Kategorie bloga
Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w Poznaniu - listopad 2017

Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w Poznaniu - listopad 2017


Na mapie wydarzeń dla dzieci w Poznaniu pojawiło się kilka świetnych propozycji. Liczne atrakcje z całą pewnością zachęcą rodziców do wspólnego spędzania czasu ze swoimi pociechami. W tym miesiącu wydarzenia dla dzieci w Poznaniu przypadną do gustu nie tylko najmłodszym. Sprawdźcie, gdzie warto być i co warto zobaczyć w listopadzie.

Pamiętajcie, że wszystkie wydarzenia, atrakcje i warsztaty dla dzieci znadziecie na Rodzicowo.pl.

1. 2 Poznański Bieg Niepodległości - 11.11.2017

Drugi rok z rzędu odbędzie się Poznański Bieg Niepodległości. Rozpocznie się o godzinie 10.00. Dekorację przewidziano na godzinę 11.45. Bieg Niepodległości, to świetna okazja, aby zdrowo i aktywnie uczcić Święto Niepodległości. W tym dniu odbędzie się również wiele imprez towarzyszących. W godzinach 11.00-19.00 Kiermasz Rogala, o 13.30 przejdzie Korowód Św. Marcina. Na scenie przed CK Zamek o godzinie 14.15 odbędzie się koncert zespołu Dikanda. O 19.30 zagrają Raz Dwa Trzy, a o 21.30 odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

2. Cały kosmos wyobraźni, czyli co kryje Droga Mleczna - 11.11.2017

Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo - Technologicznego zaprasza wszystkich, których ciekawi kosmos na pokazy pt. " Toż to kawał Drogi...Mlecznej". Wizyta w Planetarium pozwoli odkryć młodym astronomom jak rozpoznać niektóre gwiazdozbiory i odnaleźć je na niebie, jak mierzyć odległość we wszechświecie, czy dowiedzieć się jak obiekty poruszają się w kosmosie. Uczestnicy pokazu będą bacznie przyglądać się niebu nad Poznaniem, a doświadczony astronom pomoże rozwikłać wszystkie jego tajemnice. Wydarzenie jest skierowane dla dzieci w wieku od 6 lat oraz dla dorosłych.

3. Którędy do dźwięku - spotkanie twórcze - 16.11.2017

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Jego autorzy postanowili nieco złamać schemat połączenia muzyki i tańca. W trakcie warsztatów dla dzieci uczestnicy za pomocą ruchu będą wyzwalać dźwięk. Dzięki temu powstanie całkiem nietypowe dzieło muzyczne. Ma być zabawnie, z humorem i oczywiście z dźwiękiem. Warsztaty są płatne 12 złotych od osoby.

4. Warsztaty tworzyMy - Jesienne Wyklejanki - 18.11.2017

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 3 w Poznaniu zaprasza na kolejne zajęcia w ramach cyklu tworzyMy. W dniu 18 listpada, w godzinach 10.30-12.00 dzieci będą uczestniczyły w warsztatach tworzenia prac artystycznych metodą wyklejanki. Tydzień później, 25 listopada, nauczą się malować woskiem. Wstęp płatny 5 złotych.

5. Dzieciaki do dzieła - rodzinne warsztaty - 18.11.2017

Osiedlowy Dom Kultury Słońce zaprasza dzieci, rodziny, przyjaciół na zajęcia plastyczne, których ideą jest pogłębianie integracji międzypokoleniowej. Warsztaty zostały podzielone na dwie grupy wiekowe. O godzinie 10.00 do dzieła przystąpią dzieciaki w wieku 2-5 lat, a tematem ich prac plastycznych będzie "Szaleństwo pasków". Starszaki w wieku 6-12 lat do dzieła przystąpią o godzinie 12.30, a ich inspiracją będzie "Niesamowita przestrzeń".

6. Sito Sztuki - Jesienna zawierucha - 25.11.2017

Muzeum Narodowe w Poznaniu zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie ze sztuką. Zajęcia plastyczne pobudzają wyobraźnie, pomagają podejmować decyzje i współpracować w grupie. Zwiedzanie galerii to doskonała okazja do znalezienia inspiracji. Tematem warsztatów będzie wiatr, jego różne oblicza i próby jego pokazania. Koszt warsztatów to 12 złotych. W cenie biletu organizatorzy zapewniają materiały plastyczne.

Jesienny Poznań, to ciekawy Poznań. Miasto nie zwalnia nawet na chwilę, warto skorzystać i wybrać wydarzenia dla dzieci, które umożliwią wspólne spędzenie czasu z naszymi pociechami.


Komentarze