Kategorie bloga
Fototapeta do pokoju dziecięcego – doradzamy, na jakie wzory warto się zdecydować

Fototapeta do pokoju dziecięcego – doradzamy, na jakie wzory warto się zdecydować


Dinozaury, kucyki, samoloty, a może kosmiczne statki? Co powinno się znaleźć w pokoju dziecka, by aranżacja była dla niego odpowiednia? To zależy. I od nas, rodziców, i od naszego szkraba. Możemy bowiem postawić na ponadczasowe wzory, z których maluch szybko nie wyrośnie, lub zdecydować się na dekoracyjne akcenty, które będą nawiązywać do jego zainteresowań. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego pomysłów z pewnością nie zabraknie!

 

Dzieci nie tylko bardzo szybko rosną, ale także bardzo szybko zmieniają swoje zainteresowania. Jednego dnia marzą o tym, by zostać lekarzem, a drugiego, by podbijać kosmos. Jeśli więc chcemy stworzyć taki wystrój pokoju, który będzie nam służył przez lata, warto sięgnąć po barwne desenie – kropki, zygzaki czy paski. Znakomitym rozwiązaniem jest fototapeta utrzymana w tak modnym w tym roku stylu Memphis, która będzie pasować i do dziewczęcej, i do chłopięcej aranżacji. Jest to z pewnością uniwersalny pomysł, który zagwarantuje nam jednocześnie kolorową i pogodną aurę w wystroju. Możemy jednak sięgnąć po ścienną dekorację, która będzie się odznaczać czymś charakterystycznym. Poniżej zabraliśmy garść inspiracji, które zagwarantują nam spektakularny efekt.

  • By pokój unosił się w chmurach

myloview.pl

Fototapeta do pokoju dziecięcego powinna sprawić, że przestrzeń nabierze beztroskiego i pogodnego charakteru. Właśnie dlatego sięgnijmy po wzory, dzięki którym wystrój będzie unosił się w chmurach! Do tego potrzebne nam będą na przykład ścienne dekoracje z białymi, pierzastymi obłokami na błękitnym tle. Takie przedstawienie możemy umieścić na jednej ze ścian, ale naprawdę zachwycający rezultat uzyskamy, gdy pojawi się ono na suficie. W ten sposób nasz maluch będzie się budził i zasypiał, mając nad sobą optymistycznie nastrajające niebo. W podobnym klimacie utrzymane są także fototapety z unoszącymi się w przestworzach kolorowymi balonami, napełnianymi gorącym powietrzem, lub z samolotami. Rysunkowe wzory sprawią, że pokój będzie wyglądał jak z bajki. To jednak nie koniec możliwości. Świetnym pomysłem, który sprawdzi się w pokoju dziewczynki, są wizerunki kolorowych ptaków. Mogą to być zarówno egzotyczne gatunki, jak i nasze rodzime zwierzaki.

  • By przyroda była w zasięgu ręki

W mieście może nam brakować przyrody. Jeśli za naszymi oknami nie ma zielonych drzew ani usianej kwiatami łąki, sprawmy, by chociaż w pokoju zadomowiła się natura. Wybierzmy rysunkowe krajobrazy, dzięki którym przestrzeń nie tylko nabierze przytulnego charakteru, ale stanie się także znakomitym tłem dla codziennych zabaw. Takie wzory wcale nie muszą się prezentować infantylnie, więc maluch szybko z nich nie wyrośnie, nawet jak pójdzie już do pierwszej klasy. Bardzo efektownie prezentują się górskie szczyty w formie nachodzących na siebie kolorowych trójkątów, które przypominają dziecięce rysunki,  drzewka z zielonymi koronami w kształcie kul osadzonych na pniach czy polne kwiaty namalowane akwarelami. Subtelne w wyrazie maki, dzwoneczki i chabry będą pasować jak ulał do dziewczęcego pokoju.

  • By w pokoju nigdy nie panowała nuda

myloview.pl

Zwierzaki to sprawdzony sposób na dekorację dziecięcego pokoju. Wszystkie maluchy kochają zwierzęta – i te domowe, i te egzotyczne – dlatego śmiało możemy sięgnąć po takie rozwiązanie. Jeśli chcemy, by zwykły wystrój nabrał tropikalnego charakteru, postawmy na wzór, który przeniesie nas w sam środek dżungli. Niech na ścianie zagoszczą zabawne leniwce, pasiaste tygrysy i wiszące na drzewach małpki. Innym pomysłem, równie efektownym, są leśne gatunki. Jelonki z rogami, wielkie niedźwiedzie czy rude liski sprawią, że pokój będzie wyglądał jak z bajki. W związku z tym, że w świecie aranżacji wnętrz nie ma rzeczy niemożliwych, w wystroju mogą się pojawić  nawet dinozaury. Taka fototapeta dla chłopca to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Z kolei małym księżniczkom polecamy tęczowe jednorożce o uroczych pyszczkach.

  • By rozwijać pasje naszego dziecka

Powiedzieliśmy na samym początku, że pasje malucha mogą się zmieniać jak w kalejdoskopie. Mimo tego możemy wykorzystać pewne motywy jako źródło inspiracji przy dekorowaniu pokoju. Wśród wzorów znajdziemy bowiem wiele przedstawień, które nawet wtedy, gdy szkrab zmieni obiekt zainteresowań, będą znakomitą ozdobą pokoju. Świetnym przykładem są fototapety dla dzieci z kosmosem. Jeśli nasza latorośl marzy o tym, by zostać astronautą, taki akcent dekoracyjny będzie pasować jak ulał. A gdy plany malucha na przyszłość się zmienią, kolorowe planety, komety i gwiazdy wciąż będą zachwycać. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku małego fana motoryzacji i fototapet z samochodami. Naszym faworytem jest natomiast wzór z rysunkową mapą świata, która pokryta jest wizerunkami zwierzaków. To coś idealnego dla młodego podróżnika czy fana geografii, a jednocześnie ozdoba, która może się okazać pomocna, gdy dziecko pójdzie do szkoły.

Choć przywołaliśmy tak wiele pomysłów, wciąż nie wykorzystaliśmy wszystkich możliwości! Przy dekorowaniu dziecięcego pokoju bądźmy przede wszystkim kreatywni i sięgajmy po takie wzory, w których nasz maluch będzie się dobrze czuł. Ma być kolorowo, pogodnie i przede wszystkim beztrosko!


Komentarze