Kategorie bloga
Rodzinne święta - jak przeżyć spotkanie z teściową?

Rodzinne święta - jak przeżyć spotkanie z teściową?


Święta Bożego Narodzenia to wspaniały, ciepły czas, który spędzamy w gronie najbliższych nam osób. Magia Świąt pojawia się już podczas przygotowywania nieziemsko smacznych pierniczków, które najlepiej upiec kilkanaście dni przed Wigilią. Pieczenie i dekorowanie ciast, wspólne ubieranie choinki i wyczekiwanie wraz z dziećmi na Świętego Mikołaja – dla tych chwil warto żyć. Kiedy na kartce kalendarza pojawi się data 24 grudnia oznacza to, że już za kilka godzin rozpocznie się wieczerza Wigilijna. Niedługo spotkacie się z całą rodziną i zasiądziecie przy świątecznym stole.


źródło: http://www.bbc.co.uk

O ile spotkania ze swoimi rodzicami a może i rodzeństwem nie możesz już się doczekać, to do spotkania z teściową nie podchodzisz już z takim entuzjazmem. Wiemy, nie zawsze bywa tak pięknie i kolorowo jednak przecież jakoś musisz przetrwać te święta. Podpowiadamy, jak przeżyć rodzinne święta – mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się chociaż troszkę pomocne.

Jeśli Wasze stosunki z teściową wyglądają tak jak na naszej ilustracji, która cieszyła się ogromną popularnością, aby święta przebiegały spokojnie trzeba będzie uzbroić się w masę cierpliwości ;) 

Rodzinnie w święta - jak przeżyć spotkanie z teściową?

Ugryź się w język

Spotkania z teściami zawsze kończą się jakąś sprzeczką? Teściowa Ci dogryza, a Ty nie pozostajesz jej dłużna? Może chociaż w święta warto postarać się to zmienić? Nie musisz od razu pokochać swojej teściowej ani też się z nią zaprzyjaźnić, ale możesz spróbować się z nią zakolegować. W tym magicznym okresie świątecznym warto czasami ugryźć się w język. Jeżeli mama Twojego męża niby to w żartach jednak z przekąsem na twarzy prawi Ci jakieś uwagi, wpuść je jednym uchem, a drugim wypuść. Jeżeli jeden, drugi a nawet i trzeci raz nie zareagujesz na jej docinki zobaczysz, sama odpuści. Czasami naprawdę warto ustąpić, chociażby ze względu na męża i dzieci. Przecież teściowa, która dla Ciebie jest w sumie obcą kobietą, jest mamą a także i babcią. Tylko pamiętaj, nie gryź się w język zbyt mocno żeby Cię nie bolało!

Nie musi być idealnie

Jeżeli w tym roku, to właśnie u Ciebie w domu będzie miało miejsce spotkanie wigilijne, nie wychodź z siebie, żeby wszystko idealnie przygotować. Jeżeli Twoja teściowa należy do tych nieco bardziej marudnych i czepialskich i tak nie sprostasz jej oczekiwaniom. I tak zwróci Ci uwagę, że barszczyk jest zbyt mało doprawiony, a karp zbyt mocno dopieczony. Dlatego nie ma absolutnego sensu stawać na głowie, ważne aby smakowało Tobie i Twoim najbliższym. Jednak najważniejsze to nie  przejmować się ewentualnymi uwagami innych osób. Święta to magiczny czas i wielkie wydarzenie dla dzieci, naprawdę nie warto psuć sobie tej magicznej aury.

Krótki spacer

W język ugryzłaś się już pięć razy, nie reagujesz na docinki teściowej jednak ona cały czas nie daje za wygraną. W Tobie powoli wszystko zaczyna się już gotować i czujesz, że niedługo wybuchniesz. STOP! W takim przypadku zabierz męża bądź dzieci i idźcie na krótki spacer. Wystarczy tylko 10 a może nawet i 5 minut na świeżym powietrzu, aby złość i nerwy z Ciebie wyparowały. Idźcie poszukać pierwszej gwiazdki, a może spotkacie Świętego Mikołaja z reniferami?

Właściwe miejsce przy stole

Z Twoją teściową nie jest Ci po drodze? Pamiętaj, usiądź w otoczeniu bliskich i serdecznych Ci osób. Teściowa na jednym końcu stołu, a Ty na drugim. Tylko wtedy jest szansa na miłe i bezkonfliktowe spędzenie Świąt Bożego Narodzenia.

Jeżeli na myśli o rodzinnych świętach z teściową dostajesz dreszczy, postaraj się zrobić wszystko, aby nie popsuć sobie tej cudownej atmosfery. Ugryź się w język, jednym uchem wpuszczaj a drugim wypuszczaj, a jeżeli jesteś już na skraju wytrzymałości, zabierz męża na romantyczny spacer po białym, puszystym śniegu. A może akurat w tym roku uda Wam się dogadać? Zawsze trzeba być dobrej myśli.


Komentarze