Kategorie bloga
Niezapomniane zabawy z naszego dzieciństwa

Niezapomniane zabawy z naszego dzieciństwa


Komputer, tablet, x-box, telefon komórkowy – bez tych przedmiotów większość dzieci nie wyobraża sobie dzieciństwa. A może zamiast popołudnia przed telewizorem lub komputerem warto zabrać maluchy na świeże powietrze? Przypomnijcie sobie swoje zabawy z dzieciństwa. Zapewne czasami z sentymentem wracacie do tamtych chwil. Wtedy wystarczyło tak niewiele, aby bawić się z dziećmi na podwórku przez kilka godzin. Pokażcie tamte zabawy współczesnym dzieciakom. Zobaczycie, będą zachwycone!


W co bawiliśmy się, gdy byliśmy mali?

Gra w gumę

Niby zabawa tylko dla dziewczynek, ale chyba każdy chłopak przynajmniej raz w życiu grał z koleżankami w gumę. Najpierw kostki, potem kolana i uda, a mistrzowie także dochodzili do pach. Gra w dziesiątki kończyła się powodzeniem, albo skuchą. Pojęcia te chyba są Wam dobrze znane? Do gry potrzebne są minimum trzy osoby, dwie z nich stają naprzeciwko siebie z gumą zaczepioną na nogach, a jedna gra do upadłego. Brzydka pogoda, koleżanki wyjechały za miasto? W takim przypadku Wasze dzieci mogą wykorzystać krzesła!

Gra w klasy

Kolejną wspaniałą atrakcją dla dzieci jest gra w klasy. Nie pamiętacie dokładnie na czym polegała? Nadchodzimy z pomocą! Wystarczy kreda i kawałek chodnika, aby bawić się przez kilka dobrych godzin. Na chodniku rysujemy siedem kwadratów, a na ich końcu jedno kółko. Gra polega na umiejętnym przejściu przez osiem klas, zgrabnym podskakiwaniu i utrzymaniu się jak najdłużej na jednej nodze.

Kapsle

Pamiętacie grę w kapsle?  Na chodniku rysujemy kredą trasę wyścigową, bierzemy dwa kapsle i zaczynamy!  Każdy z uczestników na przemian pstryka swoim kapslem tak, aby pokonać całą trasę bez zboczenia z toru. Zwycięzca może być tylko jeden!

Skakanka

Skakanka to zabawa, od której uzależnione były głównie dziewczynki. Niektóre z nich mogły skakać niemalże cały dzień. Czasami wystarczy tak niewiele, aby uśmiech nie schodził z twarzy dzieciaków. Jeśli macie córeczkę, koniecznie zapoznajcie ją z tą zabawą z Waszego dzieciństwa.

Podchody

To jedna z gier, do których potrzebne jest kilkoro dzieci. Na samym początku należy podzielić się na dwie drużyny. Jedna z nich przemieszcza się, pozostawiając widoczne znaki – strzałki, narysowane kredą lub wykonane z patyków. Po określonym czasie druga drużyna rozpoczyna poszukiwania tej pierwszej, kierując się pozostawionymi wskazówkami.

Zabawa w chowanego, berek

Zasad tych gier nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Jedno jest pewne, po takiej ilości ruchu na świeżym powietrzu, wszystkie dzieci zasną bez najmniejszego problemu. Zabawa w chowanego czy berek jest niby taka prosta, ale pomyślcie, kiedy widzieliście dzieci bawiące się w berka na podwórku?

Zabawy na trzepaku

To dopiero była frajda! Ze względu na wytrzymałą budowę, trzepak bardzo często był wykorzystywany do zabaw! Przewroty, przekręty, wywrotki… pomysłom nie było końca!

Mamy nadzieję, że na Waszych twarzach pojawił się uśmiech, kiedy to przypomnieliście sobie te wszystkie zabawy z dzieciństwa. Teraz zabierzcie dzieci na świeże powietrze i pobawcie się razem z nimi! To wspaniała atrakcja dla całej rodziny. Miłego popołudnia!

źródło zdjęć: pixabay.com


Komentarze