Kategorie bloga
Kielce - Raj dla dzieci!

Kielce - Raj dla dzieci!


Z okazji Dnia Dziecka Kielce i okolice proponują  moc atrakcji dla przyjaciół dobrej zabawy i miłośników aktywnego wypoczynku. Do stolicy regionu świętokrzyskiego warto wybrać się szczególnie w długi czerwcowy weekend, ponieważ Dzień Dziecka pod hasłem „Kielce - Raj dla dzieci” potrwa tu aż 4 dni. Na ten czas gospodarze miasta i okolicznych miejscowości postanowili połączyć siły, aby podzielić się tajemnicami i skarbami ziemi świętokrzyskiej.

Zaczarowane miasto

Od 31 maja do 3 czerwca pod hasłem „Kielce – Raj dla dzieci” trwa tu Dzień Dziecka. W ramach cyklicznej akcji „Budzenie Sienkiewki” śródmieście Kielc zamieni się w jedną wielką strefę zabawy dla całej rodziny. Będą warsztaty, koncerty, uliczne spektakle, parady, wystawy, wesołe miasteczka, dmuchane zamki i mnóstwo innych atrakcji. Politechnika Świętokrzyska swoje sale wykładowe zmieni w Świat Młodego Odkrywcy – dzieci będą tu mogły eksperymentować do woli. Centrum Geoedukacji zaprasza do zwiedzania Galerii Ziemi wraz z Kapsułą 5D. Pokazy zaprezentują także Energetyczne Centrum Nauki i Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

Propozycja dla aktywnych

Kielce to także świetne miejsce do aktywnego wypoczynku – skorzystamy tu z przejażdżek konnych, ścieżek rowerowych, basenów, ścianek wspinaczkowych, parku linowego,a także ogromnego parku trampolin. Na spacerowiczów czekają urokliwe ścieżki biegnące wśród zieleni i atrakcji skalnych w rezerwatach przyrody znajdujących się w granicach miasta na Kadzielni, Ślichowicach, Karczówce, Wietrzni czy Białogonie.1. czerwca przez centrum Kielc przejedzie kawalkada motocyklistów. Zaplanowano też prezentacje: motolotni, szybowca, quadów, gokartów, youngtimerów, ekskluzywnych limuzyn i traktorów. Będzie można również pokonać podziemną trasę turystyczną powstałą z połączenia 3 jaskiń i podziwiać różne formy rzeźby krasowej.

Podróż do Krainy Czarów

Największą atrakcją czerwcowego weekendu będzie wspaniałe widowisko Kieleckiego Teatru Tańca – „Alicja w Krainie Czarów”. Wystawione zostanie 1 czerwca, o godz. 19:30 pod gołym niebem, w wyjątkowej scenerii Amfiteatru Kadzielnia. Już sam amfiteatr jest atrakcją - usytuowany w dawnym kamieniołomie i otoczony skalnymi ścianami jest wspaniałym dopełnieniem tego wydarzenia. Spektakl opowiada o przygodach Alicji posługując się różnymi stylami tańca z przepięknym kolażem muzycznym w tle. Choreografia zawiera elementy tańca jazzowego i współczesnego, przenosi jednocześnie do świata rewii i musicalu. Wystąpi ponad 80 artystów prezentujących ponad 500 strojów. Będą akrobaci, szczudlarze, klowni, żonglerzy, kataryniarze. Na widzów, zwłaszcza tych najmłodszych czeka feeria świateł i barw, liczne konkursy z nagrodami oraz mnóstwo atrakcji dostępnych od godz. 17:00 na koronie amfiteatru, w specjalnych strefach: zabawy i cateringu. PSS Społem jako partner wydarzenia przygotował konkurs, w którym do wygrania są markowe tablety.

Bilety na spektakl do nabycia w systemie sprzedaży eBilet na stronie www.ebilet.pl lub na stronie Kieleckiego Teatru Tańca www.ktt.pl


Biała Dama, rekiny, Koloseum

  

Dzień Dziecka ciekawie spędzimy także poza Kielcami. Imprezy przygotował zamek w Chęcinach, gdzie na gości oczekuje Biała Dama. Zdjęcia pod wieżą Eiffla, przy wodospadzie Niagara i rzymskim Koloseum będzie można zrobić w Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie. Na spotkanie oko w oko z rekinem, jak również z innymi, bardziej łagodnymi mieszkańcami świata podwodnego zaprasza Kompleks Świętokrzyska Polana. Na tropicieli historii czeka Skansen w Tokarni, gdzie dzieci pobawią się w dawne i lubiane gry i zabawy.

Więcej informacji na temat projektu i długiego weekendu czerwcowego „Kielce - Raj dla dzieci” na stronie www.rajdladzieci.kielce.eu.

Komentarze