Kategorie bloga
Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w Krakowie - listopad 2017

Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w Krakowie - listopad 2017


Kiedy za oknem szaro i buro, jedyne czego chcielibyście to przykryć się ciepłym kocykiem, napić gorącej herbatki i  zanurzyć w lekturze...Piękna wizja, ale Wasze dzieci mają zupełnie inną. I zapewne nie usiedzą w miejscu przez dwie minuty. Jak zapełnić i uatrakcyjnić im czas? Przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd najciekawszych wydarzeń dla dzieci w Krakowie, na które możecie zabrać swoje pociechy w listopadzie.

Pamiętajcie, że wszystkie eventy, wydarzenia i atrakcje dla dzieci znajdziecie na Rodzicowo.pl.

1. Urodziny Rzeczypospolitej - 11.11.2017

Ośrodek Kultury Ruczaj zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na wspólne świętowanie Święta Niepodległości. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00 projekcją filmu "Jacek" (film dokumentalny o Jacku Kaczmarskim). W międzyczasie będą odbywały się warsztaty z wykonywania biżuterii Patriotycznej oraz warsztaty scrapbookingu (kokarda narodowa). W godzinach popołudniowych uczestnicy obejrzą wernisaż wystawy pokonkursowej oraz wysłuchają recitalu piosenek Jacka Kaczmarskiego. W godzinach 14.00 -18.00 uczestnicy będą mogli zagrać w gry edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej.

2. Klub Rodziców: Dogoń Pegaza - 13.11.2017

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta zaprasza na rodzinne warsztaty ze wspólnej zabawy. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat wraz z opiekunami. Uczestnicy warsztatów przypomną sobie dawno zapomniane gry i zabawy podwórkowe. Spróbują swoich sił w dyscyplinach cyrkowych, a także przekonają się, że stare nakrętki z butelek i słoików można wspaniale wykorzystać do codziennej zabawy. Będzie dużo muzyki, tańca, rytmu. Dla wtajemniczonych, będzie można spróbować swoich sił w grze na jambach...

3. Warsztaty z naukowcami - 17.11.2017

Z okazji 150-lecia urodzin Marii Skłodowskiej-Curie ChemicAL World zaprasza wszystkich śmiałków w wieku 8-12 lat na fascynującą podróż w czasie połączoną z nauką i świetną zabawą. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poeksperymentować nie tylko z Panią Marią, ale również z Albertem Einsteinem. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 18.00. W programie m.in. pokazy eksperymentów chemicznych, a przy okazji przedstawienie najważniejszych faktów z życia wybitnych naukowców. Każdy uczestnik otrzyma profesjonalny strój chemika i będzie mógł samodzielnie poeksperymentować. Koszt warsztatów to 35 złotych.

4. Teatr Piasku Tetiany Galitsyny "Mały Książe" - 22.11.2017

W Filharmonii Krakowskiej zaprezentowane zostanie przedstawienie pt. "Mały Książe". Nie będzie to jednak zwyczajne przedstawienie. Będzie to sztuka połączenia piasku, światła i wody. Tetiana Galitsyna to zwyciężczyni  Mam Talent, która widzów programu urzekła historią swojego kraju opowiedzianą piaskiem. W Krakowie zaprezentuje historię Małego Księcia, z pewnością dobrze znaną wszystkim dzieciom, ale ukazana w całkiem nowej odsłonie będzie fajną atrakcją.

5. Jesienne lampiony - 25.11.2017

Muzeum Witrażu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach sobotnich poranków dla dzieci. Tym razem najmłodsi nauczą się ozdabiać szklane kule kolorowymi bibułkami inspirując się jesiennymi motywami. Warsztaty dla dzieci są połączone ze zwiedzaniem muzeum, podczas którego maluchy będą mogły obserwować mistrzów witrażowych przy pracy. Zajęcia w muzeum to również nauka. Dzieci zapoznają się z takimi pojęciami jak witraż, żywe muzeum, warsztat. Cena zwiedzania i warsztatów to 27 złotych.

6. "Pływanie niemowląt - nauka czy zabawa?" - 25.11.2017

Szkoła Pływania Dzieci i Niemowląt FLOW zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w Rodzinnym Centrum Położniczym KOALA. Tematem zajęć będą korzyści, jakie daje pływanie dla dzieci i niemowląt. Rodzice dowiedzą się jak przygotować się do wyjścia na basen z dzieckiem, jak ćwiczyć w domu przed pierwszymi zajęciami, co daje nauka pływania dzieciom i skąd w ogóle powstała idea nauki pływania niemowląt.

Kraków nie daje się jesiennej chandrze. Liczne wydarzenia i atrakcje dla dzieci są tego znakomitym dowodem. Zamiast usiaść przed telewizorem zadbajcie, aby czas spędzony z dziećmi był ciekawy i radosny. Tak niewiele potrzeba :) 


Komentarze