Kategorie bloga
Czy warto zatrudniać animatora zabaw na urodziny dziecka?

Czy warto zatrudniać animatora zabaw na urodziny dziecka?


Urodziny dziecka, to jeden z ważniejszych dni w roku. Maluchy czekają na niego z niecierpliwością, a rodzice dokładają wszelkich starań, aby była to naprawdę udana i niezapomniana impreza.  Czasy, w których spełnieniem marzeń dzieci był tort ze świeczkami, prezent i zabawa z koleżankami, kolegami, już dawno minęły i chyba prędko nie powrócą. Dzieci teraz są bardziej wymagające, oczekują wspaniałych atrakcji i niesamowitej zabawy.  A rodzice robią wszystko, aby chociaż w tym dniu, dać im to, o czym marzą. Aby zagwarantować maluchowi wspaniałe urodziny, rodzice coraz częściej zatrudniają animatorów zabaw. Jednak czy naprawdę warto?

Co sądzą rodzice?

Zdedcydowana większość rodziców poleca usługi animatorów na urodzinkach dzieci, ale zdarzają się również niepochlebne opinie. Na początek przeczytajcie kilka komentarzy:

Ania: O tak warto! Po ostatnich urodzinach syna stwierdziłam że nie mam talentu organizacyjnego... A najgorsze było to że co drugie zaproszone dziecko przyszło z telefonem na imprezkę... No więc tak to wyglądało: ja w jednym kącie pokoju z wielkimi oczekiwaniami żebrząca o chwilę uwagi, a w drugim kącie pokoju dzieci z telefonami.Moja osobista porażka.

Patrycja: Warto, byliśmy na weselu rok temu z trzyletnia córką do 23.00. Miałam wrażenie że przyszliśmy tam sami z mężem, a jak pojawiałam w pobliżu córki to mówiła żebym sobie poszła, bo ona się bawi jeszcze.... było super!

Natalia: Warto!  Moje Dzieci mają co roku zabawy urodzinowe na świeżym powietrzu z Animatorami. 2 h zabawy z osobą, która wie jak zabawić Maluchy w danym wieku. Dodatkowo w dniu ślubu tez mieliśmy świetna Dziewczynę, która zajęła się Dziećmi przy osobnym stole oraz na ogrodzie! Polecam stuprocentowo !!!

Ania N.: Zależy od wieku. Myślałam że super, ale okazało się to zupełnie niepotrzebne. Dzieci w przedziale 1,5-3 lata.

Animatorów zabaw oraz wypożyczalnie kostiumów znajdziecie na Rodzicowo.pl - zebraliśmy je dla Was w jednym miejscu w zakładce Organizacja Imprez Rodzinnych.


Na co zwrócić uwagę podczas wyboru animatora zabaw dla dzieci?

Animator to osoba, która ma za zadanie zachęcić dzieci do aktywności, do zabawy i do miłego spędzenia czasu. Niestety, na rynku pojawia się coraz więcej osób, które nie podchodzą zbyt profesjonalnie do swojej pracy. Nie mają właściwego wykształcenia, ani ukończonych żadnych kursów, które przygotowują do pracy z dziećmi. Pamiętajcie jednak, że stopień naukowy to nie wszystko, najważniejsze jest doświadczenie w  pracy animatora zabaw.

Podczas rozmowy z firmą, która zajmuje się organizacja imprez urodzinowych, dopytajcie o wszystkie szczegóły i poproście, aby zostały one zawarte w umowie. Profesjonaliści zawsze podpisują umowę, zwróćcie na to uwagę.

W umowie powinny znaleźć się poniższe informacje:

  • czas jaki animator spędzi z dziećmi
  • cena
  • koszt dodatkowej godziny
  • maksymalna liczba dzieci jaka  będzie na przyjęciu
  • ilość animatorów
  • atrakcje, które zawarte są w danej cenie

Dowiedzcie się, czy gadżety, które pojawią się na imprezie, nie są przypadkiem dodatkowo płatne.

Rola animatora

Animator powinien spróbować zainteresować i zachęcić do zabawy wszystkie dzieci. Wiadomo, że dziewczynki lubią bawić się lalkami, a chłopcy kochają piłkę. Jednak animator musi znaleźć wyjście z tej niezbyt łatwej sytuacji i zaproponować zabawę, która spodoba się wszystkim dzieciom. Profesjonalny animator zabaw organizuje bardzo często gry i zabawy w plenerze, zachęca dzieci do poznawania świata i odkrywa w każdym dziecku jakiś ukryty talent.  

Jeżeli Wasza pociecha, zaprosiła na swoje urodziny połowę przedszkola, wówczas niestety jeden animator nie wystarczy. Jeden animator jest wstanie poprowadzić zabawę z maksymalnie 10 dziećmi. Jedna osoba, dla 15 czy 20 maluchów to zdecydowanie za mało. Wówczas na imprezę wkradnie się chaos i nuda. A chyba żaden solenizant, ani żaden rodzic by tego nie chciał.

Warto czy nie?

Urodziny dziecka obchodzimy tylko raz w roku. Jeżeli chcecie, aby był to naprawdę niezapominany dzień, który Waszemu dziecku wszyscy goście będą zazdrościć, powinniście zatrudnić animatora zabaw. Dzieci są naprawdę bardzo wymagające, atrakcje przez Was zorganizowane mogą im niestety nie wystarczyć. A nie ma nic gorszego od nudnej imprezy urodzinowej. Dlatego naprawdę warto zatrudnić animatora zabaw, chociaż na 2 bądź 3 godzinki. Wasz maluch będzie przeszczęśliwy, a nie ma nic piękniejszego od radości i uśmiechu dziecka.


Komentarze