Kategorie bloga
10 zaskakujących rzeczy, które zdarzają się po porodzie

10 zaskakujących rzeczy, które zdarzają się po porodzie


Przyszłe mamy rzadko myślą o połogu. W ostatnie tygodnie ciąży ich głowy wypełniają niepokojące myśli o porodzie, pakowanie torby do szpitala i coraz większe pragnienie ujrzenia dziecka. Zakładamy, że później to już po prostu „jakoś będzie”. Warto jednak wiedzieć, że połóg także może być trudny – zanim twoje ciało wróci do formy, kilkakrotnie cię zaskoczy. Oto 10 rzeczy, o których rzadko wiedzą przyszłe mamy i o których nie mówi się nawet w szkole rodzenia.

1 z 10
10 zaskakujących rzeczy, które zdarzają się po porodzie

1. Wygląd brzucha i tempo jego obkurczania

Wiele z nas ma świadomość, że brzuch nie stanie się płaski od razu po porodzie, jednak jego wygląd i tak może zaskakiwać… i dołować.

A zatem – bądź przygotowana na to, że twój brzuch będzie wyglądał tak, jak balon, z którego spuszczono powietrze. Będzie duży, nieprzyjemnie miękki i naprawdę bardzo trudno będzie ci uwierzyć, że naprawdę kiedyś zacznie wyglądać normalnie. Skóra może w dotyku przypominać ciasto drożdżowe, które już nieco urosło pod wpływem ciepła. Podsumowując – kiepska sprawa.

Pamiętaj jednak, że to naprawdę chwilowe! Jeśli tylko będziesz dbała o zdrową dietę (co absolutnie nie oznacza, że masz się teraz odchudzać), a po okresie połogu zaczniesz wykonywać łagodne ćwiczenia, już po trzech miesiącach twój brzuch będzie prezentował się naprawdę świetnie.


Komentarze