Kategorie bloga
W co się bawić, gdy pada deszcz?

W co się bawić, gdy pada deszcz?


Kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu,  dzieci są zazwyczaj niepocieszone. Jeżeli jednak pada duży deszcz i wieje silny wiatr, rodzice nie pozwalają swoim maluchom na zabawy na świeżym powietrzu. Jednak pozostanie w domu, wcale nie oznacza nudy. Przygotowaliśmy dla Was ciekawe atrakcje dla dzieci, które pozwolą na miłe spędzenie czasu, nawet gdy za oknem pada deszcz.

W co się bawić, gdy pada deszcz?

  • Gry planszowe

Gry planszowe są fajnym rozwiązaniem, niezależnie od wieku dziecka. Należy jednak pamiętać, żeby wybrać grę, która będzie pasowała do wieku maluszka. W brew pozorom jest to naprawdę fajna atrakcja dla dzieci, a dodatkowo jest to wspólnie spędzony czas z rodzicami.  Przypomnijcie sobie, czy Wy nie lubiliście grać z mamą, tatą a może i rodzeństwem w typowe planszówki? Oczywiście teraz dostępne są o wiele ciekawsze i atrakcyjniejsze gry, które są nie tylko wspaniałą zabawą, ale także rozwijają wiedzę i manualność dziecka. Jeśli nie macie w domu żadnych gier planszowych i zastanawiacie się co kupić, już biegniemy Wam z pomocą. Koniecznie zajrzyjcie do naszego rankingu najlepszych gier planszowych.

Dobble to gra, w która mogą grać zarówno 4-latki, 18- latki jak i 40-latki. Polega ona na jak najszybszym znalezieniu dwóch kart z takimi samymi obrazkami. Uwierzcie nam, to wcale nie jest takie łatwe, a gra wbrew pozorom potrafi naprawdę zainteresować i wciągnąć nawet malucha.

Jenga to gra zręcznościowa. Polega na budowaniu wieży z klocków, które udało nam się wyciągnąć z innej wieży. Gra z całą pewnością uczy cierpliwości, opanowania a nawet i wyciszenia.

  • Puzzle

Puzzle to rozrywka dla dzieci, która pozwoli na miłe spędzenia czasu w domu. Jeśli w domu macie przedszkolaka, układajcie puzzle składające się z kilkudziesięciu elementów. A jeśli mieszka z Wami nastolatek, to stoicie przed niemałym wyzwaniem. Kilka tysięcy drobnych elementów już czeka. Jeżeli układanie puzzli zajmie Wam kilka dni, bądź nawet kilka tygodni, przygotujcie sobie odpowiednie miejsce, w którym jeszcze nieułożony obraz będzie mógł leżeć i na Was czekać.

  • Malowanie, rysowanie

Dzieci wręcz uwielbiają rysować, malować. Możecie wykorzystać kredki, flamastry, farby, mogą Wam do tego posłużyć pędzle, jednak pozwólcie także maluchom na malowanie palcami, całymi dłońmi czy nawet stopami. Nie bójcie się pobrudzić.  A sami przekonacie się, ile to dzieciom sprawi radości. Zabawa ta pozwala na rozwój kreatywności, a  czasami na wyładowanie niepotrzebnych emocji.

  • Pozostałe zabawy plastyczne

Maluchy nie tylko lubią malować, ale także wyklejać, lepić, tworzyć. Możecie lepić zwierzątka z plasteliny lub modeliny. Jeśli macie córeczkę, zróbcie piękne korale z makaronu. Materiały, bibuła, kolorowe kartki papieru, to wszystko może Wam posłużyć do wyczarowania prawdziwych dzieł sztuki.

  • Przebieranki

Kolejną atrakcją dla dzieci są przebieranki. Zaangażujcie całą rodzinę, niech każdy przebierze się za kogoś innego. Dziewczynkom pozwólcie zostać prawdziwą księżniczką, a chłopcu walecznym rycerzem. Możecie także pobawić się w teatrzyk i odgrywać różne role. Czasami wystarczy tak niewiele, aby sprawdzić dziecku dużo radości.

  • Budowa fortu

Pamiętacie taką zabawę dla dzieci? Krzesła, koc, poduszki i fort już gotowy.  Niby takie proste, a maluchy potrafią czasami bawić się cały dzień.

  • Czytanie książek

Kiedy za oknem pada deszcz i wieje wiatr, możecie usiąść wspólnie na kanapie i czytać maluszkowi jego ulubione bajki. Jeżeli dziecko, potrafi już samo czytać, to niech ono Wam czyta przeróżne, ciekawe historie i opowiadania. Czytanie książek nie tylko poszerza wiedzę, ale także zacieśnia więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicami.

A jeśli za oknem jedynie mży bądź pada delikatny deszcz?

Jeżeli nie ma dużego wiatru, ani też ulewy, a jedynie pada delikatny deszcz, możecie pozwolić swoim dzieciom na zabawę w deszczu. Pamiętajcie, nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Jeżeli założycie dziecku kalosze i płaszcz przeciwdeszczowy, możecie mu pozwolić na zabawę w deszczu, skakanie w kałuży. Oj jaka to będzie frajda! Będzie to niezapomniana atrakcja dla dzieci!

Jak widzicie, nawet gdy za oknem pada deszcz, dzieci wcale nie muszą się nudzić. Wystarczy tylko zorganizować im czas, zapewnić rozrywkę, zorganizować atrakcję, a wszyscy będą uśmiechnięci i zadowoleni.


Komentarze