Kategorie bloga
Jak wybrać wianek komunijny dla dziewczynki?

Jak wybrać wianek komunijny dla dziewczynki?


Wianki komunijne są wspaniałym uzupełnieniem dziewczęcej stylizacji. Wybór wianków jest naprawdę bardzo duży, czasami trudno jest podjąć ostateczną decyzję. W sklepach znajdziecie zarówno wianki wykonane ze świeżych kwiatów, sztucznych, a także różnego rodzaju perełek i koralików.  Chcemy nieco ułatwić Wam i Waszym córeczkom podjęcie decyzji, dlatego też przygotowaliśmy przegląd różnego rodzaju wianków komunijnych.

Rodzaje wianków komunijnych

Wianki z żywych kwiatów

Wianki z żywych kwiatów już od dawien dawna cieszą się największą popularnością i to chyba właśnie one najpiękniej komponują się z białą sukienką komunijną. Musicie jednak wiedzieć, że nie każde świeże kwiaty można wykorzystać do przygotowania tej jakże wyjątkowej ozdoby włosów. Niektóre gatunki są po prostu zbyt mało trwałe i w połowie tego jakże wyjątkowego dnia, przestaną prezentować się pięknie i estetycznie.


Źródło: kwiatemmalowane.pl

Do wykonania wianka komunijnego najlepiej nadają się margerytki, storczyki, goździki, gerbery a nawet konwalie. Floryści potrafią wyczarować z nich prawdziwe dzieła sztuki. Kwiaty te charakteryzują się grubymi, wytrzymałymi płatkami, które po kilku godzinach będą wyglądały równie ładnie. Czasami niby tak prosty i delikatny wianek, potrafi sprawić, że cała stylizacja komunijna nabierze jeszcze bardziej wyjątkowego i odświętnego charakteru. Wyjątkowo pięknie i dziewczęco prezentują się wianki wykonane z delikatnej jak mgiełka gipsówki. Może to właśnie ona skradnie Wasze serce?


Źródło: kwiatemmalowane.pl

Podczas wyboru należy wziąć także pod uwagę kolor kwiatów. Oczywiście największą popularnością cieszą się te śnieżnobiałe, jednak coraz częściej możemy spotkać dziewczynkę, która w dniu swojej Pierwszej Komunii Świętej ma na głowie wianek w odcieniach pudrowego różu, czy delikatnej czerwieni. Zanim jednak zdecydujecie się na taki kolorowy dodatek, zastanówcie się, czy Wasze dziecko, aby na pewno chce się tak wyróżniać pośród tłumu?

Wyjątkowo pięknie, wręcz zachwycająco prezentują się wianki wykonane ze świeżych, białych kwiatów, w połączeniu z delikatnymi, zielonymi gałązkami. Jeśli zastanawiacie się nad takim rozwiązaniem, zastosowanie zielonych gałązek asparagusa jest chyba najlepszym pomysłem.

Wianki ze sztucznych kwiatów

Jeśli jednak nie jesteście do końca przekonane do wianków komunijnych wykonanych ze świeżych kwiatów, może sztuczne kwiatki sprostają Waszym oczekiwaniom? Zwróćcie uwagę na wygląd i wielkość kwiatuszków. Te zbyt duże, ciężkie i te, które już z daleka wyglądają na sztuczne, nie są dobrym pomysłem. Jeśli troszkę poszukacie, na pewno znajdziecie wianek wykonany ze sztucznych kwiatów, które łudząco przypominają te żywe.


źródło: etsy.com/LuckyKidsHandmade

Wianki z perełek i koralików

Delikatne, subtelne wianki wykonane z perełek i koralików stają się alternatywą dla tych stworzonych z kwiatów. Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się opaski, wykonane z malutkich perełek lub błyszczących koralików. Pamiętajcie jednak, aby wielkość i grubość wianka lub opaski dobierać zawsze do wielkości główki córki. Drobna dziewczynka, z dużym i ciężkim wiankiem komunijnym może niestety nie wyglądać zbyt korzystnie. Dlatego do wszystkiego należy podejść z umiarem i rozsądkiem.


źródło: etsy.com/LuckyKidsHandmade

Wianki komunijne dla dziewczynek nie muszą być nudne i sztuczne - wystarczy troszkę poszukać, a uda się znaleźć coś wyjątkowego. Nie musimy też wybierać wyłącznie białych kwiatów - zieleń lub pudrowy róż to hity ostatniego sezonu. Wasze małe królewny będą wyglądały prześlicznie w tym wyjątkowym i uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej. 

Jeśli potrzebujesz animatorów dla dzieci na komunię, szukaj tutaj: Animatorzy

Komentarze