Kategorie bloga
Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w Krakowie - grudzień 2017

Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w Krakowie - grudzień 2017


Miasto Smoka Wawelskiego gotowe na Święta! Przez cały miesiąc czekają na Was ciekawe wydarzenia i atrakcje, które doskonale wprowadzą Was w świąteczny nastrój. Na wiele z nich obowiązują zapisy, więc nie czekajcie do ostatniej chwili. Skorzystajcie z naszego krótkiego przewodnika, a zaoszczędzony czas spędźcie z dzieciakami.

1. Dni Dzielnicy I - Stare Miasto Koncertowo - 02.12.2017 

SCKM oraz Rada Dzielnicy I Stare Miasto serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania. Organizatorzy zapowiadają dużo świetnej muzyki, a co za tym idzie dużo wspólnego tańca. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży ul. H. Wietora 13/15. Na scenie wystąpią m.in. Bajazzer, Sokół Orkestar, zespoły taneczne, które zaprezentują różny styl tańca: ludowy, nowoczesny, orientalny, narodowy, a także zespoły teatralne z pokazami spektakli muzycznych. Nie zabraknie również działań angażujących publiczność: lekcje tańca, sztuki cyrkowej, twórczości plastycznej oraz warsztaty i pokazy akrobacje. Wstęp bezpłatny.

2. Bajki Pod Globusem - ubieramy choinkę - 02.12.2017

Księgarnia Pod Globusem zaprasza wszystkich miłośników dobrej literatury na bajkowe spotkanie poświęcone świątecznym przygotowaniom. Uczestnicy wspólnie ubiorą księgarnianą choinkę oraz wybiorą lektury na świąteczne wieczory. Księgarnia proponuje sięgnąć po Mamę Mu i Pana Wronę. Odbędą się również warsztaty przygotowywania ozdób świątecznych: wyklejane bombki i renifery. Każde dziecko jedną z ozdób pozostawi na księgarnianej choince, a drugą zabierze do domu. Wstęp bezpłatny.

3. Kraina św. Mikołaja w Centrum Handlowym Czyżyny - 02.12.2017

Centrum Handlowe Czyżyny zamieni się 2 grudnia w prawdziwą zimową krainę, królestwo św. Mikołaja, który wraz ze swoimi pomocnikami, dzielnymi Elfami, zaprosi dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy. Zostaną przygotowane specjalne strefy mikołajkowej krainy, w których będzie można kreatywnie spędzić czas i stworzyć niepowtarzalny upominek dla najbliższych. Dzieci wykonają własnoręcznie kukiełki, które będą mogły służyć jako urocze zabawki. Przygotowana zostanie również specjalna fotobudka, w której będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie. Tego dnia nie zabraknie zabaw, konkursów i oczywiście spotkania z samym św. Mikołajem.

4. Bieg Mikołajów - 02.12.2017

Charytatywna akcja, w której za każdy pokonany kilometr przekazujemy 1 złotówkę na cele charytatywne. Wystarczy przebiec jedno okrążenie toru, aby wziąć udział w klasyfikacji. Długość całego odcinka wyniesie 10 km. Oprócz samego biegu na uczestników czeka wiele atrakcji m.in. wspólne kolędowanie, spotkanie ze znanymi sportowcami, gry i zabawy. Obowiązują zapisy. Koszt zestawu startowego to 60 złotych.

5. Najsłodsze Mikołajki Pod Wawelem - 02-03.12.2017

Restauracja Aquarius serdecznie zaprasza na słodkie świętowanie Mikołajek. W programie imprezy m.in. warsztaty pieczenia i dekorowania pierników, które mogą stać się choinkową dekoracją lub wspaniałym świątecznym podarunkiem. Restaurację odwiedzi św. Mikołaj i rozda atrakcyjne upominki. W tym roku Mikołaj przybędzie na statku :) Poza tym mnóstwo zabaw i animacji dla dzieci, a dla dorosłych gorąca kawa i herbata. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Cena 45 zł/ 1 dziecko, 80 zł/2 dzieci, 100 zł/3 dzieci, każde kolejne dziecko 30 złotych. Zapisy: info@aquariuskrakow.pl.

6. Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Podgórzu - 02-03.12.2017

Rynek Podgórski w godzinach 11.00 do 17.00 zamieni się w prawdziwą świąteczną wytwórnie rzeczy wyjątkowych. Wyjątkowość rzeczy wynika z ich lokalności. Tworzą je artyści i rękodzielnicy we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Goście będą mogli nabyć wyjątkowe rękodzieła oraz wspaniałe przysmaki. Całość wydarzenia dopełni oprawa muzyczna oraz rozdający słodkości św. Mikołaj. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W sobotę i niedzielę zostaną zaprezentowane fantastyczne spektakle dla dzieci: "Zimo przyjaźń" oraz Halo Mikołaju. Atrakcją będzie również ponad  letnia Karuzela Wiktoriańska, która przeniesie gości w czasy dawnych jarmarków.

7. Roztańczona Zabawa Mikołajkowa - 02.12.2017

LaLoba Centrum Kobiet zaprasza na Zabawę Mikołajkową wszystkie maluchy w wieku 1-4 lat. Podczas imprezy dzieci będą mogły spotkać się ze św. Mikołajem, który rozda wszystkim prezenty. Będzie to radosna, roztańczona, rodzinna impreza, pełna zabawy, śmiechu i świetnego nastroju. Wymagana rezerwacja miejsc. Koszt biletów w przedsprzedaży to 45 złotych.

8. Mikołajki z Karmimy Psiaki na Szpitalnej  -  05.12.2017

Karmimy Psiaki i Szpitalna 1 zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Mikołajem. Wyjątkowe, bo tego dnia Mikołajem może zostać każdy z nas. Dochód z wydarzenia zostanie w całości przekazany dla podopiecznych Schroniska Psie Pole w Racławicach i Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt. W godzinach 18.00-22.00 odbędą się lekcje dla dzieci o posiadaniu psa, kącik adopcyjny, porady groomera, wykład behawiorysty oraz pokaz pierwszej pomocy zwierzakom. O godzinie 22 rozpocznie się taneczna część imprezy.

9. Mikołajkowa Zabawa w Anikino - 06.12.2017

Anikino zaprasza wszystkie dzieci na wyjątkowe Mikołajki. W tym dniu, do każdego dziecka przyjdzie prawdziwy święty Mikołaj i obdaruje je prezentami. Oczekiwanie na Mikołaja osłodzą cukierkami Aniołki, które również nauczą dzieci świątecznej piosenki. Będzie zabawa, przebieranie, malowanie twarzy i impreza.

10. Tajemnica Wesela 1900. Podsłuchuj/Podglądaj/Współpracuj - 09.12.2017

 Teatr im.J.Słowackiego w Krakowie zaprasza na pierwszą w Polsce inscenizację Wesela Wyspiańskiego dla dzieci. Magdalena Miklarz, reżyserka, przedstawiła ten narodowy dramat z perspektywy dzieci i dla dzieci. Inspiracją do podjęcia tego tematu była postać Isi, córki Gospodarza. Wydarzenie jest przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. Aby wziąć w nim udział niezbędna jest umiejętność czytania i pisania lub obecność opiekuna, który pomoże w wykonywaniu tych czynności.

12. Spektakl Świąteczny Mikołajki Zapominajki - 10.12.2017

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na świąteczny spektakl pt." Mikołajki Zapominajki". Jest to urocza historia o próbie ocalenia świąt, gdyż św. Mikołaj zaginął. Do akcji ratowniczej wkroczą Śnieżynka Katarzynka i Reniferek Raperek. Spektakl jest pełen dobrego humoru, pięknych autorskich piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów, napisany prostym językiem, który trafi do najmłodszych widzów. Po przedstawieniu dzieci będą miały okazję do spotkania ze św. Mikołajem.

13. Witrażowe śnieżynki - 16.12.2017

Muzeum Witrażu zaprasza na warsztaty w ramach sobotnich poranków w Muzeum. Tym razem na zajęciach będą uczyły się wykonywać piękne, kolorowe śnieżynki, które z całą pewnością wprawią wszystkich uczestników w świąteczny nastrój. Będą również doskonałą ozdobą okna lub choinki. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc: 512 937 979.

Biorąc pod uwagę ilość wydarzeń i atrakcji dla dzieci, grudzień to będzie bardzo aktywny czas dla rodziców i dzieci. Warto skorzystać z wielu świątecznych warsztatów, następna okazja będzie przecież dopiero za rok ;)


Komentarze