Kategorie bloga
Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w październiku 2017 r.

Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w październiku 2017 r.


Jesień bardzo często kojarzy nam się z zastojem w obszarze ciekawych wydarzeń dla dzieci. Jak się okazuje bardzo niesłusznie. Powrót do szkoły po, jak zawsze, za krótkich wakacjach, to świetna motywacja do znalezienia chwili wytchnienia po długim tygodniu nauki. Sprawdźcie nasze propozycje na jesienne atrakcje dla dzieci. Wybraliśmy z całej Polski te najciekawsze, wszystkie wydarzenia znajdziecie na Rodzicowo.pl w zakładce Eventy.

Rodzinny rajd rowerowy szlakiem legendy, Jarocin 07.10.2017

Tematem przewodnim rajdu jest legenda "O podziemnym tunelu i umowie z diabłem". Skierowany jest przede wszystkim do dzieci wraz z opiekunami. Start rajdu o godzinie 11.00 spod Pałacu Radolińskich. Dla uczestników rajdu organizatorzy oferują poczęstunek oraz dzień pełen atrakcji, zabaw i gier inspirowanych legendami Jarocina.

Źródło zdjęcia: jarocin.pl

Rowerowa Niedziela - jesienny piknik cyklistów, Bydgoszcz 08.10.2017

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.00 na Starym Rynku. Będzie to wspólna, rodzinna  przejażdżka trasą prowadzącą między innymi przez Most Uniwersytecki do Myślęcinka. Tam o godzinie 12.00 rozpocznie się świętowanie. Rowerzyści będą mieli szansę sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu w mobilnym serwisie rowerowym oraz pod okiem Straży Miejskiej sprawdzić swoje umiejętności w małym miasteczku rowerowym.


Źródło zdjęcia: www.aktywna.bydgoszcz.pl

Gry Intelektualne, Szczecin 10.10.2017

Gry Intelektualne to porcja świetnej zabawy połączonej z nauką. Wydarzenie polega na rozwiązywaniu specjalnie przygotowanych pytań i multimedialnych quizów z wykorzystaniem myślenia logicznego. Projekt został przygotowany dla dzieci od 14 roku życia. Gry Intelektualne będą odbywać się w godzinach 18.30-21.00 w Domu Kultury 13 Muz pl. Żołnierza Polskiego 2.


Źródło zdjęcia: www.wszczecinie.pl

Kucharze dzieciom - piknik charytatywny, Bydgoszcz 13.10.2017

Piknik rozpocznie się o godzinie 12.00 na Wyspie Młyńskiej. 15 najlepszych szefów kuchni z całej Polski będzie gotowało dla uczestników wydarzenia. Wystąpią również m.in. Kevin J.Aiston, Malwina Bielicka czy Walentyna Jałocha. W programie przewidziano również koncerty muzyczne, licytacje i wiele niespodzianek dla gości.


Źródło: www.visitbydgoszcz.pl

Muzyczny Wszechświat - koncert edukacyjny, Gdańsk 16-17.10.2017

Ideą koncertu jest połączenie muzyki, nauki i dobrej zabawy. Najnowsza propozycja Filharmonii Bałtyckiej jest skierowana do dzieci w wieku 5-10 lat. Sala filharmonii zmieni się w kosmiczne obserwatorium, a za pomocą nowoczesnych technologii multimedialnych przeniesie młodych widzów i słuchaczy w niezwykły świat kosmosu. Koncerty będą odbywały się 16 i 17 października w godzinach 9.00 i 11.15. Czas trwania jednego koncertu to 60 minut. 


Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/events/1216871235091676/

XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania", Toruń 13-21.10.2017

W trakcie trwania festiwalu widzowie będą mogli obejrzeć 19 spektakli lalkowych oraz przedstawień teatrów tańca. Ważnym aspektem festiwalu będzie również promocja literatury dziecięcej i dramatu współczesnego. Organizatorzy przygotowali również pokazy animacji filmowej, ćwiczenia z krytyki teatralnej, pracy dramaturgicznej. Ciekawym punktem festiwalu są również warsztaty przybliżające dzieciom i młodzieży kierunki w sztuce współczesnej. Wszystkie wydarzenia będą się odbywały w Teatrze Baj Pomorski przy ulicy Piernikarskiej 9 w Toruniu.


Źródło zdjęcia: bajpomorski.art.pl

Jak widzicie w październiku nie ma nudy! Warto wykorzystać polską złotą jesień do wspólnego spędzania czasu z dziećmi i w żadnym wypadku nie dawać się jesiennej chandrze. Wszystkie wydarzenia dla dzieci, w których możemy wziąć udział z całą pewnością naładują nas pozytywną energią :)


Komentarze