Kategorie bloga
Wydarzenia dla dzieci w Gdańsku - grudzień 2017

Wydarzenia dla dzieci w Gdańsku - grudzień 2017


Dla wszystkich, którzy już nie mogą doczekać się Świąt przygotowaliśmy krótką listę najciekawszych wydarzeń dla dzieci w Gdańsku, które umilą czas oczekiwania. Coś dla siebie znajdą i mali i duzi sympatycy przedświątecznych atrakcji.

Wszystkie atrakcje i imprezy dla dzieci znajdziecie na Rodzicowo.pl w zakładce Eventy lub Warsztaty. 

1. Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk - 02-23.12.2017

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie odbywał się aż w trzech miejscach: na Targu Węglowym, wewnątrz Wielkiej Zbrojowni przylegającej do Targu (Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła), na Wyspie Spichrzów( Świąteczne Smaki). Na odwiedzających czekają liczne atrakcje m.in.: mówiący ludzkim głosem łoś Lucek, renifery w Zaczarowanej Karecie, bombki giganty, 8-metrowy Anielski Młyn, rumaki w Weneckiej Karuzeli, 35 metrów długości torów saneczkowych na Górce Lodowej. Na Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła będą czekały ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, wyroby ceramiczne, tkane dywany, zabawki edukacyjne, naturalnie wyrabiane kremy i mydła. Od 6 grudnia na Targu będzie można spotkać św. Mikołaja i otrzymać od niego specjalną pocztówkę z dedykacją.

2. Mikołajki w Loopy's - 06,09,11.12.2017

Loopy's zaprasza wszystkie maluchy do wspólnego ratowania Świąt. Okazało się bowiem, że ktoś skradł pierwszą gwiazdkę i Mikołaj nie będzie wiedział, że już czas na rozdawanie prezentów. Na śmiałków czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji: podróż ekspresem polarnym, spotkanie ze św. Mikołajem. Chętni będą mogli podejść do egzaminu na pomocników św. Mikołaja. Dla wytrwałych Mikołaj przygotował specjalne upominki.

3. Mikołajki w Ogrodzie Centrum Reduta - 06.12.2017

Mikołajki są organizowane dla mieszkańców Dolnego Miasta, dla całych rodzin: rodziców, dzieci, dziadków, dla każdego kto zechce przyjść i wspólnie świętować. W programie wydarzenia m.in.: Przedstawienie grupy teatralnej z Centrum Reduta, występ Chóru Mieszczan Gdańskich, pokaz ogni, występ bluesowego zespołu Werbińska&Pawlina. Gościem honorowym imprezy będzie oczywiście Mikołaj, który przybędzie z workiem pełnym prezentów. Organizatorzy ze swojej strony zapewniają ciepłą herbatę i ciasto. Uprzejmie proszą o zabranie własnych wypieków lub przekąsek.

4. Mikołajki na Lodowisku - 06.12.2017

Wyjątkowe spotkanie ze św. Mikołajem zapowiada się na Gdańskim Lodowisku. Zaprasza na nie organizator - Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury. W godzinach 17.30-19.30 jazdę na lodzie będzie umilał Lew - maskotka Lechii Gdańsk oraz sam św. Mikołaj z workiem pełnym słodyczy. Do zabawy zaproszą również bajkowe postaci, z którymi będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie zabawy odbędzie się konkurs na najlepsze bajkowe przebranie. Hala zostanie przyozdobiona świątecznymi światełkami, a o dobrą muzykę do zabawy zadba dj. Podczas imprezy będzie organizowana zbiórka na rzecz fundacji "Obudź Nadzieję".

5. Świąteczna ciężarówka Coca-Cola! - 06.12.2017

Świąteczna ciężarówka Coca-Cola zatrzyma się w Gdańsku na ulicy Stągiewnej (przed kołem widokowym AmberSky) o godzinie 15.00, a w dalszą drogę wyruszy o godzinie 20.00. Przywiezie ze sobą oczywiście całą moc atrakcji: Baśniowy Pokój ze św. Mikołajem, personalizację puszek Coca-Cola, wirtualną przejażdżkę saniami św. Mikołaja, gifbudka, fabryka upominków i prezentów świątecznych, konkursy, gry i zabawy.

6. Planszowanie w ECS - 07.12.2017

W każdy pierwszy czwartek miesiąca zimowy ogród Europejskiego Centrum Solidarności zaprasza na wspólne granie w planszówki. Grać może każdy, w każdym wieku, sam, z rodziną lub z przyjaciółmi. Organizatorzy zachęcają do gry, gdyż planszówki doskonale wspomagają rozwój intelektualny, uczą zasad współzawodnictwa, rozwijają wyobraźnię oraz są doskonałym sposobem na wspólne spędzenie wolnego czasu. W ECS można zagrać m.in. w :Ego, Kolejka, Santiago, Zwierzaki Cudaki i wiele innych.

7. O bombce, co z choinki spadła - 10.12.2017

Miasto Aniołów, w ramach pokazów teatralnych dla dzieci, zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Teatrzyki. Tym razem dzieci wezmą udział w przedstawieniu o bombce, która spadła z choinki i niefortunnie rozbiła pięknie zapakowany prezent. Zmartwiona bombka poprosi o pomoc dzieci, które spróbują naprawić uszkodzony upominek. Muszą się jednak spieszyć, bo pierwsza gwiazdka lada moment zabłyśnie na niebie, a Mikołaj czeka już za drzwiami. Koszt biletu 12 złotych.

8. Dzielny Grześ i Święty Mikołaj - 17.12.2017

Kolejne przedstawienie z cyklu Teatrzyki organizowane przez Miasto Aniołów. Dzielny Grześ i Święty Mikołaj to spektakl pacynkowy skierowany do dzieci w każdym wieku. Bohaterowie przedstawienia zwracają się bezpośrednio do widzów i wchodzą z nimi w interakcje. Dzięki temu dzieci czują, że razem z aktorami tworzą to wyjątkowe dzieło. Przedstawienie opowiada historię dzielnego chłopca, Grzesia, który ratuje miasto i Mikołaja przed złą czarownicą.

9. Sylwestrowe EduParty dla dzieci od 3 lat - 31.12.2017

Najprawdziwszy w świecie Bal Sylwestrowy z zabawą i nocowaniem pod fachową opieką animatorów z EduCafe. W programie imprezy m.in. zabawa taneczna przy największych hitach (mile widziane przebrania), sylwestrowa kolacja, gry, zabawy, konkursy i animacje. Po imprezowanym szaleństwie przyjdzie czas na sen, a następnie na wspólne noworoczne śniadanie. Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 10 dzieci). Koszt 210 złotych (przy zapisach do 8 grudnia), 240 złotych (przy zgłoszeniu po 8 grudnia).

W grudniu marzy nam się żeby było biało, nie za zimno, świątecznie, nastrojowo i spokojnie. Niestety rzeczywistość nie zawsze jest dla nas łaskawa. Kiedy za oknem deszcz zamiast śniegu, w sklepie długie kolejki, w pracy nerwowa końcówka roku, sami musimy zadbać o świąteczny nastrój. Na szczęście z pomocą przychodzą wydarzenia dla dzieci, które sprawią, że z całą pewnością poczujecie magiczny klimat nadchodzących świąt.


Komentarze