Kategorie bloga
Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w Krakowie - styczeń 2018

Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w Krakowie - styczeń 2018


Po sylwestrowych balach, rodzinnych spotkaniach przy wigilijnym stole, porcjach pierogów, górach prezentów, czas na nowe rozdanie, czas na nowy rok i nowe wydarzenia dla dzieci w Krakowie. Wszyscy liczymy na to, że rok 2018 będzie lepszy od poprzedniego, że to będzie TEN rok, w którym wszystko, co sobie zaplanujemy i postanowimy w końcu się uda! Jeśli ktoś z Was postanowił sobie, że w 2018 roku będzie więcej czasu spędzał ze swoimi dziećmi, to mamy dla Was idealny noworoczny prezent. Krótki przewodnik po najciekawszych wydarzeniach dla dzieci w Krakowie z pewnością ułatwi to postanowienie zrealizować.

Najciekawsze imprezy i wydarzenia dla dzieci w Krakowie - styczeń 2018

MINIspotkania ze sztuką. Geometria - 07.01.2018

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku 4-8 lat na warsztaty, których tematem jest jedno pojęcie związane z wystawą Lwów, 24 czerwca 1937 roku. Miasto, architektura, modernizm. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 12.30. Nie obowiązują zapisy, wstęp wolny.

Konik muzealny: Niech żyje bal! - 07.01.2018

Muzeum Narodowe - Oddział Sukiennice zaprasza na wyjątkowy karnawałowy bal! Ale zaraz, zaraz, czy w muzeum można tańczyć? Okazuje się, że jak najbardziej tak! Podczas warsztatów najmłodsi przekonają się, że nieruchome rzeźby potrafią pięknie tańczyć, a z pozoru milczące obrazy wydawać niesamowite odgłosy. Do wspólnej muzycznej zabawy zaproszą Rusałki i niebezpieczna Salome. Udział w warsztatach nie wymaga rezerwacji.

Krakowskie jasełka - 07.01.2018

Muzeum Narodowe - Oddział Dom Józefa Mehoffera zaprasza na tradycyjne, w niezmiennej od 100 lat formie, jasełka, które prezentuje rodzina Malików. W tej rodzinie wielopokoleniową tradycją jest wykonywanie krakowskich szopek. Podczas jasełek będzie można spotkać Krakowiankę, która w dzień swojego ślubu gotowała karpiele, Górala, któremu psy zjadły portki, żydówkę, która uwielbia marcepan i Twardowskiego, który strasznie się przechwalał. Jeśli nie boicie się groźnego diabła, złego Heroda i krzykliwej czarownicy koniecznie przybywajcie na jasełka. Przekonacie się, że Betlejem jest bardzo blisko nas.

Pomysłowe klocki - 09.01.2018

Robotowo zaprasza na cykl zajęć skierowanych do dzieci w wieku 2-5 lat i ich opiekunów. W trakcie trwania warsztatów maluchy bawią się z rówieśnikami przy wykorzystaniu klocków LEGO® DUPLO®  oraz LEGO®  Soft ®, a także kolorowych chust, bębenków i piłek. Zabawa z pewnością wspiera rozwój kreatywny i manualny. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (wtorek lub czwartek). Pojedyncze wejście na zajęcia to 35 złotych. Informacje i zapisy: info@placrozwoju.pl, kom. 795 116 996.

Zajęcia rozwojowe dla niemowląt - 11.01.2018

Laloba Centrum Kobiet zaprasza maluszki od 3 miesiąca życia wraz z mamami na zajęcia rozwojowe dla niemowląt. Celem zajęć jest wspieranie rozwoju dzieci poprzez zabawę. Wszystko to w przyjaznej atmosferze i pod bacznym okiem mamy. Zajęcia są również świetną inspiracją do tego, jak bawić się z dzieckiem w domu. Dla dzieci to świetna okazja do pierwszego kontaktu z rówieśnikami, a dla mam możliwość poznania innych mam. Zajęcia są podzielone na dwie grupy, w zależności od wieku maluszków. Wymagane zapisy w klubie lub pod numerem telefonu: 666 290 333.

Serce - warsztaty dla dzieci - 13.01.2018

Jak to w końcu jest z tym sercem? Serce - sługa, czy nie sługa? Na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy warsztatów organizowanych w Dworku Białoprądnickim (Zajazd Kościuszkowski). Dzieci dowiedzą się również o tym, jak zbudowane jest serce oraz co robić aby biło długo i nie przysparzało nam zmartwień. Sugerowana przez organizatorów grupa wiekowa 7-12 lat. Cena warsztatów 25 złotych/os. Obowiązuje rezerwacja: rezerwacja@szkielkoioko.edu.pl.

26. Finał WOŚP 2018 - 14.01.2018

Na krakowskim rynku odbędzie się prawdziwe święto pomagania. 26 finał akcji to świetna okazja do wspólnej zabawy w szczytnym celu. Podczas finałowego koncertu zagrają m.in. Batalion d'Amour, Killsorrow, Pull The Wire, Krzywa Alternatywa, Elektryczne Gitary, Enej. Oprócz koncertu na Rynku Głównym na wszystkich uczestników będzie czekać wiele wspaniałych atrakcji, m.in. kwestujące gwiazdy, namiot z nauką pierwszej pomocy, sklepik z orkiestrowymi gadżetami, krwiobus i wiele innych. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie organizatora:  https://www.wosp.org.pl/.

Karnawałowy Bal Przebierańców - 20.01.2018

Laloba Centrum Kobiet zaprasza maluszki w wieku od 1,5 do 4 lat wraz z opiekunami na wyjątkowy bal karnawałowy. Będzie to prawdziwy bal przebierańców. Będzie dużo tańca, muzyki, zabawy, śmiechu. W przerwie tanecznych wygibasów na milusińskich i ich opiekunów czekają ciekawe zagadki, zabawy ruchowe i twórcze. Na balu nie przewidziano tematu przewodniego, więc w wyborze stroju ograniczać Was może jedynie Wasza wyobraźnia ( i wyobraźnia dzieci oczywiście). Koszt wstępu 40 złotych (dziecko+rodzic). Informacje i zapisy: 666 290 33 mail: rezerwacja@lalobacentrum.pl.

Dzień Magii z Harrym Potterem - 21.01.2018

Prosto z Hogwartu do kawiarni "Dziurawy Kocioł" doleciał list z programem Dnia Magii z Harrym Potterem. Ten niezwykły list umożliwi poznawanie tajemnych zaklęć, wykonywanie chemicznych doświadczeń, a przy okazji naukę angielskiego. Uczestnicy Dnia Magii obowiązkowo skosztują również Kremowego Piwa z Ulicy Pokątnej. Organizatorzy zapewniają: bilet wstępu na przedstawienie "Magia fizyki, fizyka magii", łamigłówki językowe, zabawę "Wielka Księga Zaklęć" na PlayStation Move, karmelowe piwo bezalkoholowe oraz pizze, opiekę wykwalifikowanej kadry. Koszt wydarzenia to 50 złotych. Informacje i zapisy: 12 658 61 15.

Styczeń, to zdecydowanie ten miesiąc, w którym chcielibyśmy odpocząć ;) Nowy rok dopiero się zaczął, a my często jeszcze nie zdążyliśmy złapać oddechu po atrakcjach poprzedniego. Wśród wydarzeń i atrakcji dla dzieci w styczniu możemy wybrać coś również z myślą o sobie, coś co pozwoli nam naładować akumulatory i doda sił na kolejne 11 miesięcy nowego roku. 

Wszystkie wydarzenia, imprezy, przedstawienia i koncerty dla dzieci i całych rodzin znajdziecie na Rodzicowo.pl w zakładce Eventy.

Komentarze