Kategorie bloga
Rodzinna sesja zdjęciowa

Rodzinna sesja zdjęciowa


Kilkanaście lat temu, aby obejrzeć zdjęcia trzeba było zanieść do fotografa kliszę i poczekać kilkanaście godzin na jej wywołanie. Otrzymywaliśmy najczęściej 36 zdjęć, które oglądaliśmy całą rodziną w domu. Teraz czasy się zmieniły. Prawie każdy w telefonie komórkowym ma aparat i czasami jednego dnia potrafi zrobić nawet setki zdjęć. Są to oczywiście piękne ujęcia, jednak nie oszukujmy się nie są one zbyt profesjonalne. Może rodzinna sesja zdjęciowa jest dobrym pomysłem?

Profesjonalnie i z klasą

Podczas wyboru fotografa, zapoznajcie się dokładnie z jego portfolio, poczytajcie opinie, popytajcie znajomych. Może ktoś z Waszych bliskich ma do polecenia profesjonalnego fotografa, może to być oczywiście fotograf dziecięcy. Jeżeli macie taką możliwość, spotkajcie się z fotografem osobiście. Będziecie mogli sprawdzić czy to prawdziwy profesjonalista, czy może niestety amator. 

Cudowna pamiątka

Sesja rodzinna to naprawdę cudowna pamiątka.  To wspaniała okazja, żeby uwiecznić miłość i uczucia wszystkich członków rodziny. Na taką sesję możecie wybrać się z dziećmi, jednak możecie także wykonać ją w szerszym gronie.  Przepiękne są fotografie wielopokoleniowe. Zaproście dziadków, pradziadków, rodzeństwo to naprawdę będą piękne chwile.

Taka sesja zdjęciowa to również wspaniała okazja, aby spotkać się z rodziną, która bardzo często mieszka w najdalszych zakątkach Polski. Pamiętajcie, aby przed zarezerwowaniem terminu, ustalić dzień, który będzie pasował każdemu z Was.

Jeżeli jednak marzycie o zdjęciach tylko z mężem i z dziećmi, wybierzcie najlepiej dzień wolny od pracy. Tak abyście mogli wybrać się na spokojnie, bez żadnego pośpiechu.

Gdzie wykonać zdjęcia?

Jeżeli podjęliście już decyzję, że chcecie zrobić pamiątkowe zdjęcia, teraz musicie zastanowić się, gdzie je wykonać. Jest tyle cudownych miejsc, które będą Waszym wspaniałym tłem. Zielona polanka na obrzeżach miasta, sad z kwitnącymi jabłoniami a może małe jeziorko? Jak widzicie pomysłów jest naprawdę wiele. Zdjęcia możecie również zrobić w Waszym mieszkaniu bądź profesjonalnym studio. Zastanówcie się, może jest jakieś wyjątkowe miejsce, które czeka na Was? Gdzie się pierwszy raz poznaliście, gdzie lubicie spędzać wolny czas, co uwielbiają Wasze dzieci?

W co się ubrać?

Dobrze dobrana odzież będzie miała wpływ na ostateczny efekt zdjęcia. Jeżeli chcecie aby fotografia rodzinna była harmonijna, wybierzcie klasyczny ubiór. Dobrym pomysłem jest wybranie koloru przewodniego sesji, który nada spójności i odczucie jedności.  Mama w błękitnej sukience w pastelowe kwiaty, tata w granatowych spodniach i niebieskiej koszuli, a dziecko w niebiesko-białym ubranku – piękne zdjęcie gwarantowane.

Unikajcie pstrokatych kolorów, napisów na koszulkach  i innych mocnych akcentów. Zrezygnujcie z bardzo wyrazistych i dużych dodatków. Jeżeli jednak Wasze dziecko ma ulubioną zabawkę bądź ukochane korale, oczywiście możecie je ze sobą zabrać.

Pamiątka i zabawa

Rodzinna sesja zdjęciowa to przede wszystkim wspaniała pamiątka. Nie denerwujcie się przed obiektywem aparatu, zachowujcie się zupełnie naturalnie. Potraktujcie to jako wspaniałą zabawę a zobaczycie, że otrzymane zdjęcia pozytywnie Was zaskoczą.

Fotografów, którzy wykonają Wam taką sesję zdjęciową znajdziecie na Rodzicowo.pl.

Jeżeli zastanawialiście się, czy rodzinna sesja zdjęciowa to dobry pomysł, mamy  nadzieję, że nie macie już wątpliwości. Takie fotografie to wspaniała pamiątka dla całej rodziny. Najpiękniejsze zdjęcie możecie powiesić w salonie. Każdego dnia będzie przypominało Wam o Waszych najbliższych - o tych, których kochacie.


Komentarze