Kategorie bloga
Pomysł na ciekawe popołudnie - klubokawiarnie dla dzieci

Pomysł na ciekawe popołudnie - klubokawiarnie dla dzieci


Po narodzinach dziecka, życie młodych rodziców wywraca się do górny nogami. Pary, które dotychczas lubiły popołudniowe wyjścia na miasto, kolacje w restauracji i nocne seanse w kinie, zaczynają zupełnie inny tryb życia. O ile tata pójdzie do pracy, w której ma kontakt z ludźmi, to młoda mama najczęściej cały dzień spędza z dzieckiem i tylko na nim koncentruje swoją uwagę. Jednak kiedy najtrudniejszy czas po porodzie już minie, maluch oswoi się z otaczającym go światem i kolki przestaną go wreszcie męczyć, możecie wreszcie zrobić coś dla siebie. I wcale nie oznacza to, że musicie prosić o pomoc kogoś z rodziny czy też wynajmować opiekunkę do dziecka. Klubokawiarnie dla dzieci to wspaniałe miejsce, do którego możecie wybrać się wszyscy razem.


Zdjęcie pochodzi z fanpage'a klubokawiarni Kawa i Zabawa w Warszawie

Nie zamykaj się w domu!

Młode mamy bardzo często popełniają błąd i po narodzinach dziecka odcinają się od świata, zamykają się w domu, oczywiście oprócz wyjścia z niemowlakiem na spacer i pójściem do sklepu. Zapominają o swoich znajomych, przyjaciołach i przede wszystkim o sobie. Im dłużej będziecie siedziały w domu, tym trudniej będzie Wam z niego wyjść. Maluch niedługo pójdzie do żłobka bądź przedszkola, a Wasz powrót do pracy może okazać się bardzo ciężkim i trudnym przeżyciem. Może warto wybrać się do klubokawiarni dla dzieci, które w  ostatnich czasach coraz większą popularnością.

Klubokawiarnia dla dzieci – co to za miejsce?

Klubokawiarnie dla dzieci, to miejsca stworzone z myślą o rodzicach i ich pociechach. Składają się z części restauracyjnej oraz części dedykowanej maluchom, w której przygotowane są przeróżne atrakcje dla dzieci. Znajdziecie tam zarówno kącik dla raczkujących szkrabów, jak również dla przedszkolaków. Ogromna ilość zabawek, gier planszowych zaciekawi każde dziecko. Oczywiście mamy z 3 miesięcznymi niemowlakami również są  mile widziane. Specjalnie dla nich przygotowany jest kącik do przewijania czy miejsce do nakarmienia dziecka. Możecie poprosić również obsługę o podgrzanie mleka, czy też o ciepłą wodę ma maluszka.

Dlaczego warto wybrać się do takiego miejsca?

Kiedy ostatni raz spotkałaś się z koleżanką, przyjaciółką czy siostrą? Kiedy ładnie się ubrałaś, uczesałaś i umalowałaś? Nawet nie pamiętasz? No właśnie, dlatego wyjście do klubokawiarni to wspaniały pomysł. Będziesz mogła posiedzieć i porozmawiać ze znajomymi a Twój maluszek albo będzie w wózeczku obok Ciebie albo będzie bawił się w kąciku przystosowanym dla najmłodszych. Ty oczywiście cały czas będziesz go miała na oku.

Na koniec, przeczytaj co o klubokawiarniach piszą inne mamy:

"Na początku nie byłam przekonana do klubokawiarni, w ogóle stroniłam od miejsc innych niż parki czy place zabaw. Ale pewnego dnia, będąc na spacerze z Małą musiałam ją przewinąć. Weszłam do jednej z klubokawiarni na naszym osiedlu, rozejrzałam się i stwierdziłam, że to bardzo przyjemne miejsce. Potem, gdy przychodziłam tam już na kawę, moja córka zaprzyjaźniła się z małą Alą, a ja siłą rzeczy z jej mamą. Teraz mam stamtąd grono świetnych koleżanek, z którymi dobrze się rozumiem, bo mamy dzieciaczki w podobnym wieku. Polecam wszystkim!" Magda, Warszawa

"Koleżanka zaprosiła mnie na kawę, ale nie miałyśmy pomysłu gdzie pójść. Obie z dziećmi - niekażdy lokal byłby odpowiedni. Bawialnia? To nie to. W końcu znalazłyśmy lokal o tajemniczej nazwie klubokawiarnia dla dzieci. I to był strzał w dziesiątkę! Miejsce przystosowane dla dzieci i mam. Pyszna kawa i jedzonko dla maluchów. Przewijaki, czasem animator, dużo zabawek. Bardzo, bardzo fajne miejsce." Agnieszka, Kielce

"Kiedy zaszłam w ciążę siedziałam cały czas w domu. Po porodzie chodziłam z synkiem na spacery, ale brakowało mi kontaktu z ludźmi. Mąż w pracy, ja sama z dzieckiem. Zwariować można. Miałam co prawda koleżanki, ale albo bezdzietne, albo z nastolatkami. Postanowiłam na poprawę humoru zwiedzać kawiarnie w naszym mieście. Znalazłam kilka takich dla mam z dziećmi i jestem zachwycona. W końcu mam towarzystwo :)" Maja, Kraków

Takie wyjście to wspaniała rozrywka dla dzieci a dla Ciebie odskocznia od codziennych obowiązków. W klubokawiarni możesz spotkać się z przyjaciółką a równie dobrze możesz wybrać się sama z maluszkiem. To wspaniała okazja do poznania innych młodych mam i ich maluszków.


Komentarze