co dzień atrakcje dzieciaki zapamiętają na długo, spędzą wartościowy czas, a cały pobyt będzie znacznie bardziej urozmaicony.

4. Akcesoria dla dzieci (krzesełka do karmienia, wanienki, łóżeczka turystyczne, dodatkowe kołderki i poduszki)

Zamiast taszczyć ze sobą akcesoria dla dziecka, wiele dobrych hoteli posiada je na miejscu i udostępnia na życzenie gości. Jest to bardzo wygodne. W razie nagłej potrzeby, obsługa hotelu poratuje również butelką dla malucha czy dodatkowym kocykiem.

5. Pokoje rodzinne

Jadąc odpocząć z dziećmi potrzebujecie dużo miejsca w pokoju, aby swobodnie rozłożyć bagaże i akcesoria. Musi znaleźć się również miejsce na łóżeczka turystyczne dla dziecka, wózek czy jego ulubiony rowerek. Hotele przyjazne rodzinom zapewniają odpowiednia przestrzeń, dostosowaną do potrzeb swoich gości. Czasem posiadają nawet pokoje czy apartamenty rodzinne.

Ze swojej strony polecamy Wam hotel Gołębiewski w Karpaczu – sprawdziliśmy go na własnej skórze i wiemy, że jest odpowiednio przygotowany dla rodzin z dziećmi. Największym jego atutem jest to, że posiada restauracje dla dzieci dostępną prawie przez cały dzień oraz mnóstwo atrakcji dla maluchów. Na miejscu znajduje się wspaniały park wodny Tropikana. Hotel jest tak dopasowany dla rodzin, że można z niego właściwie nie wychodzić! Podczas ferii natomiast został przygotowany specjalny program zajeć, a obok hotelu (zamiast placu zabaw) czekają typowo zimowe atrakcje. 
Zobaczcie sami: Hotel Gołębiewski, Program ferii zimowych 2018

To, czy naprawdę wypoczniecie, a cały pobyt nie będzie przebiegał pod znakiem poszukiwań restauracji czy atrakcji dla dzieci, w dużej mierze zależy od hotelu jaki wybierzecie. Wyjeżdżając z maluchami musicie liczyć się z tym, że znacznie ograniczycie zwiedzanie czy wspinaczkę górską, ale za to podwoicie liczbę spacerów i godzin spędzonych w basenie z kulkami. Aby daleko nie szukać, poświecie wcześniej więcej czasu na wybór właściwego noclegu. Zdecydowanie lepiej zaoszczędzić i przeznaczyć na taki wyjazd więcej pieniędzy.

Wygoda, czas na odpoczynek i dobra zabawa z dziećmi naprawdę są tego warte.

Zdjęcia pochodzą z fanpage'a Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.


Komentarze