Kategorie bloga
Jak ubrać dziecko modnie i wygodnie jesienią?

Jak ubrać dziecko modnie i wygodnie jesienią?


Nadeszła jesień. Temperatury w ciągu dnia szybko się zmieniają. Rano zimno, w południe ciepło, wieczorem znacznie się ochładza. Raz świeci słońce, za chwilę wieje wiatr lub pada deszcz. Jesienią rodzice często stają przed dylematem jak ubrać dziecko tak, żeby było mu ciepło i nie przeziębiło się. W ruch idą grube swetry, puchowe kurtki, kombinezony, wełniane czapy i szaliki. Tylko dlaczego nasze dziecko ma katar i kaszel choć było przecież tak ciepło ubrane? No właśnie. Może zbyt ciepło?

Przegrzewanie dzieci
Przegrzewanie dzieci to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez rodziców. Niestety opiekunowie mają tendencję do zakładania dziecku zbyt ciepłych ubrań.  Dotyczy to wszystkich pór roku, a w szczególności jesieni. Zakładanie zbyt ciepłej odzieży może prowadzić do zachwiania naturalnej termoregulacji organizmu, dziecko intensywniej się poci i staje się bardziej podatne na infekcje. Zdaniem ekspertów lepiej, by maluch odrobinę się przechłodził niż regularnie przegrzewał, dzięki temu jego organizm będzie bardziej odporny na wirusy i lepiej będzie znosił chłody.

W czasie zabaw i atrakcji dla dzieci na świeżym powietrzu sprawdzajmy, czy naszemu maluchowi nie jest zbyt ciepło lub zimno. Dotykając karku i pleców szybko zorientujemy się, czy dziecko biegając nie spociło się lub przemarzło. Ten sposób jest skuteczny zarówno w przypadku niemowląt, jak i starszaków.

Ubieranie na cebulkę
Dobrze znana rodzicom metoda „na cebulkę” to idealne rozwiązanie na zmienną jesienną aurę. Zdecydowanie lepiej jest ubrać dziecko warstwowo niż zastosować, np. gruby sweter lub ciepłą kurtkę. W czasie zmiennej pogody będziemy mogli zdjąć jedną z warstw, gdy zrobi się faktycznie ciepło i ponownie założyć, gdy dziecku będzie chłodniej. Warto również zadbać, aby ubrania były luźniejsze, dłuższe i nie krępujące ruchów w czasie zabawy i rozrywki dla dzieci.

Ponadto ubrania powinny być wykonane z naturalnych „oddychających” tkanin, ponieważ sztuczny materiał może powodować, że skóra będzie się bardziej pocić, a wówczas o przeziębienie nie trudno. Obuwie powinno być wodoodporne – dobrze sprawdzają się buty za kostkę z bocznym suwakiem, które można łatwo założyć lub ocieplane kalosze.

Warto też zwrócić uwagę na grubość okrycia wierzchniego, które należy  dopasować do temperatury. W czasie zmiennej pogody najlepiej postawić na lżejsze płaszcze, kurtki, bezrękawniki i dodatkowe warstwy pod spodem, które w każdej chwili można zdjąć. Dobierając liczbę warstw warto też mieć na uwadze, czy dziecko będzie siedziało w wózku, czy będzie biegać po placu zabaw i aktywnie spędzać czas.

Jesienią właściwie dobrane części garderoby to gwarancja komfortu w drodze do szkoły i przedszkola, w czasie spacerów i wizyt na placu zabaw. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji dziecięcych okryć wierzchnich, które świetnie sprawdzą się w czasie kapryśnej jesiennej aury, a jednocześnie Wasze dzieci będą wyglądać modnie i stylowo.

Dla dziewczynek polecamy kolorowe futerka, jesienne płaszczyki z flauszu, kurtki i kamizelki z metalizowanych tkanin, lekkie pikowane kurtki i płaszcze oraz parki z naszywkami i kapturami obszytymi kolorowym futerkiem.


Źródło: www.zara.com
Kurtka ze sztucznego futerka 179,00 zł/ kurtka z kapturem ze sztucznego futerka 179,00 zł/ kurtka ze sztucznego baranka 179,00 zł. 
 
Źródło: www.zara.com
Płaszcz z podszewką ze sztucznego futerka 179,00 zł/ płaszcz ze sztucznym futerkiem na sztucznym baranku 239,00 zł/ budrysówka z futerkiem 239,00 zł.
   
Źródło: www.mango.com
Płaszcz 199,00 zł/ kurtka z futerkiem 199,00 zł/ płaszcz futrzany trójkolorowy 229,00 zł. 


Źródło: www.h&m.com
Watowana kurtka z kapturem z  metalizowanej tkaniny 149,90 zł/ watowana kamizelka z kapturem z metalizowanej tkaniny 79,90 zł/ długa watowana kurtka z kapturem z tkaniny z połyskiem 139,90 zł.
 

Źródło: www.terranovastyle.com
Lekka puchowa kurtka 99,90 zł/ lekki pikowany płaszczyk 169,90 zł/ lekki pikowany płaszczyk 169,90 zł.


Źródło: www.reserved.com
Parka z naszywkami 199,90 zł/ długa pikowana kurtka 179,99 zł/ długa kurtka z nadrukami i futerkiem 169,99 zł.

Chłopcom polecamy kurtki w stylu motocyklowym, pilotki i kurtki dżinsowe na podszewce ze sztucznego baranka, lekkie pikowane kurtki i kamizelki, ocieplane swetry, kurtki wodoodporne, parki moro z futerkiem, ocieplane bomberki i budrysówki z podszewką ze sztucznego baranka.

   Źródło: www.zara.com
Dwustronna kurtka w stylu motocyklowym 139,00 zł/ kurtka pilotka w kratę 139,00 zł/ kurtka dżinsowa na podszewce ze sztucznego baranka 139,00.


Źródło: www.okaidi.pl
Lekka kurtka puchowa z kapturem 129,90 zł/ lekka kamizelka puchowa 74,90 zł/ ocieplany sweter-płaszczyk z odpinanym kapturem 129,90 zł.


Źródło: www.reserved.com
Parka moro z naszywkami i futerkiem 199,99 zł/ ocieplana kamizelka moro z kapturem 89,99 zł/ wodoodporna ocieplana kurtka 169,99 zł.


Źródło: www.kappahl.com
Kurtka funkcyjna z futerkiem 279,99 zł/ kurtka pikowana ze ściągaczami i odpinanym kapturem 199,99 zł/ kurtka termoaktywna 249,99 zł.


Źródło: www.mango.com
Nieprzemakalna kurtka z kapturem 199,90 zł/ kurtka pikowana anorak 199,99 zł/ puchowa parka z kapturem 269,90 zł.


Źródło: www.zara.com
Parka z kapturem obszytym sztucznym futrem 179,00 zł/ kurtka bomberką na podszewce ze sztucznego futerka 109,00 zł/ budrysówka z flauszu z kapturem 179,00 zł.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam wybrać najlepszą stylizację i wiecie już, jak ubrać swoje dziecko jesienią. Pamiętajcie, że to piękna i kolorowa pora roku. A jeśli nawet pogoda na to nie wskazuje, ubierzmy w kolor siebie i swoje pociechy. 


Komentarze