Kategorie bloga
Noworodkowa sesja zdjęciowa  - co musisz wiedzieć, zanim pójdziesz do fotografa?

Noworodkowa sesja zdjęciowa - co musisz wiedzieć, zanim pójdziesz do fotografa?


Na świecie pojawiła się cudowna i najukochańsza na świecie istotka. Pierwsze dni i tygodnie życia dziecka, są naprawdę wyjątkowe, jednak niestety mijają one bardzo szybko. Młodzi rodzice bardzo często zastanawiają się, nad wykonaniem sesji zdjęciowej z noworodkiem, która staje się coraz popularniejsza. Jednak czy naprawdę warto iść na sesję z tak malutkim dzieckiem?

Wątpliwości

Zanim rodzice podejmą ostateczną decyzję, pojawia się w ich głowie wiele wątpliwości:

  • Czy naprawdę warto podążać za modą i wykonać sesję zdjęciową noworodkowi?
  • Czy dla dziecka nie będzie to zbyt stresująca  i męcząca sytuacja?
  • Czy maluszek nie przestraszy się lampy błyskowej?
  • Fotograf dziecięcy większość zdjęć robi noworodkowi, który nie ma ubranek, czy dziecko nie zmarznie?

Czym kierować się przy wyborze fotografa?

Niestety amatorów, którzy oferują swoje usługi w zakresie fotografii dziecięcej jest coraz więcej. Dlatego zanim podejmiecie ostateczną decyzję, warto sprawdzić kilka rzeczy. Najlepiej byłoby, gdybyście mogli obejrzeć zdjęcia wykonane przez danego fotografa, u kogoś z rodziny bądź przyjaciół, znajomych. Macie wówczas szansę na poznanie opinii innych osób. Jeżeli nie ma takiej możliwości, pozostaje Wam portfolio zamieszczone w internecie i ewentualnie możecie zapoznać się z komentarzami na różnych forach. Najlepiej jednak umówić się z fotografem dziecięcym osobiście. Bezpośredni kontakt jest najlepszą formą sprawdzenia, czy dana osoba naprawdę profesjonalnie podchodzi do swojej pracy, czy jest po prostu amatorem. Na takim spotkaniu będziecie mogli uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące Was pytania.

Sesja w profesjonalnym studio czy może w domu?

Zastanawiacie się, która sesja zdjęciowa jest lepszym rozwiązaniem – ta w profesjonalnym studio czy może w Waszym domu? Większość fotografów woli jednak robić zdjęcia w swoim studio. Dzięki temu mają dostęp do wszystkich swoich akcesoriów, łatwiej operuje im się światłem, a także mają możliwość przygotowania wszystkiego już przed Waszym przyjazdem. Dlatego taka sesja zdjęciowa jest lepszym pomysłem. Profesjonalny fotograf w swoim studio ma temperaturę przystosowaną do takich maluszków, jednak lepiej, tak dla bezpieczeństwa, upewnijcie się. Jeżeli jednak maluszek urodził się zimą, za oknem jest ujemna temperatura, wieje silny wiatr i pada śnieg i najzwyczajniej w świecie boicie się o zdrowie niemowlęcia, poproście fotografa, żeby przyjechał do Was.

Jak wygląda taka sesja zdjęciowa? Obejrzyjcie:


Ana Brandt

Ile trwa sesja zdjęciowa z noworodkiem? 

W brew pozorom, taka sesja trwa dość długo bo około  2 a czasami nawet 4 godzin.  Jednak taka długość sesji jest odpowiednia, oznacza to, że dla fotografa dziecko jest najważniejsze. Nie spieszy się, nie pogania, tylko przede wszystkim bierze pod uwagę dobro niemowlęcia. Jest czas na przewinięcie, nakarmienie i przytulenie, a nie tylko dobre zdjęcie się liczy. Na sesję z noworodkiem najlepiej wybrać się między 5 a 14 dniem życia. Takie maleństwo większość dnia przesypia, a jego ciało jest jeszcze bardzo elastyczne i bez problemu układa się w pozycji zapamiętanej jeszcze z brzuszka mamy.

Płyta DVD a może fotoksiążka?

W podstawowym pakiecie, zdjęcia maluszka dostaniecie na płycie DVD oraz kilka wywołanych zdjęć. Oczywiście sami, we własnym zakresie możecie przygotować sobie fotoksiażkę. Jeśli jednak nie macie takich umiejętności bądź czas Wam na to nie pozwala, poproście fotografa, aby zrobił to za Was. Jeśli już zdecydowaliście się na sesję zdjęciową to szkoda byłoby, gdyby zdjęcia były tylko na płycie, którą schowacie do szuflady.

Sesja zdjęciowa z noworodkiem, cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Jednak nie ma czemu się dziwić. Młodzi rodzice, chcą uwiecznić te pierwsze tygodnie życia swojego maleństwa. Taka fotografia to naprawdę wspaniała pamiątka na całe życie.


Komentarze