Kategorie bloga
Zabawy i atrakcje dla dzieci, które nie pozwolą zapomnieć o Wielkanocy

Zabawy i atrakcje dla dzieci, które nie pozwolą zapomnieć o Wielkanocy


Już niedługo Wielkanoc. Rodzice zapewne powoli zaczęli zastanawiać się nad zabawami i atrakcjami dla dzieci, dzięki którym maluchy poczują świąteczną aurę. Malowanie pisanek i przygotowywanie koszyczka to zajęcia, w które bez wątpienia powinniście zaangażować najmłodszych.  Jednak oprócz niesienia święconki, warto zorganizować jeszcze inne zabawy, które bezpośrednio nawiązują do Świąt Wielkiej Nocy. Jeśli w Waszej głownie nie zrodził się jeszcze żaden pomysł, przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi.

źródło zdjęcia: smashingtops.com

Zabawy i atrakcje dla dzieci, które nie pozwolą zapomnieć o Wielkanocy

Gdzie ukryte są jajka?

Wielkanocy najczęściej nie towarzyszy piękna, słoneczna aura. Ale jeśli jednak wyjątkowo będzie słonecznie, zorganizujcie atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu. Jeśli macie ogród bądź nawet mały ogródek, wykorzystajcie to. Kilka dni wcześniej kupcie kilka, kilkanaście jajek czekoladowych lub plastikowych. Ich ilość jest uzależniona od ilości maluchów jaka odwiedzi Wasz dom. Jajka pochowajcie w różnych częściach domu i ogrodu. Kiedy zbierze się już cała gromadka dzieci, rozpocznijcie poszukiwania. Przygotujcie dla maluchów koszyczki lub pudełeczka, do których będą mogli chować zdobycze. A kto wygrywa? Zwycięzcom zostaje ta osoba, która znajdzie najwięcej wielkanocnych jajek. Nie zapomnijcie o przygotowaniu nagrody!

Mały artysta plastyk

Dzieci uwielbiają zabawy plastyczne, dlatego dobrym pomysłem jest zorganizowanie zabawy, w której będą malować, rysować, wycinać, wyklejać. Taki rodzaj atrakcji, poprawia zdolności manualne malucha oraz rozwija jego wyobraźnię. Możecie stworzyć również wielkanocnego zajączka, którego wykorzystacie do przystrojenia pokoju malucha. W sklepach dostępne są także  malowanki z akcentami typowo wielkanocnymi.

Czyje jajko twardsze?

Jedną z popularniejszych zabaw, którą kochają nie tylko dzieci, ale i dorośli jest tak zwane twarde jajo. Zabawa polega na tym, aby zbić ugotowana na twardo jajko przeciwnika, nie naruszając przy tym swojego.

Kto przeniesie więcej jajek?

Do zabawy tej potrzebujecie kilkoro dzieci. To dobra okazja, aby zaprosić kolegów i koleżanki z przedszkola. Niezbędne także będą jajka ugotowane na twardo, 4 garnki, koszyczki lub miseczki, oraz dwie łyżki do zupy. Maluchy podzielcie na dwie drużyny. Każdej z nich dajcie po dwa garnki, które ustawicie po przeciwnych stronach pokoju lub ogrodu. W jednym garnku umieśćcie ugotowane jajka, z kolei drugi niech pozostanie pusty. Zabawa polega na przeniesieniu jajek z jednego pojemnika do drugiego, używając tylko jednej łyżki. Oczywiście jajko nie może upaść, ani się stłuc. Wygrywa drużyna, która w krótszym czasie, przeniesie więcej, całych jajek.

Przebieranki

Ciekawym pomysłem jest również zabawa w przebieranki. Już kilkanaście dni przed świętami możecie rozpocząć przygotowywanie stroju. Dziecko może wcielić się w wielkanocnego zajączka, a równie dobrze może przeobrazić się w kolorową pisankę.

Mały kucharz

Nie zapomnijcie także poprosić dzieci o pomoc, przy przygotowywaniu świątecznych wypieków. Dekorowanie mazurka, babeczek drożdżowych czy sernika to wspaniały sposób na wspólne spędzenie czasu. Dzięki wspólnemu gotowaniu, dziecko będzie mogło bliżej poznać tradycyjne potrawy wielkanocne.

Śmingus dyngus

Śmingus dyngus, czyli lany poniedziałek, to jedna ze starszych zabaw, wręcz tradycji, która jest każdemu pokoleniu doskonale znana. Tego dnia można oblewać wodą do woli, ale w sumie do wszystkiego trzeba podejść z umiarem. Stara tradycja głosi, ze dziewczyna, która nie zostanie skropiona wodą, nie cieszy się niestety powodzeniem pośród chłopców. Nie jest to dla niej niestety dobry sygnał.

Zabaw i atrakcji nawiązujących do Świąt Wielkiej Nocy jest całe mnóstwo. Jednak to nie nagrody są w nich najważniejsze, a czas spędzony w gronie najbliższych. Wesołych Świąt!


Komentarze