Kategorie bloga
9 rzeczy, których nie spodziewasz się przy trzecim dziecku

9 rzeczy, których nie spodziewasz się przy trzecim dziecku


Rodzice, którzy w dzisiejszych czasach decydują się na trójkę dzieci są bardzo odważni i należy im się medal! Jednak dopiero w momencie, w którym trzecie dziecko pojawia się na świecie, zdają sobie sprawę „w co się wpakowali”. Czy jest ich w stanie coś jeszcze zaskoczyć, czy może wszystko już mają doskonale opanowane? 

9 rzeczy, których nie spodziewasz się, gdy urodzisz trzecie dziecko

1. Nie możesz uwierzyć, że zaczynasz wszystko od początku

Wychowałaś już dwójkę dzieci, można rzec, że jesteś profesjonalistką. Być może nawet nie zastanawiałaś się nad tym, co Cię czeka, dopóki maleństwo nie pojawiło się na świecie. Jednak kiedy  po raz kolejny budzisz się w nocy, aby karmić noworodka, zdajesz sobie sprawię, że może być ciężko odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Niektórzy rodzice dopiero po porodzie zdają sobie sprawę, że zaczynają wszystko od początku.

2. Zmiana może być mniej intensywna

Kiedy pojawiło się drugie dziecko, nie byłaś w stanie sama poradzić sobie ze wszystkimi rzeczami i czynnościami. Ta zmiana - z jednego malucha na dwójkę, była dla Ciebie na początku trudna do opanowania. Jednak teraz, kiedy pojawiło się trzecie dziecko, możesz być mile zaskoczona jak dobrze sobie radzisz! Jesteś już mistrzem, a teraz wskoczyłaś na wyższy poziom.

3. Poczujesz się mniej winna niż wtedy, gdy urodziłaś drugie dziecko

Wraz z pojawieniem się na świecie drugiego dziecka, pojawił się bałagan i chaos. Większą część uwagi poświęcałaś noworodkowi. Zastanawiałaś się, czy nie zaniedbujesz drugiego dziecka, przecież już nie miałaś dla niego tyle czasu co kiedyś. Ale kiedy urodzi się trzecie maleństwo, będziesz mile zaskoczona tym, że nie czujesz się już tak winna jak poprzednio. Dwójka starszych dzieci ma przecież siebie nawzajem! Starszaki się razem bawią i wygłupiają, a Ty możesz odzyskać siły po porodzie i zaopiekować się noworodkiem

4. Czas spędzony z partnerem ulegnie zmianie

Wszystkie ręce na pokład! Każda pomoc w domu przy trójce dzieci jest na wagę złota. Mimo iż będziesz spędzała z partnerem dużo czasu, będziecie mieć bardzo mało czasu dla siebie. Mogą zdarzyć się dni, w których nawet nie będziecie mieli chwili, aby porozmawiać. A randki, choć będą ważniejsze niż kiedykolwiek, będą jeszcze trudniejsze do zrealizowania. Okazuje się, że znalezienie osoby do opieki dla trójki dzieci graniczy z cudem.

5. Twoje standardy i przyzwyczajenia drastycznie się zmienią

Do zawijania prezentów używałaś ładnego papieru, pięknych kokardek i uroczych zawieszek? Teraz wystarczy Ci torba zakupiona w sklepie i kawałek bibuły. Do wakacji przygotowywałaś się z tygodniowym wyprzedzeniem? Przygotuj się na pakowanie nieuprasowanych ubrań kilka godzin przed odlotem. Starałaś się zawsze przybywać na czas? Dotarcie do miejsca docelowego przed zakończeniem imprezy będzie zwycięstwem. Przy trójce dzieci, Twoje standardy i przyzwyczajenia ulegną drastycznej zmianie.

6. Zostawienie dzieci będzie trudniejsze

Zostawienie dzieci będzie trudniejsze i to nie dlatego, że jesteś tak do nich przywiązana. Po prostu opiekowanie się trojgiem dzieci, zwłaszcza gdy jedno z nichjestniemowlęciem nie pozwoli Ci na spotkania z przyjaciółmi i znajomymi. Jest to niestety okrutna prawda, a wyjścia z domu potrzebujesz teraz przecież bardziej niż kiedykolwiek

7. Non stop coś się dzieje

Nie będzie czasu na nudę! Zawsze ktoś coś mówi, zawsze ktoś coś chce i coś się dzieje. Po tym jak położysz dwoje dzieci do łóżka, wciąż pozostanie jeszcze jedno, które będziesz karmić przez całą noc. Pralka i suszarka będą niemalże stale włączone. Z kolei kiedy znajdziesz już lekcje pływania dla jednego dziecka, będziesz musiała skoordynować je z zajęciami piłki nożnej drugiego. Lista rzeczy do zrobienia przy trójce dzieci nie będzie miała końca.

8. Będzie więcej prania niż myślisz

Zdajesz sobie sprawę, że przy trójce dzieci będzie więcej prania, jednak chyba nie jesteś sobie w stanie wyobrazić ile go będzie.

9. Być może będziesz musiała wprowadzić duże zmiany

Jeśli nie masz nieograniczonych zasobów pieniężnych, będziesz musiała podejmować przemyślane decyzje dotyczące budżetu. Być może będziesz musiała oddać maluchom swoją sypialnie i wylądujecie z mężem w dużym pokoju. Może okazać się także, że zagraniczne wakacje nie wchodzą w grę - bilety lotnicze dla pięciu osób będą zbyt drogie.

Trójka dzieci to spore wyzwanie. Ale to również mnóstwo radości i miłości, wiec ta zmiana na pewno prędzej czy później okaże się pozytywna. Wymyślanie atrakcji dla dzieci, wspólna zabawa, czas spędzany razem z pewnością Was uszczęśliwi. 

Źródło: http://www.essentialbaby.com


Komentarze