Kategorie bloga
Nowość w świecie zabawek – stoły wodne. Czy warto je kupić?

Nowość w świecie zabawek – stoły wodne. Czy warto je kupić?


Prognozy na dalszą część lata nie pozostawiają wątpliwości – przed nami kolejne upalne tygodnie. Nie zawsze jednak mamy możliwość zabrania dzieci nad jezioro, podczas gdy one zrobiłyby wszystko, aby tylko trochę się popluskać. Na szczęście istnieje złoty środek – to nowość w świecie zabawek, czyli stoły wodne
Czym jest wodny stół i czy warto taki nabyć?


e-zabawkowo.pl/stół_wodny_dwupoziomowy

Zabawy wodą – żadne dziecko się nie oprze!

W okresie letnim wszelakie fontanny i zbiorniki wodne działają na nasze dzieci jak magnes. Możliwość badania konsystencji wody, ochłodzenia się i sprawdzenia, jak zachowuje się ciecz w poszczególnych rodzajach zabawy to coś, czemu nie oprze się żaden maluch. Jednocześnie pediatrzy już od kilku sezonów ostrzegają, że dzieci (a także dorośli) nie powinni nie tylko bawić się w wodzie z miejskich fontann, ale nawet  w ogóle takie wody dotykać – wszystko z powodu zamkniętego obiegu i ogromnej ilości bakterii.

Czy oznacza to, że jedyne, co nam pozostaje, to rozporowy basen, który wymaga wielu litrów wody albo wypad nad jezioro? Absolutnie nie! Istnieją produkty, które zapewnią dzieciom fantastyczną, wodną zabawę, pozwalają rodzicom wykonywać obowiązki domowe, nie wymagają ogromnych ilości wody i – co najlepsze, można umieścić je w dowolnym miejscu w ogrodzie albo nawet na tarasie czy balkonie.


e-zabawkowo.pl/stół_wodny_wędkarz

Stoły wodne – czy warto?

Nowością, która w 100% spełnia zapotrzebowanie dzieci na chłodzące zabawy, są stoły wodne. To konstrukcje na kilku stabilnych nogach, które zamiast blatu posiadają pojemnik z miejscem na wodę. To jednak nie wszystko – stół wodny bez zabawek byłby zwyczajnie nudny, więc producenci dołożyli starań, by dzieci miały czym się zająć. Zabawki dołączone do zestawu stanowią idealną bazę do wodnych eksperymentów – niektóre elementy się kręcą, inne „psikają”, jeszcze inne to zjeżdżalnie dla autek albo małe, przykuwające wzrok fontanny. 

Czy warto kupić taki gadżet? Zdecydowanie tak, bo korzyści jest aż nadto. Stoły wodne przynoszą maluchom ulgę w gorący dzień, jednocześnie – dzięki temu, że wody nie ma bardzo dużo, szybko się ona nagrzewa. Zabawa sprzyja rozwojowi każdego brzdąca – to ćwiczenie logicznego myślenia, kreatywności oraz motoryki małej. Stół wodny może spełniać różne funkcje – niektóre modele dzielone są na pół, co oznacza, że zabawka może być zarówno małym „basenem” dla lalek, jak i piaskownicą. Co jednak szczególnie ważne – stoły wodne są bezpieczne dla najmłodszych i wykonane z trwałego materiału. Kupując taką zabawkę mamy pewność, że posłuży ona kolejnym dzieciom w rodzinie (a może i następnemu pokoleniu!).


e-zabawkowo.pl/stół_wodny_wyspa_z_akcesoriami

Wady? Niestety tak!

Czy mobilne stoły wodne – bezpieczne, trwałe i stanowiące źródło rozrywki na długie godziny, mają jakieś wady? Niestety, tak. Okazuje się bowiem, że zakochane w nich dzieci domagają się zabawy nawet w jesienne i zimowe dni, nie przyjmując do wiadomości, że to raczej kiepski pomysł. Dlatego – aby uniknąć płaczu, po okresie letnim warto taką zabawkę starannie schować!

e-zabawkowo.pl/statek_piracki


Komentarze