Kategorie bloga
Najciekawsze wydarzenia dla dzieci we Wrocławiu - grudzień 2017

Najciekawsze wydarzenia dla dzieci we Wrocławiu - grudzień 2017


Wydarzenia dla dzieci we Wrocławiu związane są już tylko z jednym tematem. Jeszcze chwila wyczekiwania i nadejdą Święta. Jeśli jeszcze zostało coś do odhaczenia na Waszej liście postanowień noworocznych, to już ostatni dzwonek ;) Ten czas, który pozostał do końca roku możecie również wykorzystać na udział w warsztatach, atrakcjach i wydarzeniach dla dzieci. Poniżej prezentujemy krótki przewodnik po tych najciekawszych. Wszystkie wydarzenia znajdziecie zaś w wyszukiwarce Eventów na Rodzicowo.pl :)

  1. Rodzinne warsztaty dekorowania pierników - 01.12.2017

Family Cafe Foks przy ulicy Krzyckiej 83c/1c zaprasza na słodkie warsztaty dekorowania pierników. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, małych i dużych, również tych, którzy myślą, że do dekorowania pierniczków konieczny jest talent kulinarny i plastyczny. Okazuje się, że pierniki ozdabiać może każdy i nie liczy się wzór, ale wspaniała rodzinna zabawa. Koszt warsztatów to 55 złotych.

  1. Bieg Mikołajkowy z Biegiem Rodzinnym - 03.12.2017

Bieg Rodzinny rozpocznie się o godzinie 11.45, a Bieg Główny o 12.30. Celem imprezy jest promocja zdrowego stylu życia, integracja mieszkańców Wrocławia oraz zakończenie sezonu biegowego przez członków WKB Piast. Star i Meta obu biegów to alejka na końcu ulicy Malczewskiego od strony Parku Biskupińskiego. Bieg Główny obejmuje dystans 10 km, a Bieg Rodzinny 1 km. Dla wszystkich uczestników przewidziano nagrody, ciepłą herbatę, a dla najmłodszych uczestników słodkie upominki.

  1. Zaczarowany Prezent - Mikołajkowy spektakl taneczny dla dzieci - 03.12.2017

Jest to spektakl premierowy Teatru Widowiskowego Fantasma. Opowiada historię małej dziewczynki, która znajduje tajemnicze pudełko. Postanawia otworzyć je i odkrywa magiczne postacie, które przenoszą ją w zaczarowany świat Fantasmy. Jest to świat pełen spełnionych marzeń. W magicznym świecie dziewczynka spotyka rozmaite postaci, które posiadają wyjątkowe umiejętności i charakterystyczne rekwizyty.

  1. Mikołajki na Stadionie Wrocław - 03.12.2017

Szkoła Tańca Flashdance oraz Stadion Wrocław zapraszają na rodzinne świętowanie na stadionie. Organizatorzy zapewniają moc atrakcji dla małych i dużych. Czekają na Was m.in.: auta sportowe (Zygzak Mcqueen ;), gry planszowe, pokazy jiujitsu, strefa nauki, spektakle taneczne, gdy i zabawy z nagrodami. Tego dnia o godzinie 18.00 na stadionie odbędzie się również koncert charytatywny, którego gwiazdami będą m.in. Anna Wyszkoni, Beniamin, Paweł Tymiński wraz z zespołem. Organizatorem koncertu jest Fundacja Mam Marzenie. Wstęp na imprezę Mikołajkową jest bezpłatny, natomiast bilety cegiełki na koncert kosztują 35 złotych.

  1. Mikołajki w Loopy's World - 6,9,10.12.2017

Rodzinne Centrum Rozrywki zaprasza na wspólne spędzenie czasu w świątecznym nastroju. Święty Mikołaj i jego dzielni pomocnicy przygotowali całą moc atrakcji i zabawy dla całej rodziny. Dzieci odwiedzające Loopy's World mogą przystąpić do Egzaminu na Pomocnika Świętego Mikołaja, otrzymają Złoty Bilet, który uprawnia do podróży jedynym w swoim rodzaju zimowym wehikułem zabawy. Na gości czeka również animacja Ekspres polarny i skradziona gwiazdka oraz spotkanie z najprawdziwszym Świętym Mikołajem. 

  1. Przygoda z książką - warsztaty w CRZ Krzywy Komin. Historia w Harmonijce - 09.12.2017

Punktem wyjścia warsztatów są ilustracje z książek oraz ich treść. Prowadzący spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy można czytać książki napisane obrazkami. Uczestnicy poznają historie zwierząt, ludzi, strachów, stworów. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 9-12 lat i odbywają się w atmosferze wzajemnego szacunku, zrozumienia i otwartości na każdą wizję. Koszt uczestnictwa to 39 złotych. Książki, z którymi zapoznają się dzieci to: "Klementyna lubi kolor czerwony" oraz "Czary na białym".

  1. Bajeczki z walizeczki - 12.12.2017

Klub Rodzica oraz Filia Nr 23 MBP we Wrocławiu zapraszają na interaktywne zajęcia dla kreatywnych rodziców i dzieci (w wieku od 2 do 3 lat). W trakcie zabawy Pani Teatrzyk ze swojej magicznej walizeczki wyczaruje pacynkowe postaci z bajek i ulubionych wierszyków dla dzieci. Na zajęcia obowiązują zapisy, są one bezpłatne. Rezerwacja: tel. 71 354 72 64 lub mailowo mbp23@biblioteka.wroc.pl

  1. Ruchome obrazy - warsztaty tworzenia świątecznych gifów - 18.12.2017

Krzywy Komin i Centrum Rozwoju Zawodowego zapraszają na warsztaty tworzenia kreatywnych ruchomych obrazków - gifów - ze świątecznymi życzeniami. Będzie to doskonały pomysł na nowoczesne złożenie życzeń tym, z którymi podczas Świąt nie możemy spotkać się osobiście. Koszt warsztatów to 79 złotych.

Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik umożliwi Wam wybór najciekawszych wydarzeń dla dzieci, na które możecie wybrać się w grudniu. Pamiętajcie, aby śledzić naszą stronę i często zaglądać w zakładkę Eventy, gdzie na bieżąco aktualizujemy listę atrakcji. Co miesiąc będziemy przygotowywać również przegląd tych najciekawszych wydarzeń dla dzieci we Wrocławiu.


Komentarze