Kategorie bloga
Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w Poznaniu - grudzień 2017

Najciekawsze wydarzenia dla dzieci w Poznaniu - grudzień 2017


Grudzień w Poznaniu zapowiada się naprawdę ciekawie. Bogata oferta atrakcji i wydarzeń dla dzieci umili oczekiwanie na radosne Święta Bożego Narodzenia. Bawić się mogą i mali i duzi. Warto w tym szczególnym czasie gdzieś być, bo kto wie, może spotkamy samego św. Mikołaja :)

 1. Mikołajki w Restauracji Galeria Tumska - 06.12.2017
  Restauracja Tumska zaprasza swoich najmłodszych gości na wspólne świętowanie Mikołajek. W programie m.in. świąteczne malowanie, twarzy, dekorowanie pierników, list do św. Mikołaja, konkursy i zabawy ze Śnieżynką, świąteczna niespodzianka, wspólne śpiewanie kolęd, Opowieść Wigilijna, świąteczny poczęstunek. Obowiązuje rezerwacja: 885 988 008.
   
 2. Bal Mikołajkowy z Mikołajem - 06.12.2017
  Cafe Leniwiec serdecznie zaprasza na wielki bal mikołajkowy. Dla wszystkich gości organizatorzy przewidują tańce, zabawy, słodki poczęstunek oraz obowiązkowo wizytę św. Mikołaja, który wszystkich gości obdaruje upominkami. Mile widziane przebrania. Koszt biletu to 50 złotych. Przewidywany czas trwania imprezy to około 1,5 godziny. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.Obowiązują zapisy: info@cafeleniwiec.pl lub 733004484.
   
 3. Mikołajkowy Bal ze Śnieżynką - 08.12.2017
  Park Rozrywki Rodzinka zaprasza na wyjątkowo atrakcyjny bal mikołajkowy. W programie m.in. malowanie twarzy w świąteczne wzory, zagadki i konkursy z nagrodami, słodkie upominki dla każdego, całe mnóstwo gier i zabaw. Park odwiedzi sam św. Mikołaj oraz wielu innych gości. Przewidziano również magiczną niespodziankę.
   
 4. Potworki. Warsztaty fotografii otworkowej dla dzieci - 09.12.2017
  Galeria Miejska Arsenał zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na bezpłatne warsztaty fotografii otworkowej. Potworki to aparaty typu camera obscura, które udowadniają, że nie trzeba mieć bardzo drogiego aparatu, aby robić znakomite zdjęcia. Podczas warsztatów uczestnicy skonstruują własny aparat otworkowy, zrobią nim zdjęcie i samodzielnie wywołają je w miniciemni fotograficznej. Aparaty zostaną wykonane z materiałów z odzysku. Celem zajęć jest rozwijanie kreatywności i przekazanie praktycznej wiedzy, którą dzieci będą mogły wykorzystać w warunkach domowych.
   
 5. Kinowy Targ Świąteczny - 10.12.2017
  Kino Muza przy ul. Św. Marcina 30 zaprasza na jedyny w swoim rodzaju targ świąteczny. To idealne rozwiązanie na spędzenie wspólnie niedzieli, a przy okazji zakup świątecznych upominków. Dla dorosłych uczestników organizatorzy zapewniają pyszne grzane wino i mobilną saunę, która stanie na ulicy Św. Marcina. Oprócz tego będzie można kupić niebanalne prezenty m.in. ręcznie robione zapachowe świece i biżuterię, książki, plakaty, płyty winylowe. Rodzice będą mieli okazję wspólnie z dziećmi wykonać świąteczne kartki z życzeniami i obejrzeć świąteczne filmy.
   
 6. CZYTATY "Kiedy byłem mały..." - 16.12.2017
  Biblioteka Raczyńskich zaprasza na wyjątkowe przedświąteczne spotkanie z Chórem Domirela z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego. Organizatorzy zapraszają do świata nut i dźwięków oraz wspólnego muzykowania. Na uczestników czekają również niespodzianki, opowieści o Bożym Narodzeniu i czasie, w którym wielu z nas wspomina znajome zapachy, smaki i dźwięki z przeszłości. Będzie to spotkanie wieńczące cykl CZYTATY i poprowadzi je Aleksander Michalica.
   
 7. Mamo, Tato, chodź do opery! Zaśpiewaj kolędę! - 17.12.2017
  Wyjątkowe spotkanie dla dzieci, rodziców i dziadków, aby zaczarować święta. Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na wspólne śpiewanie i granie ulubionych kolęd. Nie będzie to jednak, jak zapewniają organizatorzy, zwykłe kolędowanie. Będzie za to mnóstwo dobrej zabawy, żartów i niespodzianek spłatanych przez niesfornego elfa. Warsztaty rozpoczną się ćwiczeniami wokalnymi. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą instrumentów i wszystkiego, co wydaje dźwięki, a także tworzy atmosferę Świąt. Koszt zajęć 10 złotych.
   
 8. Pokaz Kotów Domowych - 17.12.2017
  W ferworze świątecznych przygotowań znajdźmy chwilę dla ... kota :) Animacje dla dzieci zapraszają do Ośrodka Kultury "Wierzbak" na niecodzienny Pokaz Kotów Domowych. W programie imprezy m.in. wybór najpiękniejszego kota, nagrody dla kotów i publiczności, konkursy z nagrodami, dziecięcy pokaz kociej mody, kocie malowanie twarzy, warsztaty plastyczne z pazurem, zbiórka artykułów dla bezdomnych kotów, wizyta św. Mikołaja. Wstęp płatny w dniu imprezy: dzieci do lat 3 bezpłatnie, ulgowy 5 złotych, normalny 10 złotych. Rozpoczęcie o godzinie 11.00.

Oj będzie się działo i to nie mało ;) Mieszkańcy Poznania mają bardzo szeroki wybór na przedświąteczne spotkania, i to całkiem różne. Od wizyt św. Mikołaja do spotkań z .... kotem :) nie może Was tam zabraknąć! 

To tylko kilka z licznych atrakcji dla dzieci i całych rodzin w Pozaniu. O wiele więcej znajdzecie na Rodzicowo.pl w zakładce Eventy lub Warsztaty. Bądźcie na bieżąco, a nic Was nie ominie.

Komentarze