Kategorie bloga
Tradycyjne święta z rodziną czy wyjazd za granicę?

Tradycyjne święta z rodziną czy wyjazd za granicę?


Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z rodziną zarówno tą najbliższą jak i nieco dalszą. Większość z nas z niecierpliwością i utęsknieniem wyczekuje tych cudownych i magicznych chwil, które spędzi w gronie rodziny. Jednak z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie świąt za granicami naszego kraju.  Święta tradycyjne a może wyjazd za granicę? Które rozwiązanie jest lepsze?


               źródło 1: https://www.express.co.uk; źródło 2: https://myparadisephoto.com

Tradycyjnie czy nowocześnie?

Dla większości osób tradycja i wieczerza Wigilijna jest rzeczą świętą. Nie wyobrażamy sobie, aby nie podzielić się z najbliższymi opłatkiem przy stole wigilijnym i aby wspólnie nie spróbować wszystkich 12 potraw. Oczywiście późnym wieczorem wszyscy razem wybieramy my się do kościoła na pasterkę i śpiewamy nasze jakże piękne, polskie kolędy. Jednak nie wszyscy wychowani są w duchu tradycji, nie każdy Święta Bożego Narodzenia traktuje tak osobiście i emocjonalnie. A może po prostu czasami chcemy chwilę odpocząć tylko z mężem i pociechami, gdzieś z dala od tych wszystkich przygotowań, wykorzytać atrakcje dla dzieci oferowane przez biura podróży?

Zalety świąt spędzonych za granicą


źródło: https://www.parenthub.com

Absolutnie nie można krytykować osób, które zdecydowały się na wyjazd za granicę. Każdy ma prawo spędzić ten czas jak sobie tylko wymarzy. Bez wątpienia osoby, które wyjeżdżają z dala od domu, przez okres Świąt naprawdę odpoczną. Ominie je bieganie po sklepach, robienie dużych zakupów, poszukiwanie prezentów, przygotowywanie ogromnej ilości potraw a także unikną objadania się. No bo przecież wszystkiego trzeba spróbować, a potraw najczęściej jest aż 12!  Osoby, które decydują się na wyjazd za granicę najczęściej wybierają ciepłe kraje. Wyobraźcie sobie, kąpiel w morzu, gorący piasek, ciepłe słońce, dzieci biegające po plaży… A tym czasem w Polce pada śnieg, temperatura za oknem wynosi -10oC…Osoby w ciepłych krajach naprawdę odpoczną i naładują akumulatory na kolejny rok. Bo zazwyczaj w ciągu roku nie ma czasu na taką rozywkę. Wyjazdy zagraniczne najczęściej obejmują okres świąt jak również sylwestra i Nowego Roku. Cały tydzień wylegiwania się na plaży, to naprawdę jest kusząca propozycja. 

Zalety świąt tradycyjnych


źródło: http://jonvilma.com/christmas.html

Wszystko ma swoje wady i zalety. Jeżeli zdecydujecie się na spędzenie świąt w gronie najbliższych, czeka na Was wiele cudownych chwil.  Może te ogromne zakupy w sklepach przepełnionych ludźmi nie należą do najprzyjemniejszych rzeczy. Jednak wspólne przygotowywanie potraw, pieczenie ciast czy też ubieranie choinki ze swoimi dziećmi to naprawdę wyjątkowe momenty. Czas płynie nieubłaganie, dlatego trzeba cieszyć się każdą chwilą spędzoną razem. Wspólne przygotowywanie pierniczków w kształcie reniferów jest ogromną przyjemnością. A ile śmiechu i radości pojawi się podczas ich dekorowania! Z kolei w Wigilię oraz pozostałe dwa dni świat, spotkacie się z osobami, których nie widzicie na co dzień. Zasiądziecie razem przy stole i próbując wszystkich przepysznych dań, będziecie wspominać stare, cudowne czasy. A kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazda, razem z dziećmi pobiegniecie pod choinkę i otworzycie prezenty, które w tym roku przyniósł Wam Święty Mikołaj. Chyba, że coś przeskrobałyście i byłyście niegrzeczne? Jednak miejmy nadzieję, że Mikołaj będzie łaskawy.

Krzysztof Hołowczyc powiedział w jednej z telewizji śniadaniowych, że kiedyś spędził z rodziną święta w hotelu i nie chce nigdy więcej tego powtarzać. Mimo zastawionych stołów, pięknych wnętrz, obsługi hotelowej brakowało im domu, samodzielnie zrobionych potraw i tej wyjątkowej atmosfery. 

Zarówno Święta spędzone w sposób tradycyjny jak i je za granicą są cudowne i wyjątkowe! Każdy ma prawo decydować o swoim życiu i absolutnie nie można nikogo krytykować. Niezależnie od tego gdzie będziecie i co będziecie robić, wszystkim Wam życzymy zdrówka i uśmiechu na twarzy! 

A w komentarzu koniecznie napiszcie jaka wersja Świąt odpowiada Wam najbardziej :)


Komentarze