Kategorie bloga
Wyjątkowe ozdoby Wielkanocne  - DIY

Wyjątkowe ozdoby Wielkanocne - DIY


Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. A jajka to jej nieodzowny element. Tradycja malowania pisanek  ma bardzo długą historię. Jajko już w czasach pogańskich było uważane za symbol życia, odrodzenia  i sił witalnych. Dla chrześcijan, jajko związane jest ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Dawniej pisanki  były malowane wyłącznie na kolor czerwony, który oznaczał krew Jezusa przelaną na krzyżu. Pomalowane jajka mają swój wyjątkowy urok i wspaniale nawiązują do Świąt Wielkiej Nocy.  Co roku niemalże w każdym domu, rodziny wspólnie przygotowują pisanki. Jednak oprócz nich, warto pokusić się o stworzenie innych, wyjątkowych ozdób Wielkanocnych.

Ozdoby Wielkanocne DIY

Zajęcia plastyczne sprawiają dzieciom wiele radości i przyjemności. Chociaż czasami rysunkom i wycinankom może być daleko do ideału, takie ręcznie stworzone dekoracje są naprawdę wyjątkowe. Królują kolory pastelowe, jasne i radosne. Różowy, zielony, żołty - tych kolorów chcemy mieć najwięcej w swoich domach. W końcu nadchodzi upragniona wiosna!

Oryginalne pisanki i wydmuszki - czym je ozdobić?

1. Taśmy washi tape

Kolorowe pisanki to dekoracja, której nie może zabraknąć na stole Wielkanocnym. Uniwersalne, japońskie taśmy dekoracyjne zwane washi tape to absolutny hit! Dzięki nim możecie nadać niepowtarzalnego i wyjątkowego charakteru jajkom Wielkanocnym. Jeśli nigdy wcześniej nie wykorzystywałyście jej do przyozdabiania i dekorowania, najwyższa pora to zmienić. Taśmy kupicie w sklepie papierniczym lub przez internet. A teraz zobaczcie przykładowe pisanki ozdobione tą techniką:


źródło: www.handimania.com

2. Czarny marker

Jeśli macie chociaż minimalne zdolności plastyczne, zwykły czarny flamaster wystarczy, aby na pisankach wyczarować prawdziwe działa sztuki.


źródło: www.yuppiechef.com

3. Dary natury

A czasami z darów ziemi można stworzyć prawdziwe cuda. Ziarna, ziarenka, pszenica, a może mak? Inspiracji poszukajcie we własnej kuchni.


źródło: inhabitat.com

Dekoracja mieszkania i stołu świątecznego - pomysły

1. Drzewko ozdobione wydmuszkami

Świąteczne dekoracje warto umieścić nie tylko w koszyczku, ale także w całym mieszkaniu. Kolorowe wydmuszki w połączeniu z gałązkami, stworzą prawdziwe, wielkanocne drzewko.  


źródło: www.otthonokesmegoldasok.hu

2. Wydmuszki w wazonie lub...w roli wazonu

Kolorowe jajka możecie także wykorzystać do przystrojenia wazonu, który wypełniony świeżymi kwiatami, będzie wspaniałą ozdobą świątecznego stołu. Pisanki do wazonu możecie stworzyć sami, jednak równie dobrze sprawdzą się te plastikowe ze sklepu.

Równie pięknie i oryginalnie prezentują się wydmuszki, pełniące rolę malutkich wazoników. Zawieszone w oknie na pewno zwrócą uwagę niejednego przechodnia. Nie zapomnijcie do wydmuszek wlać wody. W przeciwnym razie tulipany, czy stokrotki przetrwają tylko kilka godzin.


źródło: www.otthonokesmegoldasok.hu

3. Wycinanki, wyklejanki

Z kolorowych kartek papieru możecie stworzyć zajączki, a z guzików, wielkie, świąteczne jajko. Poszukajcie w szufladach, na pewno macie gdzieś schowane całe mnóstwo kolorowych guzików, które wreszcie będziecie mogli wykorzystać. Takie zabawy plastyczne, pobudzą wyobraźnię Waszych dzieci i pozwolą na wspólne, rodzinne spędzenie czasu, o którym niestety czasami zapominamy…


źródło: diyjoy.com

4. Rośliny w skorupkach

Skorupki jajek możecie także wykorzystać do stworzenia własnej plantacji! Zasiejcie w nich zboża, czy rzeżuchę. Do środka włóżcie kawałek waty i nasionka, nie zapomnijcie o podlewaniu. Jeśli ozdobą chcecie cieszyć się w Niedzielę Wielkanocną, nasionka musicie posadzić około tygodnia wcześniej. Jajka możecie dodatkowo przyozdobić samoprzylepnymi oczami, które bez problemu kupicie w sklepie papierniczym.

źródło: www.edtguide.com

5. Wielkanocne girlandy

A może warto pokusić się o przygotowanie świątecznej girlandy? Taka dekoracja będzie wspaniałą ozdobą dziecięcego pokoju. Tylko spójrzcie na te marchewki, czyż one nie są urocze? Będziecie potrzebować kolorowych kartek, kleju, sznurka i mnóstwa dobrego humoru. Przydadzą się również wzorniki do farb, możecie wycinać z nich kolorowe wzory.


źródło: homebnc.com

Do przygotowywania dekoracji zaproście wszystkich domowników, niezależnie od wieku. Na pewno zarówno Ci starsi jak i najmłodsi okażą się niezastąpieni. Dajcie koniecznie znać jak Wam poszło! Wesołych Świąt!


Komentarze