Kategorie bloga
Najciekawsze wydarzenia i atrakcje dla dzieci w Warszawie – grudzień 2018

Najciekawsze wydarzenia i atrakcje dla dzieci w Warszawie – grudzień 2018


Grudzień to miesiąc, który obfituje w atrakcje dla najmłodszych. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych wydarzeń dla dzieci w Warszawie. Targi świąteczne, jarmarki, koncerty i przedstawienia to tylko niektóre z propozycji.

Mamaville Xmas: Black Weekend Edition,  1-2.12.2018

Tym razem organizator zaprasza na wyjątkowe dwudniowe świąteczne Mamaville. Skoro #blackweekend, to i targi Mamaville dotrzymują kroku i w pierwszy weekend grudnia organizują coś specjalnego! Na tę sobotę i niedzielę wystawcy i projektanci przygotowują dla rodziców okazjonalnie niskie ceny swoich produktów, duże promocje i wyprzedaże. A w pobliżu już pobrzmiewają świąteczne dzwonki, tym bardziej warto zawitać na Mamaville i zwyczajnie wydać mniej pieniędzy!!!
Mamville Xmas  to świetny pomysł na rodzinne spędzenie czasu pełne świątecznych atrakcji!

Obowiązują zapisy na warsztaty: FORMULARZ REJESTRACJI

Mikołajkowy Koncert Gordonowski dla Dzieci i Dorosłych, 2.12.2018

Klub Komediowy i Papapaj mają przyjemność zaprosić dzieci (wiek 0-5 lat) wraz z opiekunami na mikołajkowy koncert gordonowski!

 Celem koncertów jest propagowanie teorii uczenia się muzyki wg E.E. Gordona, dzięki której nawet najmłodsze dzieci zaczynają płynnie posługiwać się językiem muzyki. Koncerty łączą elementy zajęć umuzykalniających z zabawami muzycznymi, ruchowymi i teatralnymi.

 Koncert prowadzą profesjonalni muzycy, przez cały czas pozostając w kontakcie z publicznością. 

Zapowiada się świetna zabawa dla małych i dużych.

Koncert dla dzieci: Wyprawa po Słońce, 6.12.2018, godz. 18:00

Planetarium Niebo Kopernika po raz kolejny zaprasza na koncert: Wyprawa po Słońce.
Wędrówka naszej planety wokół Słońca sprawia, że jesień zamienia się w zimę, a zima w wiosnę. Podczas koncertu rozsupłamy zagadkę zmieniających się pór roku i ruchu Słońca po niebie. Jak zwykle towarzyszyć nam będzie muzyka. 
Sugerowany wiek dziecka to 7+.

Uniwersytet Wiedzy Operowej dla Dzieci, 8.12.2018

Uniwersytet dziecięcy. Poważna sprawa. Prawdziwe semestry i wykłady, prawdziwy indeks. I temat całkiem serio: opera. Tylko zajęcia prowadzone są w sposób lekki, dowcipny, pełen anegdot, atrakcyjny i przystępny dla dzieci (10-13 lat), a wykładowcami są wspaniali artyści i wybitni specjaliści w danej dziedzinie.

Wielka Fabryka Elfów, do 22.12.2018 na PGE Narodowym.

Jak co roku Wielka Fabryka Elfów zaprasza do wspólnej zabawy w pięknym, świątecznym klimacie! W dniach 24 listopada – 22 grudnia, Elfy, na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja oprowadzą najmłodszych po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Jak co roku dzieci, nie tylko wezmą udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogą Elfom stworzyć Eliksir Świętego Mikołaja.
Podczas bajecznej podróży goście Fabryki odwiedzą 10 punktów z atrakcjami.
Na dzieci czekają aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zwieńczona będzie spotkaniem ze Świętym Mikołajem.
Zapewniamy, że Elfy przygotowały wiele nowości i Fabryka zaskoczy także stałych bywalców!

BILETY

Koncert Kolęd, 14.12.2018 oraz od 18 do 20.12.2018.

Koncert kolęd - nowa propozycja Teatru Rampa wprowadzająca nas w niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia.
Znane tradycyjne kolędy, zabawne pastorałki oraz piosenki świąteczne wypełnią wyczarowany sceniczny świat, podobny do tego zamkniętego w jarmarcznych szklanych "śnieżnych kulach", które tak bardzo lubimy.
Tym razem można go będzie zobaczyć z bliska, poczuć dzięki niemu świąteczną atmosferę i wspólnie z aktorami śpiewać znane choć często porzucone świąteczne utwory.
Bezcenne wrażenia, radość i światło bijące z przekazu spektaklu będzie można zabrać do domu.
Spektakl trwać będzie ok 1h20min, bez przerwy.

Warszawska Liga Biegowa dla Dzieci 16.12.2018

Pierwszy w Polsce całoroczny cykl zawodów sportowych dedykowany całkowicie dzieciom i młodzieży.
W każdym miesiącu dzieci w wieku 5-12 lat będą rywalizowały na wybranych przez siebie dystansach 100m, 400m lub 800m.

Wybraliśmy dla Was najciekawsze wydarzenia i atrakcje dla dzieci w Warszawie w grudniu 2018. Ale to jeszcze nie koniec. O wiele więcej znajdziecie w zakładce Eventy na Rodzicowo.pl. Udanej zabawy!


Komentarze