Kategorie bloga
Co zrobić, aby urodzić syna?

Co zrobić, aby urodzić syna?


Od wiek wieków, krążą przeróżne opowieści i historie, które ponoć pomagają  w urodzeniu syna. Niestety większość z nich nie ma poparcia naukowego. Jednak niektóre sposoby może naprawdę pomogą zwiększyć Wasze szanse na urodzenie chłopca. Wsłuchajcie się w swój cykl miesięczny, zmieńcie styl życia i dietę. Zawsze warto spróbować! Przygotowaliśmy porady zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Metoda 1 – Owulacja

 1. Ponoć jedną z istotniejszych rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę jest czas owulacji. Kobiety posiadają jedynie żeńskie chromosomy X.  Z kolei mężczyźni, mają zarówno żeński chromosom X jak i męski Y. Oznacza to, że partner płci męskiej ma wpływ na płeć dziecka. Męskie plemniki z chromosomem Y poruszają się szybciej, w porównaniu do tych z żeńskim chromosomem X. Jednak to właśnie chromosomy X mają większą wytrzymałość. Plemniki z chromosomem Y szybciej dotrą do celu, nie mogą jednak zbyt długo czekać na uwolnienie komórki jajowej, bo są słabsze od tych z chromosomem X. Śledzenie cyklu owulacji pomoże w ustaleniu terminu owulacji, a tym samym może zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia chłopca. Jeśli jest to możliwe, uprawiajcie seks w dniu spodziewanej owulacji.

Metoda 2 – Zmiana stylu życia

 1. Cienki, rozrzedzony śluz szyjki macicy, może być korzystniejszy dla męskiego chromosomu Y. Gwajafenezyna, czyli lek ułatwiający odkrztuszanie, który zazwyczaj znajduje się w syropach na kaszel, może również pomóc w rozrzedzeniu śluzu szyjkowego. Przyjmowanie guaifenezyny podczas owulacji, może zwiększyć Wasze szanse na poczęcie chłopca. Pamiętajcie, że przed rozpoczęciem przyjmowania gwajafenezyny należy porozmawiać z lekarzem i upewnić się, czy na pewno sposób ten jest bezpieczny. Sprawdźcie także etykietę i upewnijcie się, że produkt zawiera tylko gwajafenezynę, a nie dodatkowe składniki na objawy przeziębienia.
 2. Stosujcie dietę zasadową. Zmniejszenie kwasowości śluzu u kobiety, może również zwiększyć szanse na urodzenie chłopca. Przez dłuższy czas jedz pokarmy alkaliczne, takie jak szpinak czy buraki. Kilka dni diety zasadowej, nie wpłynie na zmianę wartości pH śluzu, potrzebne są tygodnie.

Przykłady produktów o wysokiej zawartości zasadowej:

 • Maślanka
 • Olej kokosowy, lniany i sezamowy
 • Awokado
 • Banan
 • Wiśnie
 • Czereśnie
 • Migdały
 • Buraki
 • Szpinak
 • Szparagi
 • Brokuły
 1. Niektórzy twierdzą, że kobiety, które spożywają więcej potasu i sodu, częściej rodzą chłopców. Dlatego też warto zwiększyć spożycie potasu i sodu kilka dni przed owulacją, oczywiście w granicach rozsądku.

Przykłady produktów zawierających potas i sód:

 • Banany
 • Biała fasola
 • Pomarańcze
 • Jogurt naturalny
 • Mleko
 • Ziemniaki
 1. Co ciekawe, kofeina może sprawić, że plemniki  z chromosomem Y staną się aktywniejsze. Dlatego przed upojną nocą warto, aby mężczyzna wypił filiżankę kawy. Sposób ten może zwiększyć Wasze szanse na poczęcie chłopca.
 2. Utrata masy ciała u mężczyzn może zwiększyć prawdopodobieństwo posiadania dziewczyny. Dlatego  zamiast wykonywać intensywne ćwiczenia cardio, sięgnij po ciężary. Tego rodzaju ćwiczenia, wpłyną na  zwiększenie masy mięśniowej, wzrost wagi, a tym samym zwiększą prawdopodobieństwo poczęcia chłopca. Oczywiście do ćwiczeń należy podejść z umiarem i rozsądkiem.  Najlepiej, aby mężczyźni zapytali swojego lekarza, czy zdrowie pozwala im na podnoszenie ciężarów. Następnie powinni spotkać się z certyfikowanym trenerem fitness, aby opracować najlepszy program treningu siłowego do budowy mięśni.
 3. Mężczyźni powinni nosić luźne ubranie. Ciasna bielizna lub obcisłe spodnie, mogą niekorzystnie wpływać na produkcję nasienia. Dlatego jeśli marzycie o dziecku, zwróćcie uwagę na bieliznę i odzież jaką noszą panowie.

Metoda 3 - Inne opcje

 1. Jeśli od kilkunastu miesięcy bezskutecznie staracie się o dziecko, spotkajcie się z lekarzem, wykonajcie badania. Może okazać się, że niezbędne będzie przeprowadzenie in-vitro. W naszym kraju wybór płci nie jest możliwy, a wręcz jest nielegalny. Jednak jeśli ogromnie zależy Wam na urodzeniu chłopca, możecie polecieć do Ameryki, gdzie lekarze spełnią Waszą prośbę.  

Przedimplantacyjna diagnostyka genetyczna czyli PGD, pierwotnie miała na celu identyfikację chorób embrionalnych, takich jak niedokrwistość sierpowato-krwinkową i mukowiscydozę w zarodkach wytworzonych przez IVF. Niektórzy używają jej również do wyboru płci dziecka. Używanie PGD do badania płci i innych cech fizycznych budzi jednak u wielu osób obawy natury etycznej.

Możecie również zdecydować na zaadoptowanie chłopca. Jeśli Wasze serce czeka tylko na chłopca, a wcześniej rozważaliście adopcję, może warto spróbować pójść tą ścieżką. Nie tylko spełnicie swoje największe marzenie, ale także odmienicie życie dziecka z Domu Dziecka.

źródło: https://www.wikihow.com


Komentarze