Kategorie bloga
Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą

Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą


Pierwsza Komunia Święta dziecka to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu rodziny. To wyjątkowe święto religijne ma miejsce tylko raz w życiu. Sezon komunijny już się rozpoczął, a więc zapewne już  zastanawiacie się co podarować dziecku z tej okazji. Nie ukrywajmy, prezenty już od dawna są nieodłącznym elementem tego ważnego dnia. Jeśli wybór prezentu spędza Wam sen z powiek, przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi.

Co podarować dziecku na komunię?

Prezent czy pieniądze?

Najpierw musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcecie podarować pieniądze czy też wręczyć prezent. Pamiętajcie, pieniądze nie są złym podarunkiem, jednak powinny być odpowiednio spożytkowane przez dziecko. Dlatego najlepiej jest je dawać w obecności rodziców tak, aby mogli mieć wszystko pod kontrolą. Od razu nasuwa się kolejne pytanie – ile? 100 zł, 200 zł, 500 zł czy może 1000 zł? Inną kwotę zapewne wręczą dziadkowie, rodzice chrzestni, a jeszcze inną troszkę dalsze ciocie. Dajcie tyle, na ile możecie sobie pozwolić i ile uważacie za stosowne. Pamiętajcie jednak, jest to dzień Pierwszej Komunii Świętej, a nie przyjęcie weselne.

Konsola, laptop?

Moda na elektroniczne gadżety, konsole i laptopy niestety nie ustaje. Jednak czy podarowanie 9-letniemu dziecku laptopa lub x-boxa jest na pewno dobrym pomysłem? Dziecko powinno zapamiętać ten dzień ze względu na wyjątkowy religijny charakter, a nie drogi prezent od rodziców chrzestnych czy dziadków. Pomyślcie, czy aby na pewno chcecie aby dziecko spędzało potem połowę swojego wolnego czasu przed laptopem, tabletem? Niektórzy także zastanawiają się nad kupnem quada, skutera lub innego sprzętu motoryzacyjnego. Naszym zdaniem wręczanie takich drogich prezentów z okazji Pierwszej Komunii Świętej nie jest dobrym pomysłem. Jest naprawę wiele wspanialszych podarunków, na które możecie się zdecydować.

Biżuteria

Biżuteria już od wielu lat znajduje się na liście topowych prezentów komunijnych. Jest to naprawdę wyjątkowy podarunek, z którego najbardziej ucieszą się dziewczynki. Przypomnijcie sobie, jak Wy dostałyście swój pierwszy złoty łańcuszek z zawieszką jakie byłyście szczęśliwe. Łańcuszek, bransoletka, a może kolczyki? Biżuteria to bez wątpienia prezent na całe życie. Jednak chłopcu także możecie podarować srebrny łańcuszek z krzyżykiem. Ciekawym pomysłem jest także biżuteria z wykonanym grawerem. Możecie wygrawerować datę tego wyjątkowego dnia, imię dziecka lub wyjątkowy cytat. Spersonalizowane prezenty komunijne będą cudowną pamiątką, do której za kilka, a nawet kilkanaście lat będzie można powrócić z wielkim sentymentem.

Zegarek

Kolejnym wartym uwagi prezentem jest zegarek. To przecież jeden z popularniejszych kiedyś podarunków, jakie dzieci otrzymywały z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Czasy i moda się zmieniają, jednak nowoczesny, młodzieżowy zegarek, na pewno przypadnie do gustu każdemu dziecku. Jeśli nie jesteście na czasie, poproście o pomoc i poradę sprzedawców w sklepach stacjonarnych. Oni na pewno pomogą Wam wybrać zachwycającego!

Rower, deskorolka

Jeśli wiecie, że dziecko lubi sport i ruch na świeżym powietrzu, możecie podarować mu rower, deskorolkę lub rolki. Mali amatorzy sportów na pewno będą zadowoleni! A rodzice tym bardziej! Możecie także pokusić się o wykupienie zajęć z nauki pływania i podarowanie vouchera lub karnetu.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły okażą się dla Was pomocne, a przyjęcie komunijne będzie niesamowitym przeżyciem dla obdarowywanego dziecka. 


Komentarze