Kategorie bloga
Dlaczego warto zapisać dziecko na akrobatykę?

Dlaczego warto zapisać dziecko na akrobatykę?


Rolą rodzica jest zadbać o prawidłowy rozwój dziecka, zarówno ten psychiczny jak i fizyczny.  Ruch jest nieodłącznym elementem, który w tym pomaga. Dzieci w wieku przedszkolnym, są w okresie największego rozwoju fizycznego i odczuwają naturalną potrzebę ruchu. Męczące jest dla nich przebywanie  długo w jednej pozycji. Ruch przerywany chwilami spoczynku, przynosi odprężenie i odpoczynek. Tymczasem dzieci coraz więcej czasu spędzają oglądając telewizję, siedząc przed komputerem, czy po prostu w sali przedszkola lub domu, bawiąc się  na dywanie. Może warto zapisać dziecko na zajęcia sportowe? Tylko na które się zdecydować? Może na akrobatykę?

Dlaczego dzieci coraz mniej się ruszają?

Niestety we współczesnym świecie, dzieci nie są zbytnio aktywne fizycznie. Jakie są tego przyczyny?

  • Rodzice zbyt wiele czasu spędzają przed  komputerem czy telewizorem, a nic tak nie mobilizuje jak dobry wzorzec.
  • Współczesny świat nie jest zbyt bezpieczny. Każdego dnia podwozicie  swoje dzieci do szkoły i na zajęcia dodatkowe. Dzieci nie wychodzą  same na podwórko, a widok boisk i placów zabaw,  pełen dzieci grających w piłkę, czy bawiących się w "berka" jest niestety rzadkością.

Czym skutkuje zbyt mała ilości ruchu?

Lekarze ostrzegają, że u dzieci coraz częściej występują wady postawy i nerwice. Otyłość, która  jest już niestety problemem społecznym, pociąga za sobą występowanie  chorób, a przecież ruch to zdrowie.

Jaki rodzaj aktywności wybrać dla dziecka?

Zajęcia, na których dzieci ćwiczą w grupie, pomagają maluchom otwierać się na świat. Uczą  rywalizacji, a także przysparzają wiele radości z dobrze wykonanych ćwiczeń. Zwycięstwo dowartościowuje, sprawia radość no i oczywiście jest powodem do dumy. Niestety czasami także zdarzy się  porażka, którą trzeba dzielnie przyjąć i ćwiczyć dalej z głową podniesiona do góry. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszy się akrobatyka dla dzieci.

Dlaczego warto zapisać dziecko na akrobatykę?

Akrobatyka od zarania dziejów uprawiana była przez ludzi. Jest to dyscyplina, która rozwija w dzieciach koordynację ruchową i zdolność rytmicznego poruszania się. Poprawia zwinność i gibkość. 

Akrobatyka to zajęcia dla dzieci, które polegają na wykonaniu układów i różnych ciekawych figur. Dzieci zaczynają od elementów zabawowych, czasami relaksujących. Jednak stopniowo wprowadzane są  ćwiczenia rozciągające, które rozluźniają  i wyciszają maluchy oraz ćwiczenia siłowe, które uwalniają energię i emocje.

Akrobatyka  świetnie rozwija cechy motoryczne, co powoduje, że uprawianie tego sportu może stać się wstępem do  każdej innej dyscypliny.

Zajęcia z akrobatyki dla dzieci w swoim mieście znajdziecie oczywiście na Rodzicowo.pl.


Jakich figur nauczy się nasz mały gimnastyk?

Głównym celem zajęć jest wdrożenie dzieci w podstawowe elementy akrobatyki. Uczestnicy opanowują  małymi krokami pierwiastki akrobatyki i gimnastyki artystycznej. Przewroty, szpagaty, mostki, skoki na trampolinie - te i podobne figury Wasi mali sportowcy wykonają pod czujnym okiem trenera.

W jakim wieku dziecko zapisać na zajęcia akrobatyki?

Miłość do sportu warto zaszczepić w dziecku od najmłodszych lat życia. Dlatego już 4-5 letnie dzieci możecie zapisać na zajęcia. Pamiętajcie,  dziecko musi jednak samo chcieć na nie uczęszczać. Jeżeli się nudzi i odmawia współpracy, nie wymuszajcie na nim, by uprawiało akurat ten sport. Poszukajcie innej aktywności fizycznej, która zainteresuje malca.

Nie zapomnijcie również o organizacji, która jest bardzo ważna.  Zajęcia tak wkomponujcie w swój grafik, żebyście to Wy nie byli powodem absencji Waszych dzieci na zajęciach. Nie zapominajcie, że maluch powinien mieć  także czas na odpoczynek i zabawę.

Aktywność fizyczna ma  przeogromny wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Wyrabiając w dziecku nawyk do  uprawiania sportu, dajecie mu szansę na zdrowsze i szczęśliwsze życie. Akrobatyka może być strzałem w dziesiątkę, ale może też pozwolić na rozpoznanie innych predyspozycji sportowych dziecka. Wybór jest naprawdę duży! Życzymy Waszym dzieciom powodzenia!

Przekonaliśmy Was? Teraz czas poszukać szkoły sportowej, która oferuje zajęcia z akrobatyki dla dzieci. Tutaj macie wszystkie w jednym miejscu.


Komentarze