Kategorie bloga
Wydarzenia i atrakcje dla dzieci w Warszawie - listopad 2017

Wydarzenia i atrakcje dla dzieci w Warszawie - listopad 2017


Późna jesień to trudny czas dla rodziców. Pogoda nie sprzyja długim spacerom i zabawie na świeżym powietrzu. Za oknem szybko robi się szaro i ponuro, a rodzice dwoją się i troją, żeby ich dzieci się nie nudziły. Na szczęście z pomocą przychodzą eventy, które umilą długie jesienne popołudnia i zapewnią świetną rozrywkę. Wszystkie wydarzenia i warsztaty dla dzieci znajdziecie na Rodzicowo.pl. Jednak specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki przegląd najciekawszych atrakcji dla dzieci w Warszawie w najbliższych tygodniach.

1. Piknik historyczny - 11.11.2017

Miasto stołeczne Warszawa zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniach związanych z obchodem Święta Niepodległości. Pierwsze stoisko będzie otwarte od godziny 10.00 do 14.00 i umiejscowione przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Uczestnicy wydarzenia otrzymają kokardy narodowe. Na placu Zamkowym w godzinach 11.00-19.00 odbędą się warsztaty z tworzenia kotylionów. Grupa Rekonstrukcji Historyczno-Filmowej "Bemowo" poprowadzi "Lekcję żywej historii". Będzie można spotkać żołnierzy w mundurach i spróbować wojskowej grochówki. W godzinach do 12.00 do 17.00 będzie kursował historyczny "Tramwaj Niepodległości".

2. Sensoplastyka® w Kredkafe - 11.11, 18.11, 25.11.2017

Restauracja Kredkafe zaprasza na warsztaty dla dzieci - cykl spotkań z barwą, smakiem i zapachem, czyli z sensoplastyką. W trakcie zajęć dzieci wraz z rodzicami, z wykorzystaniem ekologicznych składników, wykonają rozmaite masy i tworzywa. Dzięki temu będą miały bezpośredni kontakt z różnymi fakturami, kolorami, zapachami. Wszystkiego będą mogły dotknąć, powąchać i oczywiście spróbować. Konieczne trzeba zabrać ze sobą zmienne ubranie, gdyż z tych zajęć nikt nie może wyjść czysty. Warsztaty są płatne: 40 złotych pojedyncze zajęcia, 140 złotych karnet 4 zajęć.

3. Bal jesienny dla dzieci - 14.11.2017

Studio Artystyczne Polot organizuje bal jesienny dla dzieci w wieku 4-5 oraz 6-7 lat. Wydarzenie odbędzie się w Studio Mix przy ulicy Brożka 4 (Wola). Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, w tym. m.in. taniec, animacje i zabawy muzyczne. Oprócz dobrego humoru organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą kostiumu lub przebrania. Wstęp na bal jest bezpłatny, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja (należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej).

4. Kulinarne warsztaty dla dzieci. Jesienne słodycze - 19.11.2017

Studio Kulinarne Małe Przyjemności przy ulicy Dzielnej 15 zaprasza dzieci w wieku 5-7 oraz 8-12 lat na warsztaty kulinarne. Są one organizowane w profesjonalnym studiu kulinarnym, które jest dopasowane do wieku dzieci. Na zajęciach dzieci nauczą się, że słodycze mogą być smaczne, słodkie i zdrowe. Upieką ciasteczka z ciecierzycy z masłem orzechowym i czekoladą oraz samodzielnie wykonają mus czekoladowy. Te zajęcia są częścią cyklu warsztatów "Poznajemy", które umożliwiają zapoznanie się dzieci z niecodziennymi składnikami i niebanalnymi ich połączeniami.

5. Artystyczna rodzina. Warsztaty familijne - 22.11.2017

Jest to cykl zajęć i warsztatów, których celem jest pogłębianie więzi rodzinnych, rozwijanie wrażliwości, a przede wszystkim wspólnego spędzania czasu wśród najbliższych. Warsztaty są skierowane do osób w wieku od 4 do 100 lat :) Wykorzystując różne formy artystycznego przekazu uczestnicy warsztatów będą zagłębiać tajniki międzypokoleniowej komunikacji, budowania i utrzymywania więzi i relacji rodzinnych. Warsztaty zakończą się koncertem bożonarodzeniowym oraz wystawą prac wykonanych przez ich uczestników.

6. Rodzinne spotkanie z tradycją. Święta Katarzyna Adwent rozpoczyna - 25.11.2017

Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym organizuje cykl warsztatów dla całych rodzin, których tematyka jest ściśle związana z tradycją, kulturą, obchodzeniem świąt czy ginącymi zawodami. 25 listopada zajęcia będą poświęcone wróżbom katarzynkowym i andrzejkowym. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się co oznaczają zastygłe grudki wosku na wodzie, jak trzeba rzucić trzewikiem, żeby spełniło się życzenie, czy co oznacza wyjęty spod talerzyka kwiatek. Warsztaty są płatne. Ich cena to 35 złotych (dziecko), jeden opiekun bezpłatnie. W tym samy Muzeum w dniu 29 listopada odbędą się Andrzejkowe wróżby.

Jak sami widzicie późna jesień wcale nie musi być nudna. To świetna okazja aby poszukać nowych atrakcji dla dzieci, które umilą i urozmaicą oczekiwanie na bożonarodzeniowe szaleństwo. 


Komentarze