Kategorie bloga
Dzień Ojca - zdjęcia, które łączą mężczyzn z całego świata

Dzień Ojca - zdjęcia, które łączą mężczyzn z całego świata


Ponad 80 krajów przygotowuje się do Dnia Ojca, który będziemy obchodzić  jeszcze w tym miesiącu. W związku z tym, organizacja charytatywna - Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) opublikowała serię wyjątkowych zdjęć, przedstawiających mężczyzn wraz z noworodkami.

Aby zachęcić ojców na całym świecie do większego angażowania się w opiekę nad dziećmi we wczesnych latach, światowej sławy fotografka Adriana Zehbrauskas, podróżowała z UNICEF do pięciu różnych krajów - Gwinei Bissau, Meksyku, Tajlandii, Turkmenistanu i Wielkiej Brytanii. Na zdjęciach uchwyciła ona cudowne momenty – ojców, którzy w sali poporodowej trzymali na rękach noworodki. Przejmujące obrazy Zehbrauskas pokazały zakres emocji odczuwanych przez mężczyzn w godzinach następujących po urodzeniu ich dzieci.

Alex Edmonds Brown trzyma syna Harleya Jamesa w prywatnym pokoju na oddziale położniczym Royal Devon i Exeter Hospital w Devon - Anglia, środa, 28 lutego 2018
źródło: https://www.independent.co.uk

Na zdjęciu poniżej Rogelio Cruz Barrera z Meksyku całuje głowę jednej ze swoich bliźniaczek, dziewczynki o imieniu Ximena, która również urodziła się przedwcześnie.


źródło: https://www.independent.co.uk

Seria zdjęć wykonanych przez Zehbrauskas jest częścią większej kampanii UNICEF pod nazwą #EarlyMomentsMatter.

W świetle badań, które dowodzą, że rola rodzica ma zasadnicze znaczenie we wczesnym rozwoju poznawczym dziecka, UNICEF wzywa rządy, pracodawców i członków społeczeństwa do przełamania barier, które pozbawiają ojców cennego czasu z małymi dziećmi.

Według UNICEF, postępy w dziedzinie neurologii dowodzą, że kiedy dzieci spędzają najwcześniejsze lata swojego życia - szczególnie pierwsze 1000 dni - w środowisku pielęgnacyjnym i stymulującym, ich mózgi mogą tworzyć milion nowych połączeń neuronalnych co sekundę.

źródło: https://www.independent.co.uk


Komentarze