Kategorie bloga
Jak zorganizować dziecku Sylwestra?

Jak zorganizować dziecku Sylwestra?


Nocne szaleństwa, które trwają aż do białego rana zbliżają się wielkimi krokami. O czym mowa? Oczywiście, że o Sylwestrze! Na przywitanie Nowego Roku czekają nie tylko dorośli, ale także i dzieci. Jeżeli jesteście rodzicami, dobrze wiecie co mamy na myśli. Maluchy z utęsknieniem wyczekują tej wyjątkowej nocy, to wielkie wydarzenie dla dzieci! Nie macie jednak pomysłu jak zorganizować takiego Sylwestra? Wiecie, że na nas zawsze możecie liczyć? Szalone podpowiedzi już na Was czekają!


źródło: http://www.attipas.com

Dzieci od ilu lat obchodzą Sylwestra?

Jeżeli Wasze maleństwo pojawiło się niedawno na świecie, problem organizowania Sylwestra w tym roku Was nie dotyczy.  Kiedy maluch uśnie, razem z mężem zjecie pyszną kolaję a zaraz po północy pójdziecie spać. O ile młode mamy w ogóle będą miały ochotę czekać aż do godziny 24. Przecież w ciepłym łóżeczku, pod kołdrą także można przywitać Nowy Rok . Jednak jeśli Wasze dziecko ma już około 4 lat to sprawicie mu ogromną przyjemność, jeśli w ten wyjątkowy wieczór przygotujecie dla niego coś specjalnego. 

Dla każdego coś miłego

Sylwestra planujecie spędzić w zaciszu domowym? Tylko Ty, mąż i dzieci? A może dobrym pomysłem jest przywitanie Nowego Roku w gronie przyjaciół i ich dzieci?  Sylwester to wspaniała okazja do spotkań i do miłej zabawy.  Możecie zaprosić swoich znajomych razem z ich dziećmi. A może Wasza pociecha chciałaby także pobawić z koleżankami, kolegami z przedszkola? Sprawicie dziecku naprawdę wiele przyjemności, jeżeli zaprosicie także kilka osób z przedszkola. Jeśli boicie się, że nie będziecie w stanie zapanować nad większą grupką dzieci, 2-3 koleżanki w zupełności wystarczą.

Dekoracje są najważniejsze

Jeżeli chcecie, aby Sylwester zapadł na dłużej w pamięci Waszego dziecka, nie zapomnijcie o dużej ilości wspaniałych ozdób. Przygotowywania zacznijcie już od samego rana. Kolorowe balony, serpentyny, konfetti, wycinanki z bibuły. Im więcej tym lepiej! O pomoc w przygotowaniu poproście oczywiście Wasze pociechy. Już samo dekorowanie pokoju sprawi im wiele radości i frajdy. A przecież o to nam w życiu chodzi, o szczęście i o uśmiech dziecka! Nie musicie posiadać nie wiadomo jakich zdolności plastycznych, aby pokój zamienić w cudowną krainę.

A może bal przebierańców?

Nie od dzisiaj wiadome jest, że dzieci uwielbiają się przebierać. Pozwól, aby tego wieczoru Twoja córeczka została księżniczką z bajki a synek walecznym rycerzem! Dajcie się ponieść wyobraźni. Oczywiście poinformujcie zaproszone maluchy, że organizujecie bal przebierańców. Stroje możecie przygptwać samodzielnie lub skorzystać z wypożyczalni kostiumów dla dzieci. Każdy może przebrać się za dowolną postać, jednak równie ciekawym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia tematycznego np. leśne zwierzątka. Przygotujcie również kilka atrakcji, gier i zabaw dla dzieci. Nie ma nic gorszego niż chaos i nuda, która na przyjęcie może niestety wkraść się bardzo szybko. Zadbajcie także o odpowiednią oprawę muzyczną. Niesamowity Sylwester gwarantowany!

Moc przekąsek


źródło: https://www.healthymummy.com

Dzieci uwielbiają chipsy, słodycze i słodkie ciastka. Jednak nie ukrywajmy, przekąski te nie należą do najzdrowszych. Zrezygnujcie z nich a w zamian przygotujcie dziecom kolorowe kanapeczki, czekoladowo-bananowe muffinki, soki ze świeżych owoców. O pomoc możecie poprosić także rodziców zaproszonych gości. Razem na pewno wyczarujecie niesamowite i zdrowe smakołyki.

Północ o 20?


źródło: https://www.babble.com

Mimo wielu zapewnień i szczerych chęci, maluchy raczej nie wytrzymają do godziny 24 i o 22 będą już słodko spały. Nie odbierajmy im jednak przyjemności przywitania Nowego Roku. Przecież można świętować także o 20!  Wytłumaczcie dzieciom, że na świecie panują różne strefy czasowe i w niektórych Państwach Nowy Rok zaczyna się o wiele wcześniej. Dlatego już o 20 otwórzcie szampana bezalkoholowego i świętujcie!

Sylwester to wyjątkowy wieczór, dlatego nie odbierajcie ani sobie ani dziecku przyjemności z przywitania Nowego Roku. Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi okażą się pomocne i już niedługo wszyscy razem będziecie świętować i bawić się do utraty sił. Sprawcie, by Sylwester był wspaniałą atrakcją dla dzieci!


Komentarze