Kategorie bloga
Pomysły na prezent pod choinkę dla dzieci w różnym wieku

Pomysły na prezent pod choinkę dla dzieci w różnym wieku


Kiedy 24 grudnia na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, dzieci czym prędzej biegną pod choinkę i rozpakowują prezenty, które przyniósł im Święty Mikołaj lub Gwiazdor. To wspaniałe wydarzenie dla dzieci! Nie macie pomysłu co można kupić im pod choinkę? Już spieszymy Wam z pomocą! Przygotowaliśmy 10 propozycji prezentów dla dzieci, które mamy nadzieję przypadną im do gustu oraz graficzne zestawienie prezentów dostosowanych do wieku dziecka.

10 pomysłów na prezent pod choinkę dla dziecka

1. Domek dla lalek

Niemalże wszystkie 3-letnie dziewczynki uwielbiają bawić się lalkami. Dlatego domek dla lalek będzie na pewno trafionym pomysłem. Poniższy domek jest aż 3 piętrowy, posiada parter, 1 piętro i poddasze. Cały wykonany jest z drewna a pastelowe kolory dodatkowo zachęcają do zabawy. Wasza mała księżniczka powinna być zachwycona takim prezentem od Świętego Mikołaja.


źródło: www.dadum.pl

2. Gospodarstwo rolne

Dwuletnie dzieci zaczynają poznawać świat, uczą się kolorów czy też nazw zwierzątek. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym czyli naukę z zabawą? Kolorowe gospodarstwo rolne, w którym mieszkają różne zwierzątka, gospodarz z rodziną oraz rośnie jabłonka i piękne kwiatki to naprawdę dobry pomysł na prezent zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.


źródło: www.toysrus.pl

3. Drewniana kuchnia

Dla małych dzieci, przygotowywanie potraw przez mamę w kuchni jest naprawdę bardzo fascynujące. Maluchy z wielką przyjemnością pomagają rodzicom, a najchętniej przejęłyby pałeczkę i same gotowały zupę czy wstawiały naczynia do zmywarki. Drewniana kuchnia z czterema palnikami sterowanymi pokrętłami, piekarnikiem, zlewem i zmywarką wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka. Takie zabawki mogły wcześniej zobaczyć tylko w przedszkolu lub bawialni. Miła zabawa gwarantowana! 


źródło: www.krainaekozabawek.pl

4. Sanki

Jeżeli Wasze dziecko nie ma jeszcze sanek, to pomysł na wspaniały prezent pod choinkę macie już gotowy. Chyba niemalże wszystkie maluchy kochają jazdę na sankach po białym, puszystym śniegu. Taki podarunek to połączenie przyjemnego z pożytecznym – zabawy, rozrywki dla dzieci i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Maluchy, które codziennie wychodzą na dwór niezależnie od panującej pogody są odporniejsze i rzadziej chorują.


źródło: cooto.pl

5. Telefon edukacyjny

Kolorowy telefonik edukacyjny to nasza kolejna propozycja prezentu pod choinkę dla 2-letnich maluchów. Telefon uczy literek, cyferek i nazw zwierząt. Zwierzątka dodatkowo wydają różne odgłosy i dziecko uczy się ich rozpoznawania. Dodatkowo Wasza pociecha może nagrać na telefonie swoją własną wiadomość a potem ją odsłuchiwać. Taki prezent zainteresuje każdego malucha.


źródło: www.naszedzieci.pl

6. Stolik z krzesełkami

Dwu czy też trzy letnie dzieci uwielbiają malować, rysować czy też lepić z plasteliny przeróżne figurki. Dlatego dobrze byłoby, aby Wasze dziecko miało swój własny malutki, kolorowy stoliczek, przy którym będzie mogło rozwijać się plastycznie. Takie mebelki będą także wspaniałą ozdobą pokoju.

źródło: www.babymeble.pl

7. Odkurzacz

Już od najmłodszych lat życia watro uczyć dzieci dbania o porządek. Poza tym dzieci uwielbiają naśladować to co robią rodzice. Dlatego odkurzacz, który wydaje dźwięk podobny do prawdziwego odkurzacza, to trafiony pomysł na prezent pod choinkę.


źródło: www.electro.pl

8. Ubieramy dziewczynkę – układanka

Niemalże wszystkie małe dziewczynki uwielbiają się przebierać i przymierzać mamy sukienki oraz buty. Dlatego ta urocza układanka będzie na pewno trafionym prezentem pod choinkę. Zabawka składa się z 10 kolorowych elementów garderoby a więc małe modnisie będą mogły ubierać dziewczynkę w różne piękne kreacje.


źródło: www.prezentgift.pl

9. Geometryczna układanka magnetyczna

Ta wspaniała walizka kryje w sobie aż 42 drewniane klocki. Od wewnętrznej strony znajduje się magnetyczna tablica, na której maluchy mogą tworzyć przeróżne kompozycje.  Zabawka uczy dzieci poznawania figur geometrycznych, dobierania kształtów a także rozwija ich wyobraźnię.


źródło: www.mamagama.pl

10. Fortepian

Kolorowy fortepian to wspaniały pomysł na prezent dla małego muzyka. Fortepian posiada 18 klawiszy, które wydają bardzo przyjemne dźwięki. Instrument uczy rozróżniania dźwięków, poczucia rytmu a także wprowadza maluchy w cudowny świat dźwięku.


źródło: www.coocoo.pl

Propozycje prezentów dla dzieci (z podziałem na wiek)

(inspiracją dla nas była m.in. VII edycja plebiscytu Zabawka Roku)

1. Coś dla najmłodszych

2. Coś dla przedszkolaków

3. Coś dla szkolniaków

4. Coś dla nastolatków

 

 

Wybierając zabawkę pod choinkę dla swojego dziecka zwróćcie uwagę, aby posiadała także właściwości edukacyjne. Maluch będzie się nie tylko wspaniale bawił, ale i rozwijał. Pośród naszych propozycji znajdziecie zarówno coś dla chłopców jak i dziewczynek. Pamiętajcie, nie zostawiajcie zakupów na kilka dni przed świętami już teraz kupcie prezenty dla swoich pociech. Dzięki temu przed Bożym Narodzeniem będziecie miały czas na spokojne przygotowanie świąt i piękne przystrojenie domu.


Komentarze