Kategorie bloga
Najciekawsze wydarzenia i atrakcje dla dzieci w Warszawie - styczeń 2018

Najciekawsze wydarzenia i atrakcje dla dzieci w Warszawie - styczeń 2018


Koniec świątecznego leniuchowania! Zaczynamy nowy rok. To oczywiście oznacza nowe postanowienia, nowe marzenia, nowe cele. Jeśli ktoś z Was postanowił sobie, że w 2018 roku będzie więcej czasu spędzał z dziećmi, to nadchodzimy z pomocą. Przygotowaliśmy dla Was szybki przegląd najciekawszych wydarzeń i atrakcji dla dzieci w Warszawie, które pomogą wytrwać w noworocznym postanowieniu.

Wszystkie wydarzenia i warsztaty dla dzieci znajdziecie na Rodzicowo.pl w zakładce Eventy lub Warsztaty. Bądźcie na bieżąco! :)

 

Wydarzenia i atrakcje dla dzieci w Warszawie - styczeń 2018

1. Betlejem w Warszawie -  04.01.2018

Na początek jeszcze coś w świątecznym klimacie. Wyjątkowy koncert kolęd odbędzie się 4 stycznia w Hali Torwar przy Łazienkowskiej 6A. Podczas ponad dwugodzinnego koncertu będzie można usłyszeć ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, w zupełnie nowych aranżacjach. Wykonają je wspaniali artyści m.in. Natalia Kukulska, Igor Herbut, Kasia Moś, Mietek Szcześniak, Mateo.O, Adam Krylik, Beata Bednarz, Dana Vynnytska. Wokalistom będzie towarzyszyć jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie - AUKSO. Betlejem w Warszawie to jeden z koncertów cyklu Betlejem w Polsce, które odbędą się w  miastach.

2. Czytamisie. Warsztaty interakcyjne dla najmłodszych w BOK - 07.01.2018

Białołęcki Ośrodek Kultury Głębocka 66 zaprasza na rodzinne warsztaty z pedagogiem specjalnym. Celem tych warsztatów jest nauka nazywania emocji i poszukiwanie sposobów radzenia sobie z nimi. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone zazdrości, z którą bardzo często nie potrafią poradzić sobie dzieci, ale jeszcze częściej dorośli. Dla rodziców zazdrość okazywana przez dzieci może być wyraźnym sygnałem ich potrzeb i pragnień, więc czasami może być pożyteczna. Na warsztatach uczestnicy nauczą się jak reagować na zazdrość, jak o niej rozmawiać, a może nawet jak ją pokonać. W trakcie spotkania zostaną wykorzystane techniki bajkoterapii, dramy, logorytmiki, arterterapii. Są to zajęcia bezpłatne dla dzieci w wieku 3-6 lat. Obowiązują zapisy kasa@bok.waw.pl lub 22 300 48 00, wew. 2.

3. Niedzielne balety - warsztaty baletowe dla dzieci - 07.01.2018

Bielański Ośrodek Kultury zaprasza na bezpłatne warsztaty baletowe dla dzieci od 4 roku życia. Jak zapewniają organizatorzy, balet rozwija plastykę ciała, pozwala wyrazić radość dziecięcych emocji, rozbudza wrażliwość na estetykę i piękno, a także wyrabia nawyk prawidłowej postawy. Zajęcia będzie prowadzić Beata Pawlik Kociałkowska - tancerka i choreograf. Obowiązują zapisy na info@bok-filia.eu.

4. Poranki filozoficzne w Teatrze Polskim - Różnorodność. Harmonia. Piękno - 13.01.2018

Poranki filozoficzne w Teatrze Polskim, to cykl spotkań realizowanych wspólnie z Pracownią Filozoficzną EUREKA. Ich celem jest zachęcanie dzieci do samodzielnego myślenia oraz zadawania trudnych pytań, a przede wszystkim do oczekiwania, od nas dorosłych, odpowiedzi na te pytania. Uczestnicy warsztatów dyskutują na zadany temat ucząc się werbalizowania swoich myśli, argumentowania swojego zdania i reagowania na argumenty innych uczestników dyskusji. W warsztatach dzieci uczestniczą samodzielnie. Koszt udziału w warsztacie to 12 złotych. Informacje i rezerwacje: Biuro Obsługi Widzów tel. 22 826 49 18, e-mail rezerwacje@teatrpolski.waw.pl. 20 stycznia tematem warsztatów będzie: Kultura. Wiele Kultur. Wielokulturowość.

5. 26 Finał WOŚP - 14.01.2018

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tym razem zagra "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". 14 stycznia odbędzie się 26 już finał Orkiestry dowodzonej przez Jurka Owsiaka. Całość wydarzenia zostanie pokazana w transmisji telewizyjnej, jednak w ten jeden dzień w roku warto z Orkiestrą być na żywo. W wielu miejscach w Warszawie odbędzie się mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Warto śledzić oficjalną stronę internetową: https://www.wosp.org.pl/ i wybrać się z całą rodziną, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

6. Minecraft i Super Bohaterowie. Warsztaty plastyczne - 20.01.2018

Pracownia Zajęć Twórczych M80 zaprasza na rodzinne warsztaty plastyczne z kreatywnymi koralikami. Celem warsztatów będzie wykonanie oryginalnych breloczków, które będzie można przymocować do kluczy lub do plecaka lub torby. Dzieci zostaną wyposażone we wszystkie niezbędne materiały. Samodzielnie w warsztatach mogą brać udział dzieci w wieku od lat 7. Młodsze dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach z opiekunami. Koszt uczestnictwa: 45 złotych (dziecko + rodzic). Informacje i zapisy: zapisy@pracownia-m80.pl lub telefonicznie 693 859 100.

7. Nie ma…nie ma…jest - 24.01.2018

To wyjątkowy spektakl przygotowany przez aktorów Teatru Baj dla dzieci w wieku 0-3 lat i ich opiekunów. Sam spektakl trwa 30 minut, po nim następuje 15 minut zabawy. Przedstawienie wypełnione jest rozmaitymi kształtami, dźwiękami i niespodziewanymi zdarzeniami. Aktorzy przy pomocy prostych cylindrycznych obiektów zaglądają w świat wczesnego dzieciństwa.

8. Mały DKF w Domu Kultury Świt. Czy dobrze jest być sobą? 27.01.2018

Dom Kultury Świt na Targówku zaprasza na Mały Uniwersytet Filmowy, w ramach którego odbędzie się projekcja filmu "Dziewczyna i chłopak". Po filmie organizatorzy zapraszają na dyskusję. Podczas dyskusji uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania: dlaczego często chcemy być kimś innym?, co się nam w nas nie podoba?, kim chcemy być?, jak to się zmienia w czasie?, czy warto być sobą? Fabuła filmu opowiada historię rodzeństwa, która pomimo uderzającego zewnętrznego podobieństwa ma zupełnie odmienne charaktery. W czasie wakacji dochodzi do niezwykłego zdarzenia i rodzeństwo zamienia się ciałami. Czas spędzony w "skórze" tego drugiego będzie wielkim sprawdzianem dla obojga.

Po świątecznej gorączce i sylwestrowym szaleństwie w styczniu proponujemy Wam nieco zwolnić tempo. Noworoczne wydarzenia dla dzieci w Warszawie, to również okazja do przemyślenia i zweryfikowania naszych postanowień i celów. 


Komentarze