Kategorie bloga
Mamy, szczerze o tym, jak pojawienie się dziecka wpłynęło na ich życie seksualne

Mamy, szczerze o tym, jak pojawienie się dziecka wpłynęło na ich życie seksualne


Urodzenie się dziecka ma wpływ na wiele sfer życiowych, a jedną z nich jest życie seksualne. To, że maluch ma wpływ na bliskość rodziców potwierdziła przeprowadzona ankieta. Prawie 1000 rodziców wzięło udział w ankiecie przeprowadzonej przez firmę  Leesa, zajmującą się materacami. Rodzice przyznali, że posiadanie dzieci wpłynęło na jakość i ilość seksu.

Jak posiadanie dzieci wpływa na życie seksualne rodziców?

Prawie połowa, bo aż 47% matek przyznało, że posiadanie dzieci miało znaczący wpływ na pogorszenie ich życia seksualnego. Z kolei 40% nie zaobserwowało żadnych znaczących zmian, a  szczęśliwe 13% kobiet  stwierdziło, że odkąd zostały mamami ich życie seksualne uległo poprawie.
Kolejne badanie, również stwierdziło ogólny spadek pożądania seksualnego po pojawieniu się dziecka. Aż 61% kobiet uważa, że ich popęd seksualny spadł od momentu zostania rodzicem, podczas gdy 28% twierdzi, że pozostał bez zmian, a 11% uważa, że bycie matką zwiększyło ich libido.
Bycie rodzicem to szereg obowiązków, zajęć i odpowiedzialności, dlatego też trudno  się dziwić, że rodzice odnotowali znaczny spadek zbliżeń seksualnych w każdym miesiącu. Przykładowo, Ci którzy uprawiali seks 19 razy w miesiącu, po urodzeniu dziecka uprawiają go 10 razy w miesiącu. Co naszym zdaniem i tak jest niezłym wynikiem!

Co ciekawe, dwie trzecie rodziców twierdzi, że zamykają drzwi podczas seksu. A 15% z nich uzasadnia to faktem, że ich dzieci weszły już kiedyś do pokoju podczas zbliżenia.

Ale kiedy, jak i gdzie zbliżyć się do siebie aż 10 razy w miesiącu?

Zdecydowana większość rodziców, bo aż 67% procent twierdzi, że czeka ze zbliżeniem do momentu, aż dzieci pójdą spać.  54% rodziców specjalnie kładzie dzieci do łóżka nieco wcześniej, 42% bierze wspólny prysznic, 39% wykorzystuje najnowsze technologie, aby zaangażować i rozproszyć maluchy na jak najdłuższy czas, z kolei 33% rodziców czeka, aż dzieci pójdą do szkoły.

W rzeczywistości tylko 2% uczestników badania twierdzi, że nie podejmuje żadnych świadomych kroków, aby dopasować swoje życie seksualne do jakże intensywnego życia rodzica. Pozotałe 98% stara się zadbać o swój związek i cieszyć się bliskością swojego partnera nawet po pojawieniu się dzieci. 
A jak jest u Was? Po porodzie sytuacja polepszyła się czy pogorszyła? ;) 

źródło: https://www.sheknows.com


Komentarze