Kategorie bloga
Co zrobić, aby urodzić córkę?

Co zrobić, aby urodzić córkę?


Dla większości rodziców płeć dziecka, które ma się urodzić nie ma znaczenia. Niektórzy jednak marzą, aby na świat przyszła córka. Istnieje wiele powodów, dla których rodzice tak bardzo chcą mieć dziewczynkę. Może mają już jednego, dwóch a nawet trzech synów… Istnieje szereg sposobów i technik, które zdaniem niektórych osób mogą wpływać na płeć dziecka. Być może, któraś technika okaże się strzałem w dziesiątkę?

Metoda 1 – Odpowiednia dieta

  1. Porozmawiaj z lekarzem na temat wprowadzenia zmian w dotychczasowej diecie. Niestety zmiany w diecie pozostają wciąż kontrowersyjną metodą wpływania na płeć dziecka. Wielu lekarzy i naukowców wątpi, że sposób odżywiania może mieć jakikolwiek  wpływ na płeć. Zapewne jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczęła stosować bezpieczną dietę, która może Ci pomóc w urodzeniu córeczki.
  2. Zmiana dotychczasowego sposobu odżywiania, może  mieć duży wpływ na prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Zmiana zawartości minerałów w organizmie i kwasowości środowiska macicy jest bardzo istotna. Dieta w tygodniach poprzedzających poczęcie może sprawić, że ciało kobiety będzie bardziej "przyjazne" dla plemników z chromosomem X, a mniej "przyjazne" do plemników z chromosomem Y. To właśnie chromosom X jest odpowiedzialny za poczęcie dziewczynki, a chromosom Y za poczęcie chłopca.
  3. Twoja dieta powinna być bogata w wapń i magnez. W diecie sprzyjającej poczęciu dziewczynki, nie może zabraknąć produktów mlecznych i jajek. Spożywanie dużej ilości owoców i warzyw również może pomóc w urodzeniu córki. 
  4. Staraj się unikać pokarmów bogatych w potas i sód. Najnowsze badania wykazały, że kobiety, które spożywały zboża bogate w potas, częściej rodziły chłopców niż dziewczynki. Bogate w potas są również  banany, łosoś, grzyby, fasola, tuńczyk.

Metoda 2 - Owulacja

  1. Bardzo ważną rolę w poczęciu odgrywa określenie terminu owulacji. Śledzenie owulacji może również zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Kobiety są zwykle najbardziej płodne przez kilka dni przed owulacją. Kobiety, które mają regularny cykl miesiączkowy, mogą  przewidzieć termin owulacji, licząc od 12 do 16 dni od daty rozpoczęcia ostatniego okresu. Większość kobiet w czasie owulacji zauważa pewne zmiany w swoim organizmie: ból brzucha, zmiany w wyglądzie śluzu, a także niewielki wzrost temperatury ciała.  Czasami przez kilka miesięcy warto dokładnie poobserwować swój organizm i swoje ciało, aby nauczyć się wyznaczania terminu owulacji.
  2. Jeśli bardzo chcecie mieć córkę, uprawiajcie seks od 2 do 4 dni przed owulacją. Plemniki z chromosomem X poruszają się wolniej w porównaniu do tych z chromosomem Y, ale są od nich o trwalsze. Uprawianie seksu co najmniej dwa dni przed owulacją, daje wolniejszym plemnikom większą szansę na przedostanie się przez kanał macicy i dopłynięcie do komórki jajowej. Teoria ta nazywana jest "metodą Shettlesa".

Metoda 3 – Inne Opcje

  1. Powyższe sposoby i techniki nie dają gwarancji urodzenia dziewczynki. Jeśli jednak od pewnego czasu bezskutecznie staracie się o dziecko, udajcie się do lekarza, któremu opowiecie o swoich problemach i wątpliwościach. Może okazać się, że konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu in-vitro. Niestety, w naszym kraju wybór płci jest nielegalny. Zupełnie inaczej kwestia ta wygląda w Ameryce. Jeśli jesteście zdecydowani, to właśnie tam możecie przeprowadzić in-vitro, a tym samym będziecie mogli zadecydować o płci dziecka. Będziecie jednak musieli liczyć się z kosztami od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy dolarów. W klinice leczenia niepłodności, cytometryczny rozdział plemników pozwala na oddzielenie od siebie plemników z chromosomem Y i X.  Ponieważ chromosomy X są nieco większe w porównaniu do chromosomów Y plemniki, które odpowiedzialne są za poczęcie dziewczynki, są w stanie wchłonąć więcej barwnika fluorescencyjnego. Sortowanie nasienia jest bardzo skuteczne, choć nie daje 100% gwarancji.
  2. Przedimplantacyjna diagnostyka genetyczna czyli PGD, umożliwia lekarzom identyfikację zarodków określonej płci, zapewniając w ten sposób selekcję płci przed zapłodnieniem in-vitro. W naszym kraju wybór płci nie jest możliwy, a wręcz jest nielegalny. W Ameryce oprócz wyboru płci, PGD ma na celu identyfikację chorób embrionalnych, takich jak niedokrwistość sierpowato-krwinkowa i mukowiscydoza w zarodkach wytworzonych przez IVF. Niektórzy jednak ze względów etycznych nie decydują się na zastosowanie PGD do wyboru płci i cech fizycznych.

Jeśli pomimo wieloletnich starań nie udało Wam się doczekać potomstwa, możecie rozważyć adopcję. Dzięki niej spełnicie nie tylko swoje największe marzenie, ale pomożecie dziecku, które tak bardzo potrzebuje miłości.

Źródło: https://www.wikihow.com


Komentarze