Kategorie bloga
5 małżeńskich rytuałów, które musicie znać, by żyć długo i szczęśliwie

5 małżeńskich rytuałów, które musicie znać, by żyć długo i szczęśliwie


Najpierw pojawia się zauroczenie, fascynacja i przyjaźń, dopiero potem rodzi się wielka miłość. Nie możecie przestać o sobie myśleć, a kiedy się spotkacie, w brzuchu pojawiają się motyle. W końcu podjęliście decyzje, że chcecie razem spędzić resztę życia i decydujecie się wziąć ślub. Po pewnym czasie mogą pojawić się w Waszym życiu dzieci, chociaż niektóre pary nieprędko podejmują taką decyzję. Tak czy inaczej, po kilku miesiącach a może i latach, do Waszego związku wkrada się rutyna. Nie macie się czym przejmować, bo to całkowicie normalna kolej rzeczy. Najważniejsze jest, abyście cały czas żyli razem, a nie obok siebie. 

Przygotowaliśmy dla Was 5 małżeńskich rytuałów, które musicie znać, by żyć długo i szczęśliwie:

1. Kawa czy herbata?

Wspólne picie kawy bądź herbaty, to niby tak niewiele, a jednak tak dużo. Usiądźcie razem przy stole, bądź na kanapie. Zaparzcie sobie kawę czy też herbatę i poświęćcie tan czas tylko sobie nawzajem. Niby to tylko 15-20 minut dziennie, ale to naprawdę wiele. Popatrzcie sobie w oczy, porozmawiajcie o czymś przyjemnym, tylko niech to nie będą tematy związane z domowymi obowiązkami. Możecie ustalić stałą porę Waszego rytuału, np. po przyjściu z pracy. Znamy pary, które codziennie po południu piją wspólnie kawę, a w pracy odmawiają sobie kolejnej filiżanki, by wypić ją już w domu z mężem/żoną. Nawet tak może objawiać się lojalność wobec partnera.

2. Wspólne gotowanie

Kto powiedział, że kobieta musi w samotności przygotowywać obiad lub kolację? Jeśli oboje jesteście już w domu, gotujcie razem. Takie wspólne spędzenie czasu w kuchni to naprawdę fajny rytuał, który sprawi, że małżonkowie będą żyli razem szczęśliwie. Jeśli nie możecie sobie pozwolić na wspólne przygotowywanie posiłków w dni pracujące, postarajcie się przyrządzić razem coś do jedzenia chociaż w weekend. Pyszny i pachnący niedzielny obiad, może być Waszym wspólnym dziełem. Możecie także wybrać się na kulinarne warsztaty rodzinne, które poszerzą Wasze horyzonty smakowe i nauczą Was czegoś nowego.

3. Wspólne wyjście

Kolejnym rytuałem, który z całą pewnością korzystnie wpłynie na Wasze relacje jest wspólne wyjście z domu. Ustalcie sobie, że raz w tygodniu wychodzicie gdzieś tylko we dwoje. Jeśli macie dzieci, poproście dziadków o pomoc w opiece. A Wy pójdźcie do kina, do restauracji czy nawet zwykły spacer po parku. Nieważne gdzie będziecie. Najważniejsze, że będziecie razem, tylko we dwoje i tylko dla siebie.

4. Przytulajcie się!


źródło: pexels.com

Pamiętacie jak przytulaliście się przed ślubem? Każda kobieta uwielbia być w objęciach swojego mężczyzny. Podczas przytulania uwalnia się oksytocyna, która obniża stres i uspokaja. Przytulajcie się kiedy tylko się da, na powitanie, na pożegnanie i kilka razy w ciągu dnia. A dzieci, które widzą miłość i szacunek rodziców, uczą się od Was tego samego. Jeżeli macie problem z okazywaniem sobie uczuć, wybierzcie się na warsztaty dla rodziców, które z całą pewnością pomogą rozwiązać Wam ten problem.

5. Seans filmowy

Po ciężkim dniu, kiedy dzieci już śpią w swoim pokoju, urządźcie sobie seans filmowy. Wybierzcie film, który zainteresuje każdego z Was, przygotujcie sobie popcorn i nalejcie lampkę wina. Usiądźcie wygodnie na kanapie, przytulcie się i obejrzyjcie dobry film. Postarajcie się co najmniej raz w tygodniu, zorganizować sobie taki wieczór.

Jeśli będziecie stosować powyższe rytuały, jesteśmy przekonani, że będziecie żyć długo i szczęśliwie. Miłość to piękne i niesamowite uczucie, jednak trzeba o nie dbać i je pielęgnować.  Nie zapominajcie o sobie w natłoku dziennych obowiązków. Bo czym bez miłości byłby świat?


Komentarze