Kategorie bloga
Przedstawienia teatralne dla dzieci - Październik 2017

Przedstawienia teatralne dla dzieci - Październik 2017


Czasami wydaje nam się, że teatr, to rozrywka przeznaczona głównie dla dorosłych i pomysł zabierania do niego dzieci nie należy do najbardziej trafionych. Jednak teatry dziecięce i proponowany przez nie repertuar przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym widzom, ale również ich opiekunom. Duży wybór przedstawień dla dzieci w różnym wieku, to z pewnością argument, aby na kilkadziesiąt minut wrócić w beztroskie czasy dzieciństwa.

Przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd najciekawszych przedstawień teatralnych dla dzieci, na które możecie się wybrać jeszcze w październiku!

Teatr Baniek Mydlanych - 23-31.10.2017

Katowice, Kielce, Kraków, Wrocław, Warszawa, Olsztyn, Białystok, Kalisz, Bielsko-Biała, Gdańsk


Źródło: teatrbaniek.pl

Teatr Baniek mydlanych kolejny raz wyrusza w trasę i zaprasza swoich widzów na spektakl pt. "Tajemnica Bańki Szczęścia". Bohaterowie sztuki to Mydlaneczka i Bąbelek, którzy próbują zgłębić naukę panowania nad bańkami mydlanymi. Zawsze mogą liczyć na pomoc nauczycielki Czarodziejówny. Bąbelek bardzo pragnie poznać tajemnicę Bańki Szczęścia, która została utracona wiele lat temu. Okazuje się, że brakuje mu już tylko jednego składnika, który został ukryty w laboratorium Mistrza Bulbologii Szkodliwej - Profesora Bulbulasa. Niezwykłe przedstawienie przeniesie widzów w prawdziwie baśniowy wymiar. Efektów specjalnych z całą pewnością nie zabraknie.

NIKT NIC NIE WIE - 15.10.2017

 Kawiarnia Resort, Warszawa


Źródło: https://www.facebook.com/events/1969772473287036

Niezwykły spektakl dla młodych widzów, gdyż w całości jest on improwizowany. Oznacza to, że dzieci oraz ich opiekunowie sami decydują o tym, co wydarzy się na scenie. Przedstawienie nie posiada scenariusza, a aktorzy wspólnie z widzami układają zabawne, wzruszające historie. Wszystko dzieje się tu i teraz i wszystko zależy tylko od dziecięcej wyobraźni.

"Ale... Cyrk..." - 21-22.10.2017

Teatr Czarnego Tła, Chorzów


Źródło: http://teatr-czarnego-tla.blogspot.com

            Niezwykłe przedstawienie zrealizowane w technice "czarnego teatru". Widzowie będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy w cyrku, ale w dość nietypowy sposób. "Ale... Cyrk...", to spektakl, w którym główną rolę odgrywają ruch, muzyka, taniec i światło ultrafioletowe. W całym przedstawieniu nie pojawiają się sceny mówione. Pojawią się za to zwierzęta, akrobaci, a nawet klaun ;) Po zakończeniu spektaklu organizatorzy zapraszają na pokaz "jak to jest zrobione", który wyjaśni widzom na czym polega technika "czarnego teatru".

Kiedy zakwitnie Margerytka - 22-27.10.2017

Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin

 Źródło:www.pleciuga.pl

Przedstawienie dla najmłodszych widzów, które umożliwia poznanie świata wartości. Spektakl, to historia uroczych kaczuszek, które wraz z mamą wybrały się na polanę, aby na własne oczy zobaczyć, jak kwitnie margerytka. Po drodze spotykają nowych przyjaciół: niedźwiadka, zająca i osła. Na słodkie kaczątka czyha niebezpieczeństwo w postaci przebiegłego lisa. Finał historii odpowie na pytanie, co jest silniejsze - przyjaźń, lenistwo, strach, czy chęć bycia podziwianym.

Ania z Zielonego Wzgórza - 15-16.10.2017

Kieleckie Centrum Kultury, Kielce


Źródło: www.kck.com.pl

Któż z nas nie pamięta wspaniałej historii uroczej, rudowłosej Ani? Być może warto odświeżyć sobie pamięć? Kultowa opowieść o potrzebie zrozumienia, przyjaźni i akceptacji. Seria powieści o sympatycznej Ani Shirley podbiła serca czytelników na całym świecie. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się również spektakle teatralne na podstawie książki. Stylowe kostiumy i dynamiczna scenografia z pewnością zainteresują młodszych widzów. Zabawne, momentami liryczne, dialogi przywrócą wspomnienia dorosłym. Wszystkich z pewnością zachwyci i skłoni do refleksji.

Październik teatrem stoi! Spośród wielu spektakli dla dzieci, naprawdę jest w czym wybierać. To doskonały moment, aby polubić teatr z wzajemnością. To świetna atrakcja dla dzieci małych i dużych.

Wszystkie spektakle i wydarzenia dla dzieci znajdziecie na Rodzicowo.pl w zakładce Eventy :)


Komentarze