Kategorie bloga
Jak nie mieć wyrzutów sumienia, gdy wychodzisz z domu by zrobić coś dla siebie?

Jak nie mieć wyrzutów sumienia, gdy wychodzisz z domu by zrobić coś dla siebie?


Kiedy na świecie pojawia się dziecko, życie rodziców wywraca się do góry nogami. Cała uwaga zarówno mamy jak i taty skoncentrowana jest na maleństwie.  Jednak to najczęściej mama pozostaje z dzieckiem w domu, wykorzystuje urlop macierzyński, a potem wychowawczy. W tym przypadku możemy pokusić się o stwierdzenie, że każdy dzień  z noworodkiem w domu wygląda tak samo. Poranne karmienie, przewijanie, spacer, obiadek, zabawa i tak w kółko. Do tego dochodzą nieprzespane noce, jednym słowem nie jest lekko. A gdzie chociaż chwila odpoczynku i czasu dla siebie?

Czy tak wygląda Twoja codzienność?

Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko

Macierzyństwo to najpiękniejsza przygoda życia - nieograniczona niczym miłość, ogromna troska i wielkie szczęście. Jednak kobiety, które zostały mamami najczęściej zapominają o sobie. Całą uwagę koncentrują na dziecku, na rodzinie i na zajmowaniu się domem. Nie można jednak zapominać o sobie! Przemęczona, przepracowana, odcięta od przyjaciół i znajomych kobieta w końcu przestanie być tak w pełni szczęśliwa. Dlatego już po kilku tygodniach po porodzie, młode mamy powinny wyjść z domu i zrobić coś dla siebie.

Gdzie wyjść z domu i co zrobić dla siebie?

Postaraj się chociaż raz na jakiś czas wyjść z domu sama, bez dziecka. Umów się z przyjaciółką, siostrą czy kuzynką. Pójdźcie do kawiarni na pyszne ciastko bądź do restauracji na smaczny obiad. Możesz się także wybrać do kosmetyczki, fryzjerki czy też manikiurzystki. Kobieta, która czuje się piękna jest szczęśliwa i pełna energii. Cudownym pomysłem jest także wyjście na masaż, który rozluźni Twoje spięte mięśnie. Jeżeli nie masz z kim zostawić dziecka, a Twoja garderoba aż prosi się o nowe ubrania, wybierz się do centrum handlowego, w którym dostępne są bawialnie dla dzieci. Malucha zostawisz pod opieką wykwalifikowanych osób, a Ty w tym czasie będziesz mogła zaszaleć w sklepie z odzieżą.


Przyznaj, że nie raz zdarzyło Ci się pójść do sklepu po coś dla siebiem a wyjść z pełną siatką zakupów dla dziecka ;) Teraz czas na Ciebie!

Wyrzuty sumienia

Mamy, które wychodzą z domu bez dzieci, bardzo często borykają się z wyrzutami sumienia. Zupełnie niepotrzebnie. Przecież Wy też macie prawo do chwili odpoczynku i relaksu. Każdy rodzić musi naładować akumulator i zregenerować swoje siły. W przeciwnym razie będziecie ciągle przemęczone, a to nie o to przecież chodzi. Jeżeli uważasz, że wychodząc z domu wyrządzasz swojemu dziecku krzywdę, wybierz się na warsztaty dla rodziców, na których specjaliści uświadomią CI, że nie masz absolutnie racji. Pomóc może także rozmowa z psychologiem. 

Jak nie mieć wyrzutów sumienia?

Uświadom sobie, że wyjście z domu sprawi, że odetchniesz, odpoczniesz a tym samym wrócisz pełna energii i chęci do zabawy z dzieckiem.  Miałaś chwilę dla siebie, więc teraz czas na chwilę z rodziną. Wybierzcie się wszyscy razem na długi spacer, pójdźcie na basen lub do restauracji dla dzieci.

Nie bój się zostawić dziecka z tatą! Mężczyźni świetnie zajmują się dziećmi, gdy im się na to pozwoli. Jak się okazuje, to kobiety pierwsze dzwonią do mężów po wyjściu z domu, by zapytać czy wszystko w porządku. Wyluzuj. Daj sobie chwilę. Przyznaj sobie do niej prawo. Nie jesteś tylko mamą - jesteś też cały czas KOBIETĄ! Im bardziej zaniedbasz siebie, tym bardziej zaniedbasz rodzinę. Oddziel swoje życiowe role i zadbaj o każdą z nich. Deleguj zadania (mężowi, starszym dzieciom). Nie bój się prosić o pomoc. Jeśli Cię stać, zatrudnij kogoś, kto raz w tygodniu posprząta dom. 

Pamiętaj, pojawienie się na świecie nowego członka rodziny nie oznacza, że powinnaś zrezygnować z własnych przyjemności i czasu tylko dla siebie. Cały czas jesteś kobietą i żoną a nie tylko mamą. Nie miej wyrzutów sumienia gdy wychodzisz  domu i zostawiasz dziecko z tatą. Wspólny czas malucha z ojcem z całą pewnością wpłynie pozytywnie na ich relacje i pomoże zacieśnić więzi. Dlatego teraz weź w rękę telefon i umów się na kawę z przyjaciółką! Obiecaj, że to zrobisz - napisz w komentarzu jak Ci poszło ;) 


Komentarze