Kategorie bloga
Noworoczna lista postanowień zadbanej mamy i szczęśliwej kobiety!

Noworoczna lista postanowień zadbanej mamy i szczęśliwej kobiety!


Koniec roku to bez wątpienia czas refleksji i przeanalizowania ostatnich 12 miesięcy. Wiele osób zastanawia się co mogłoby zrobić lepiej, inaczej, analizuje swoje sukcesy i porażki. Z kolei początek roku to czas nowych postanowień, nowych marzeń i nowych planów. Każda mama  w swojej cudownej noworocznej liście postanowień uwzględnia przede wszystkim swoje dzieci oraz swojego męża, a zapomina o sobie. Co jest ogromnym błędem! Dlatego też przygotowaliśmy dla Was przykładowe 10 postanowień dobrej mamy i szczęśliwej kobiety.  Mamy nadzieję, że będą one dla Was inspiracją!

Noworoczna lista postanowień zadbanej mamy i szczęśliwej kobiety

1. Będę spędzać więcej czasu z mężem i dziećmi 

Praca i codzienne obowiązki tak bardzo Cię pochłonęły, że od dłuższego czasu jesteś w ciągłym biegu, w ciągłym pośpiechu i coraz mniej czasu spędzasz z mężem i z dziećmi? Najwyższa pora to zmienić, bowiem nie ma nic piękniejszego i cenniejszego od chwil spędzonych z najbliższymi. Prasowanie czy mycie okien może poczekać! Postaraj się w tym nadchodzącym roku więcej czasu poświęcać swojej rodzinie. Naucz się oszczędzać swój czas i usprawniać czynności poprzez korzystanie z różnych stron i aplikacji ułatwiających życie. Takich jak np. Rodzicowo.pl, gdzie zamiast przekopywać internet w poszukiwaniu przedszkola czy bawialni dla dziecka, znajdziesz wszystko w jednym miejscu. Istnieją również aplikacje, które ograniczą czas spędzany na bezsensownym przeglądaniu internetu, pomogą szybko znaleźć kosmetyczkę czy nocleg na weekend. To wygodne i  bezpłatne, więc warto z nich korzystać. A zaoszczędzony czas poświęcić rodzinie, na budowaniu relacji, tworzeniu wspomnień :) 

2. Pokocham siebie taką jaka jestem

Za każdym razem kiedy stajesz przed lustrem masz sobie coś do zarzucenia? Za duża pupa, za mały biust czy może mała fałdka na brzuchu? Pokochaj siebie taką jaką jesteś, bo jesteś naprawdę cudowna kobietą. Masz nieziemsko piękne oczy, śliczne usta, piękną figurę! Każda z nas jest inna jednak każda jest wyjątkowa! Za każdym razem kiedy staniesz przed lustrem, powiedz sobie jeden komplement. Zobaczysz, to wcale nie jest takie trudne, a potrafi przynieść wiele radości.

3. Co najmniej raz w miesiącu pójdę do kosmetyczki, maniciurzystki bądź na masaż

Już nawet nie pamiętasz kiedy byłaś u kosmetyczki bądź zrobiłaś sobie profesjonalny maniciure? Nowy Rok to wspaniała okazja do zmiany! Obiecaj sobie, że co najmniej raz w miesiącu pójdziesz do profesjonalistów, którzy zadbają o Twoje ciało, a tym samym poprawią Twoje samopoczucie. Taka chwila relaksu jest potrzebna każdej kobiecie. Pamiętaj, kiedy Ty będziesz szczęśliwa, szczęśliwi będą także Twoi bliscy.


źródło: http://footage.framepool.com

4. 5 posiłków dziennie to absolutna konieczność

Coraz częściej zdarza Ci się wychodzić z domu bez śniadania, obiad zjadasz w pośpiechu, z kolei na kolację bardzo często nie masz czasu. Jedzenie 5 posiłków dziennie to absolutna konieczność. Tylko wtedy zapewniasz organizmowi stałą dawkę potrzebnych składników, które wpływają korzystnie na Twój metabolizm oraz na Twoje samopoczucie. Dlatego w Nowym Roku dołóż wszelkich starań, aby każdego dnia zjeść 5 zdrowych i pysznych posiłków. Sałatka owocowa, czy koktajl warzywny to także posiłek, to takie drugie śniadanie bądź podwieczorek. Regularnych posiłków możesz uczyć również dzieci. O tym jak wpleść warzywa i owoce w ich 5 posiłków pisaliśmy tutaj.

5. Randka z mężem co najmniej raz w miesiącu!

Kochasz swoje dzieci najmocniej na świecie, całe swoje życie podporządkowałaś właśnie im? Cudownie, jednak pamiętaj, że cały czas jesteś także żoną, nie tylko matką. Teraz zamknij oczy i przypomnij sobie jak było przed ślubem… Popołudniowe spotkania, wieczorne spacery po parku i romantyczne kolacje. Pamiętaj, że o miłość trzeba dbać, stale trzeba ją pielęgnować. Dlatego postarajcie się z mężem chociaż raz w miesiącu pójść na randkę. Wyjście do kina, kolacja w restauracji na mieście … Pomysłów jest naprawdę mnóstwo. Najbliższych poproście o pomoc przy dzieciach, jesteśmy pewni że Wam nie odmówią. Babcia z wielką przyjemnością zajmie się swoimi kochanymi pociechami.


źródło: https://www.cheatsheet.com

6. Mniej telewizji więcej sportu

Kolejnym postanowieniem noworocznym, które bez wątpienia pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i kondycję jest zamiana telewizora na sport. Zamiast spędzać popołudnie przed telewizorem, zabierz dzieci i pójdźcie na spacer, na basen albo wybierzcie się na przejażdżkę rowerową.

7. Będę częściej spotykała się z przyjaciółkami

Pamiętasz, Ania z Zielonego Wzgórza miała swoją przyjaciółkę od serca. Ty na pewno też taką masz! Przypomnij sobie, kiedy Wy się ostatnio spotkałyście? No właśnie minęło już tyle tygodni a może nawet i miesięcy. A przecież babski wypad na miasto tak poprawia Ci humor i ładuje Twoje akumulatory! Postaraj się w tym nadchodzącym roku częściej spotykać z przyjaciółkami na pyszne ciastko i kawę ze spienionym mleczkiem. Chwila odpoczynku i relaksu nigdy nikomu nie  zaszkodziła.

8. Częściej będę mówić dziecku jak bardzo je kocham

Kochasz swoje dzieci najmocniej na świecie, to oczywiste. Twoja codzienne opieka i troska to naprawdę bardzo wiele. Jednak ostatnio więcej dla nich robiłaś niż mówiłaś, a maluchy bardzo lubią jak rodzice mówią im jak mocno ich kochają. Będę częściej mówić dziecku jak bardzo je kocham – to wspaniałe postanowienie noworoczne!

9. Mniej stresu więcej uśmiechu

Szef w pracy Cię zdenerwował, znowu musiałaś zostać po godzinach, do domu wracasz zła jak osa. Najwyższa pora to zmienić. Praca to jedno a rodzina to drugie. Dlatego nigdy nie przynoś pracy do domu, zostawiaj ją za drzwiami. W domku się tylko śmiej, bądź szczęśliwa, a nerwy i stres odganiaj od siebie jak najdalej!

10. Nie będę przywiązywać tak dużej uwagi do porządków

Kiedy masz tylko wolną chwilę od razu zabierasz się za sprzątanie. Zbieranie paproszków z podłogi to Twoja specjalność. Ale czy one są naprawdę takie istotne? Czy drobny pyłek komuś zaszkodzi? Obiecaj sobie, że nie będziesz przywiązywała tak dużej uwagi do porządków. Wolny czas lepiej spędzić przecież jest z rodziną bądź przyjaciółkami. Za kilka lat będziesz mieć wyrzuty sumienia, że sterta naczyń była ważniejsza od zabawy z dziećmi.

Pamiętaj, że nie musisz wprowadzać wszystkich zmian na raz, robić wszystkiego jednocześnie. Rozplanuj te czynności na cały miesiąc. Dlatego weź kartkę i długopis i wypisz co chciałabyś zmienić w tym Nowym Roku.  Mamy nadzieję, że znajdzie się tam też kilka naszych podpowiedzi. 


Komentarze