Kategorie bloga
Balet dla dzieci - dlaczego warto?

Balet dla dzieci - dlaczego warto?


Tańce dla dzieci to najczęściej wybierane przez rodziców zajęcia dodatkowe. Kiedy Twoje dziecko słyszy muzykę zaczyna od razu rytmicznie podrygiwać? Większość maluchów nie lubi siedzieć w miejscu, kocha ruch, zabawę, a energia cały czas rozpiera ich od środka. W takim przypadku może warto zapisać dziecko na zajęcia ruchowe, które z całą pewnością wpłyną pozytywnie na jego rozwój? Cały czas nie możecie się zdecydować i podjąć ostatecznej decyzji na jakie zajęcia zapisać dziecko? Chcielibyśmy zaproponować Wam balet dla dzieci, który od kilku lat cieszy się coraz to większą popularnością w najmłodszym społeczeństwie.

Balet - spełnienie marzeń małej dziewczynki

Prawie każda dziewczynka chciałaby zostać baletnicą. Zapewne niejednokrotnie Twoja córeczka bawiła się i udawała, że występuje na wielkiej scenie. A gdyby tak spełnić jej marzenie i zapisać ją do szkoły baletowej? Może po kilku zajęciach okaże się, że Twoje dziecko naprawdę ma talent i za kilka lat będziesz siedziała na widowni i podziwiała profesjonalny i zapierający dech w piersi występ Twojej pociechy? 

Korzyści płynące z baletu

Uczestnictwo w zajęciach baletu niesie za sobą naprawdę wiele korzyści. Balet przede wszystkim poprawia koordynację ruchową dziecka. Wpływa również na prawidłową postawę. Dzieci i młodzież, już po uczestnictwie w kilkunastu zajęciach chodzą wyprostowani i przestają się garbić. Nie wiem czy wiecie, ale ćwiczenia te wzmacniają także śródstopie i wspomagają terapię płaskostopia i wad postawy. Dzięki zajęciom baletowym dzieci zaczynają się o wiele ładniej poruszać, z klasą, wdziękiem, lekkością i gibkością. Balet ma również bardzo dobry wpływ na psychikę dziecka, prowadzi do polepszenia koncentracji, samodyscypliny, a także kształtuje wrażliwość i zdolność przeżywania. Dzieci, które zmagały się z nadwagą, dzięki różnego rodzaju ćwiczeniom zgubią kilka niepotrzebnych kilogramów.

Od jakiego wieku można zapisać dziecko na balet?

W Polsce dostępne są zarówno szkoły baletowe jaki i zajęcia baletowe prowadzone w szkołach tańca. Zastanawiacie się, dzieci w jakim wieku mogą uczestniczyć w swoich pierwszych zajęciach? Dzieci, które ukończyły 4 lata możecie zapisać na zajęcia z baletu. Takie ćwiczenia już od najmłodszych lat, przygotują Wasze dziecko do ewentualnych egzaminów do szkoły baletowej. Jednak zapisanie dziecka na zajęcia, nie oznacza, że wybraliście mu ścieżkę jaką ma podążać w życiu. Zajęcia baletowe mogą być jedynie wspaniałą atrakcją i rozrywką dla Waszych pociech. Nie jest to równoznaczne z dalszymi egzaminami do profesjonalnej szkoły.

Strój małej baletnicy

Nie obawiajcie się, strój małej baletnicy nie jest wcale kosztowny. Na samym początku w zupełności wystarczy obcisła koszulka lub stój jednoczęściowy, leginsy bądź białe rajstopki oraz baletki. Strój powinien być przede wszystkim wygodny i nie może krępować ruchów. Jeśli córeczka marzy o tiulowej spódniczce, spełnijcie jej marzenie!

Jeśli zastanawiacie się na jakie zajęcia ruchowe zapisać swoje dziecko, może właśnie balet jest dobrym pomysłem? Zapytajcie pociechę, czy miałaby ochotę uczestniczyć w takich zajęciach. Może właśnie tą droga chciałaby pójść w życiu Wasza córeczka? A jeśli nie, to balet na pewno pozostanie w jej pamięci na długi czas.


Komentarze