Kategorie bloga
Wydarzenia dla dzieci w Poznaniu - styczeń 2018

Wydarzenia dla dzieci w Poznaniu - styczeń 2018


W nowym roku każdy z nas ma na pewno nowe postanowienia, plany, marzenia. Jednak największą przeszkodą w ich realizacji jest brak czasu. Portal Rodzicowo.pl doskonale wie, że dla rodzica każda zaoszczędzona minuta jest na wagę złota. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po najciekawszych atrakcjach i wydarzeniach dla dzieci w Poznaniu, z których możecie skorzystać w styczniu.

Strefa zabawy: papierowy teatr - 13.01.2018

Centrum Kultury Zamek zaprasza dzieci w wieku 3-5 lat na warsztaty opowiadania bajek prosto z Japonii. Bajki będą prezentowane za pomocą drewnianego teatrzyku Kamishibai. Oprócz usłyszanych opowiadań uczestnicy warsztatów zobaczą również piękne ilustracje, które dodatkowo pobudzają wyobraźnie, uwalniają emocje i uczucia, a także wprowadzają dzieci w świat wartości. Dzieci będą miały możliwość stworzenia własnych ilustracji do bajek i zaprezentowania ich w drewnianym teatrzyku. W trakcie warsztatów dzieci pozostają pod opieką prowadzących. Koszt zajęć 10 złotych.

TRENCADÍS. Kolorowy świat Antonia Gaudiego - 13.01.2018

Galeria Miejska Arsenał zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami na wyjątkowe warsztaty, których inspiracją będzie twórczość Antonia Gaudiego, który mawiał, że "kolor to życie". Gaudi z potłuczonych i wydawałoby się bezużytecznych elementów kolorowej ceramiki tworzył niezwykłe mozaiki. Szablon z zarysem projektów tego katalońskiego artysty, będzie przez dzieci przyozdabiana małymi fragmentami papieru. Dzięki temu uczestnicy warsztatów dowiedzą się czym jest mozaika i jak Gaudi wykorzystywał ją w swojej pracy twórczej. W trakcie zajęć zostanie również wyświetlony krótki pokaz przedstawiający prawdziwe budowle, które były wzorem do przyozdabianych szablonów. Wstęp wolny. Informacje i zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl, tel.: 61 852 9501.

Warsztaty tworzyMy - 13.01.2018

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 3 w Poznaniu serdecznie zaprasza na zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami. Zajęcia będą odbywać się w każdą kolejną sobotę w godzinach 10.30-12.00. Koszt zajęć to 5 złotych. 13 stycznia tematem warsztatów będzie balonowy tor z przeszkodami. 20 stycznia będzie to upominek dla dziadków, a 27 stycznia wyrzutnia na piłeczki. Obowiązują zapisy osobiste lub telefoniczne.

Wyprawa z Mieszkiem - oprowadzanie dla rodzin z dziećmi - 13.01.2018

Zazwyczaj po Bramie Poznania oprowadza Jakub, który jest kapitanem wehikułu czasu. Tym razem jednak będzie go zastępował Mieszko I. Opowie swoim gościom o realiach życia w średniowieczu oraz o swoich związkach z Poznaniem. Z wielką radością odpowie również na pytania od zainteresowanych uczestników oprowadzania. Wydarzenie jest przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami. Oprowadzanie jest bezpłatne, obowiązują zapisy: pod nr tel. 61 647 7634.

26. Finał WOŚP - 14.01.2018

Jednym z miejsc, gdzie podczas finału będzie się dużo działo jest Ławica. To tam odbędzie się wyjątkowy koncert. W pobliżu ulicy Złotowskiej 45 stanie olbrzymia scena, na której wystąpią m.in. Golden Life, Duet Bajka, De Mono oraz Tytus z Acid Drinkers. Na uczestników wydarzenia będą czekały wyjątkowe pierniki, które powstaną w piekarni ze stu letnią tradycją. Dla wielbicieli sportu przygotowano bicie rekordu w spinningu na rowerach stacjonarnych. Więcej informacji i aktualności znajdziecie na stronie internetowej wosp.org.pl.

Koncert Gordonowski - 14.01.2018

Organizatorem koncertu jest Szkoła Muzyki Kompozytornia. W trakcie imprezy dzieci wraz z opiekunami będą grać na  instrumentach w różnych skalach i rytmach. Ma to na celu dostarczenie jak największej ilości bodźców muzycznych dla maluchów. Dodatkowymi atrakcjami będą fruwające w powietrzu piłeczki, chustki i bańki mydlane. Podczas koncertu przeplatać się będą utwory różnych gatunków muzycznych: piosenki ludowe, utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej, poważnej oraz jazzu. Jest to z pewnością świetna okazja do twórczego spędzenia czasu z dziećmi. Koncert odbędzie się w sali Parku Rekreacyjno-Sportowego FAIRPLAYCE ul. Bożydara 10 Poznań. Koszt zajęć 15 złotych od osoby. Zapisy: kontakt@kompozytornia.pl lub tel: 880934135.

Co babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali - 18.01.2018

Księgarnia Z Bajki przy ulicy Przyjaźni 125 C zaprasza 18.01.2018 roku na godzinę 16.30 na prezentacje piosenek dla dzieci sprzed 50,60 lat. W programie warsztatów również budowa zielonego mostka, taniec walczyka i poleczki oraz kółko graniaste. Inspiracją i podkładem muzycznym do zabawy będą dawne melodie zebrane na płytach dołączonych do książki do książki z ilustracjami Kazimierza Wiśniaka. Koszt biletu 10 złotych. Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub e-mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl.

Balik karnawałowy - 20.01.2018

Dom Kultury Orle Gniazdo zaprasza dzieci w wieku 2-4 lat wraz z opiekunami na niezwykły balik karnawałowy. Impreza odbędzie się w godzinach 11.00-13.00. Będą tańce i gry przygotowane przez animatorów z MOZAIKI. Koszt biletu to 10 złotych. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie 61 877 78 42 lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).

Teatr ATOFRI "Stół - ciuchcia - miś" - 21.01.2018

To niezwykły spektakl dla dzieci w wieku 1-5 lat. Trwa 30 minut + 10 minut zabawy. Scena teatru zamienia się w czarodziejski pokój, w którym zabawki zmieniają się jak w bajkach. Kolorowe klocki układają się w dziecięce opowieści o ciuchciach, misiach i niesfornych piłkach.

W nowym roku nie bójmy się spróbować czegoś nowego. Może pierwszy raz wybierzemy się z dzieciakami do teatru lub muzeum. Być może będzie to pierwsze wspólne wyjście do kina lub rodzinne warsztaty. Warto spróbować i przekonać się, które z atrakcji i wydarzeń dla dzieci sprawią, że miło spędzicie wspólnie czas.


Komentarze