Kategorie bloga
Wydarzenia dla dzieci w Gdańsku - styczeń 2018

Wydarzenia dla dzieci w Gdańsku - styczeń 2018


Jeśli jeszcze nie możecie się odnaleźć po świętach i zabawie sylwestrowej nadchodzimy Wam z pomocą ;) Przygotowaliśmy krótki przegląd atrakcji i wydarzeń dla dzieci w Gdańsku, na które możecie zabrać maluchy w styczniu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie wydarzenia, zajęcia, warsztaty, imprezy dla dzieci na bieżąco znajdziecie na Rodzicowo.pl w zakładce Eventy lub Warsztaty

Koncert Noworoczny: Taneczne podsumowania - 10.01.2018

Dom Sztuki GAK zaprasza serdecznie na Koncert Noworoczny, który odbędzie się dziesiątego stycznia w godzinach 17.30 - 18.30. Będzie to koncert zespołów tanecznych GAK, wykonujących taniec współczesny oraz taniec z przyborem. Będzie to wydarzenie podsumowujące pierwszy semestr taneczny. Wystąpią zespoły: Insomnia, Wesołe Nutki, Nutki Mini. Koszt biletu 5 złotych.

Kraina Śpiochów - 13.01.2018

Miejski Teatr Miniatura zaprasza na premierę spektaklu dla dzieci od lat 3 pt. "Kraina Śpiochów". Jest to spektakl w wykonaniu znakomitych aktorów z Polski i Litwy. Opowiada o Królewnie Śpioszce, która dręczona sennymi koszmarami nie może zasnąć. Jej tata, Król Śpioch, postanawia wyruszyć w drogę i poszukać rozwiązania problemu. Historia pełna humoru i niesamowitych zdarzeń, której autorką jest Marta Guśniowska.

Zabawa choinkowa dla dzieci - 13.01.2018

Winda - Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wyjątkową zabawę choinkową dla najmłodszych. Start imprezy o godzinie 11.00. W tym roku tematem przewodnim będzie historia Piotrusia Pana, a bal odbędzie się pod hasłem "Karnawał w Nibylandii". Pomimo tego, że mieszkańcy Nibylandii cały rok spędzają na zabawie i psotach, karnawał to czas wyjątkowy. W zabawie obiecali uczestniczyć Wódz Wielka Mała Pantera wraz z Tygrysią Lilią, Syreny, a być może również Pan Smee - bosman statku Kapitana Haka. Wstęp wolny na podstawie wejściówek, które można odbierać w Klubie Winda przy ulicy Racławickiej 17.

26. Finał WOŚP - 14.01.2018

Miejscem, gdzie zaplanowano najwięcej imprez towarzyszących 26 finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie Targ Węglowy, gdzie od godziny 15.00 rozpoczną się koncerty. Wolontariusze na ulice miast wyruszą już od godziny 6.00. Sztab Orkiestry oraz centrum obliczeniowe będzie znajdować się w pobliżu Targu, w Akademii Sztuk Pięknych. Więcej informacji oraz aktualności najdziecie na stronie internetowej organizatora: www.wosp.org.pl.

Rodzic w Teatrze - 14.01.2018

Rodzic w Teatrze to wyjątkowa inicjatywa dla rodziców, którzy z miłą chęcią wybrali się do teatru, ale nie mają z kim zostawić w tym czasie swoich pociech. Teatr Wybrzeże wychodzi naprzeciw takiej sytuacji i zaprasza na spektakl, który zapewni niesamowite wrażenia rodzicom i ich dzieciom. W momencie, gdy rodzice z przejęciem będą oglądać "Przedwiośnie" ich maluchy będą świetnie się bawić na teatralnym placu zabaw, na którym czeka na nich mnóstwo zabaw ruchowych, plastycznych, a nawet mała charakteryzacja. Opieka dla maluchów jest obliczona na pół godziny przed spektaklem, do pół godziny po spektaklu. Zapisy dzieci (od 3 roku życia) oraz rezerwacja miejsc na wybrane spektakle pod numerem telefonu: 58 301 13 28.

Zatańczmy z całym Światem - koncert edukacyjny - 15-16.01.2018

Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na wyjątkowy koncert, podczas którego poprzez taniec i muzykę widzowie poznają kulturę, zwyczaje, bliskich i dalekich krajów. Ponieważ będzie to koncert karnawałowy, będzie kolorowy i odjazdowy. Zatańczą znakomici tancerze, a przygrywać im będą wspaniałe instrumenty, takie jak: klarnet, saksofon oraz trąbki. Następnie na scenę wkroczy fortepian, perkusja i kontrabas. Koncert rozpocznie marsz, następnie widzowie obejrzą stylowego walca wiedeńskiego oraz tango A. Piazzolli. Będzie też polka i włoskie tarantella. Na scenie nie zabraknie rosyjskiego tańca w kolorowych strojach oraz żywiołowego tańca wiedeńskiego. Na oczach widzów powstanie afrykański busz, w którym bębny rozpoczną afrykański taniec. Tancerze przedstawią również taneczną wersje "Lampy Aladyna".

Kolorowe wiersze - 21.01.2018

Restauracja Miasto Aniołów oraz Teatrzyki Niedzielne zapraszają na wyjątkowe przedstawienie grane w formule kabaretowej, które uczy poprzez zabawę. Dzięki temu dzieci poznają najpiękniejsze wiersze dziecięce. Przedstawienie opowiada historię spotkania w parku poety i malarki, którzy postanawiają wspólnie zająć się poezją. Zamieniają płotek w wielką książkę i oczom dzieci ukazują się znane polskie wiersze. Wystąpi m.in.: "Chory kotek", "Stefek burczymucha", " Żuraw i czapla". W ten sposób dzieci zaznajomią się z bohaterami wierszy takich autorów jak: Maria Konopnicka, Jan Brzechwa czy Ignacy Kraszewski.

Teatr Qufer "Kot w Butach" - 26.01.2018

Na scenie Domu Sztuki po raz kolejny swoje przedstawienie zaprezentuje Teatr Qufer. Tym razem będzie to opowieść o sile przyjaźni i pielęgnowaniu marzeń pt. "Kot w butach". Bajka opowiada historię dwóch braci, którzy po śmierci ojca młynarza, dzielą majątek. Starszy brat dostaje młyn, młodszemu zaś dostaje się kot. Wydawać by się mogło, że podział był bardzo niesprawiedliwy, jednak jak to w bajkach bywa, kot nie był zwykłym kotem. Ujęty dobrym sercem Janka, który oddaje mu odziedziczone po dziadku buty, postanawia pomóc chłopcu w zrealizowaniu marzeń. Bajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-12 lat. Koszt biletu 10 złotych.

Przedstawienie, koncert, a może zabawa choinkowa? Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Gdańsku to prawdziwe karnawałowe szaleństwo :) Warto skorzystać z okazji i wybrać się z dziećmi na chociażby jedno wydarzenie. 


Komentarze