Kategorie bloga
Jak przygotować dziecko na pierwsze wyjście do restauracji?

Jak przygotować dziecko na pierwsze wyjście do restauracji?


Narodziny dziecka nie oznaczają odcięcia się od świata. Młodzi rodzice nie powinni rezygnować ze wspólnych wyjazdów, wyjść do znajomych czy też wyjść do restauracji. Pierwsze wyjście z dzieckiem do restauracji na pewno będzie wyzwaniem, któremu towarzyszył będzie stres i lekka niepewność. Dlatego warto do tego wydarzenia wcześniej się przygotować. Kiedy byliście tylko we dwójkę, wychodziliście z domu, wybieraliście ulubioną restaurację i w przemiłej atmosferze jedliście obiad czy kolację. Niestety z maluchem nie wszystko potoczy się tak łatwo i szybko. Przygotowaliśmy porady dla rodziców, które pomogą Wam przygotować siebie i dziecko na pierwsze, wspólne wyjście do restauracji.

Co musisz wiedzieć, zanim pierwszy raz wybierzesz sie z dzieckiem do restauracji?

Z niemowlakiem łatwiej

Wbrew pozorom, czasami łatwiej wybrać się do restauracji z 4 miesięcznym niemowlakiem, niż z 2 letnim dzieckiem.  Taki bobas ma kilka drzemek w ciągu dnia, dlatego najlepiej wybierzcie porę, w której dziecko zazwyczaj śpi. Fotelik samochodowy bądź wózek, postawicie obok stolika, niemowlę będzie spało, a Ty wraz z mężem będziesz mogła zajadać się pysznościami. Warto jednak przygotować się także na nieco inny obrót sprawy. Niemowlę może się przecież obudzić. Dlatego jeśli karmisz piersią, powinnaś wcześniej zadzwonić do restauracji bądź sprawdzić w internecie, czy w restauracji jest jakieś odosobnione miejsce, w którym będziesz  mogła nakarmić bobasa. Restauracje z miejscem do karmienia znajdziesz tutaj.

Wybór miejsca

Niestety z dzieckiem nie możecie wybrać się do każdej restauracji, jaka Wam się tylko zamarzy. Zanim wybierzesz miejsce, powinnaś sprawdzić kilka istotnych rzeczy. Jeżeli będzie Wam towarzyszyło 10 miesięczne dziecko, które już niestety nie chce siedzieć w wózku, a marzy o poznawaniu świata, najlepiej pójdźcie do restauracji, która oferuje atrakcje dla dzieci w kąciku zabaw. Wasza pociecha będzie mogła sobie raczkować, bawić się zabawkami, a Wy będziecie mieli chociaż chwilę dla siebie. Restauracje ciasne i zatłoczone wykreślilibyśmy  z listy. Podobnie miejsca bardzo eleganckie i drogie.

W zależności od wieku dziecka, przed wyjściem do restauracji powinnyście także sprawdzić czy są dostępne przewijaki, miejsce do karmienia piersią, czy jest możliwość podgrzania butelki z mlekiem oraz czy są dostępne krzesełka dla dzieci. Restauracje dla dzieci stają się już coraz bardziej popularne, a widok niemowlęcia, przestaje już tak dziwić innych gości.

Restauracje przyjazne dzieciom znajdziecie oczywiście na Rodzicowo.pl.


Pora jest bardzo ważna

Każde dziecko ma mniej więcej określony plan dnia. Śpi w podobnych godzinach, posiłki je o ustalonej porze i bardzo często marudzi codziennie o tej samej godzinie. Dlatego wyjście z dzieckiem, które jest marudne, zmęczone i śpiące nie ma najmniejszego sensu. Najlepiej poczekać, aż maluch się wyśpi, będzie najedzony i dopiero wtedy można wyjść z domu.

Zajmij swoje dziecko

Przed wyjściem do restauracji, nie zapomnij zabrać ulubionych zabawek maluszka. Jeśli nawet dostępny jest kącik zabaw, dziecko może chcieć się w nim bawić swoimi zabawkami.  Wybierzcie jednak te ciche, które nie mają głośnej  i przeraźliwej melodii i nie świecą się wszystkimi kolorami tęczy. Musicie przecież wziąć pod uwagę innych gości restauracji, którzy przyszli w miłej i spokojnej atmosferze zjeść posiłek. Restauracje przyjazne dzieciom, dysponujące kącikiem zabaw znajdziecie tutaj.

Zapoznaj się z menu

Jeśli do restauracji wybieracie się z nieco starszym dzieckiem, którego mleko mamy, bądź mleko z butelki już nie interesuje, sprawdźcie czy dostępne jest menu dla dzieci.  Zazwyczaj w karcie znajdują się posiłki dla najmłodszych, bez ostrych przypraw i ciężkich, tłustych sosów. Jeżeli jednak zależy Wam na wyjściu do konkretnej restauracji, w której nie ma żadnego dania, które mogłoby zjeść Wasze dziecko, nakarmcie malucha w domu, a na mieście zamówcie mu pyszny deser. Gwarantujemy, że będziecie mieć chwilę spokoju.

Nie zapominaj o innych

Pamiętajcie też o innych gościach w restauracji, którzy przyszli odpocząć i zjeść cos pysznego. Dlatego nie pozwalaj swojemu dziecku na wszystko, jeśli zachowuje się za głośno zwróć mu uwagę, wytłumacz.  Nie biegaj za maluchem po całej restauracji z łyżeczką i nie proś żeby zjadło,  bo może to nie być niemile widziane przez inne osoby.

Jeśli chcecie pójść do restauracji, wybierzcie taką, która przygotowana jest na wizytę najmłodszych gości. Pierwsze wyjście może nie być do końca  udane, ale nie zniechęcajcie się. Kolejnym razem będzie lepiej, a za 10 razem będzie wręcz idealnie.


Komentarze