Kategorie bloga
Wydarzenia i atrakcje dla dzieci we Wrocławiu - styczeń 2018

Wydarzenia i atrakcje dla dzieci we Wrocławiu - styczeń 2018


Liczne wydarzenia i atrakcje dla dzieci we Wrocławiu raczej nie dadzą szansy odetchnąć po hucznych sylwestrowych zabawach ;) W nowym roku z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawe warsztaty, przedstawienia, rodzinne spotkania, to świetna okazja do wspólnej zabawy. Zobaczcie!

Co ciekawego dla dzieci we Wrocławiu będzie działo się w styczniu?

Klub Rodzica "Maluchowo" - 10.01.2018

Klub Rodzica to spotkania rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, rodziców z innymi rodzicami, dzieci z innymi dziećmi, które odbywają się w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. 10 stycznia spotkanie zostanie zorganizowane w Filii Nr 7 MBP we Wrocławiu. Spotkanie jest kierowane do dzieci w wieku 0-2 lat wraz z opiekunami. W programie zajęć znajdują się przede wszystkim zabawy fundamentalne z udziałem Magdaleny Krawczyk. Obowiązują zapisy: 717120013 email: mbp07@biblioteka.wroc.pl.

Bulwarowe czytanki - 12.01.2018

Są to spotkania organizowane co dwa tygodnie w Filii Nr 23 MBP we Wrocławiu wraz z Klubem Rodzica. Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku od 4 lat wraz z opiekunami. Podczas warsztatów będzie głośne czytanie bajek połączone z zajęciami plastycznymi oraz wspólną zabawą. Na każdym spotkaniu tematem przewodnim będzie inna bajkowa postać. Wstęp wolny.

Mama z dzieckiem w kuchni - 12.01.2018

Pracownia Foof Design zaprasza dzieci w wieku 4-11 lat wraz z opiekunami na wspaniałą kulinarną przygodę. Będzie to świetna okazja do zainspirowania dziecka eksperymentowaniem w kuchni, a także przede wszystkim do wspólnego spędzania czasu. Podczas warsztatów organizatorzy podpowiedzą rodzicom, jak zainteresować malucha próbowania nowych smaków oraz jak odnaleźć dziecięcą radość we wspólnym przygotowywaniu posiłków. Zajęcia poprowadzi Natalia Gmyrek, mama, finalistka VI edycji programu MasterChef.

Betlejem Wrocławskie - 12.01.2018

Wyjątkowy koncert kolęd odbędzie się również we Wrocławiu, w Hali Stulecia. Najpiękniejsze polskie kolędy usłyszymy w wykonaniu znakomitych artystów: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Igor Herbut, Mate.o, Mietek Szcześniak, Agnieszka Musiał, Adam Krylik, Dana Vynnytska wraz orkiestrą Aukso. To będzie znakomite i niezapomniane wydarzenie muzyczne i duchowe, tym bardziej, że dochód ze sprzedaży biletów wspiera akcję "Głodnych nakarmić".

26. Finał WOŚP - 12.01.2018

W tym roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się we Wrocławiu już w piątek 12.01.2018 roku i potrwa cały weekend. Celem tegorocznego finału jest pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Koncerty będą odbywały się na trzech scenach: w Starej Piwnicy, w Starym Klasztorze i na placu Nowy Targ. Zagrają m.in.: Dżem, Arek Jakubik z zespołem Dr Misio, Lipali, Hurt, Koniec Świata, Bubliczki, Metalowe Dziewczyny i wiele innych. Wielki Finał odbędzie się 14 stycznia na dwóch scenach: plenerowej - na placu Nowy Targ oraz klubowej - w Starym Klasztorze. Na placu Nowy Targ będą czekać m.in. stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami. Więcej informacji na stronie organizatora www.wosp.org.pl

Spotkanie autorskie i warsztaty plastyczne z Martą Szloser - 13.01.2018

Filia Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu zaprasza na wyjątkowe spotkanie z autorką książek dla dzieci oraz książek kulinarnych Martą Szloser. Pani Marta jest autorką książki pt. "Okruszek", której będzie poświęcone to spotkanie. Na początku będzie troszkę czytania, a później będzie można puścić wodze fantazji przy wykonywaniu okruszkowych cudo-stworków. Chętni będą mogli zakupić książki ze specjalną dedykacją oraz poprzytulać maskotkę psa Knedla.

Wielki Bal Karnawałowy - 13.01.2018

Klub Rodzica oraz Filia Nr 29 MBP we Wrocławiu serdecznie zapraszają na wspaniałą zabawę podczas Wielkiego Balu Karnawałowego. Impreza jest przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami. Obowiązują zapisy: w bibliotece, telefonicznie (71 326 60 63) lub mailowo (mbp29@biblioteka.wroc.pl).

Rodzinne historie - 20.01.2018

Klub Rodzica oraz Filia Nr 29 MBP we Wrocławiu zapraszają na zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci wraz z rodzicami tworzą drzewa genealogiczne swoich rodzin. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat wraz z opiekunami. Obowiązują zapisy: w bibliotece, telefonicznie (71 326 60 63) lub mailowo (mbp29@biblioteka.wroc.pl).

Atrakcje i wydarzenia dla dzieci, które w styczniu oferuje Wrocław to świetna okazja do wspólnego spędzania wolnego czasu oraz poszukiwania nowych inspiracji na cały rok. Mamy nadzieję, że nasz skrócony przewodnik pozwoli zaoszczędzić chociaż kilka chwil, które będziecie mogli wykorzystać dla siebie ;) 


Komentarze