Kategorie bloga
Jaki strój kąpielowy wybrać dla dziecka?

Jaki strój kąpielowy wybrać dla dziecka?


Wybór odpowiedniego stroju kąpielowego dla dziecka to bardzo ważna kwestia, ponieważ kostium, którego nasze dziecko nie zaakceptuje, może zniechęcić je do wizyt na plaży czy basenie.


Zabawa na plaży i wodne szaleństwa, to dla najmłodszych ogromna atrakcja i liczy się przede wszystkim wygoda. Warto jednak, jako rodzic, przeanalizować możliwości i oferty sklepów stacjonarnych i internetowych, aby znaleźć odpowiedni fason. Najbezpieczniej odwiedzić sklep, gdzie można przymierzyć strój kąpielowy, zakupy internetowe choć wygodniejsze nie dają możliwości przymierzenia wielu modeli i wybrania tego idealnego. I pamiętajmy, że nawet najmniejsze bobasy powinny mieć kostium.

Stroje kąpielowe dla dzieci i młodzieży powinny być wybierane ze szczególną starannością. Zarówno sam materiał, jak i krój stroju, muszą być dobrze dobrane, żeby dziecko mogło pływać i dobrze się bawić. Kąpielówki dla dzieci nie są drogie, więc nawet jeśli za te markowe zapłacimy odrobinę więcej, nie powinniśmy na tym oszczędzać.

Pozostaje pytanie, który kostium kąpielowy wybrać?

Stroje kąpielowe dla niemowląt - stroje kąpielowe dla dzieci do pierwszego roku życia powinny być wykonane z materiału, który pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała dziecka, szybko schnie i posiada filtr UV. Strój powinien być łatwy w zdejmowaniu i zakładaniu oraz umożliwiać szybką zmianę pieluszki.


Dziewczęcy strój kąpielowy 37,90 pln/ strój kąpielowy 19,90 pln/ strój kąpielowy 34,90 pln.   
Źródło: www.coccodrillo.com

 


Dziewczęcy kostium kąpielowy 49,90 pln/ kostium kąpielowy 49,90 pln/ kostium kąpielowy 39,90 pln.
Źródło: www.hm.com

 


Spodenki kąpielowe 29,99 pln/ spodenki kąpielowe 20,00 pln/ spodenki kąpielowe 15,00 pln.
Źródło: www.smyk.com

 


Chłopięcy kostium kąpielowy 47,90 pln/ Szorty 49,90 pln/ kostium kąpielowy 69,90 pln.
Źródło: www.hm.com

 

Strój kąpielowy dla dziewczynki - najlepiej taki, który zakryje jej całe ciało. Idealnym rozwiązaniem są kostiumy jednoczęściowe lub bikini dla dzieci. Wybór jest bardzo duży i łatwo znaleźć odpowiedni model.
 


Strój kąpielowy Pepe Jeans 119,90 pln/ strój kąpielowy Playshoes 79,90/ strój kąpielowy Name It 59,90 pln.
 


Strój kąpielowy Pepe Jeans 99,90 pln/ strój kąpielowy Name It 59,90 pln/ strój kąpielowy Playshoes 59,90 pln.


Kąpielówki dla chłopca to najprostsza sprawa - obok slipek, bardzo wygodną alternatywą są wzorzyste lub wielokolorowe luźne szorty o dłuższym kroju.

 
Szorty kąpielowe H&M 39,90 pln/ szorty kąpielowe H&M 39,90 pln/ szorty kąpielowe H&M 2-pak 49,90.

 


Szorty kąpielowe Polo Ralph Lauren  156,75 pln/ szorty kąpielowe Next 55,20 pln/ szorty kąpielowe Ebound 54,00.

 

Strój kąpielowy dla nastolatki - wszystko zależy od figury oraz od tego, czy ją akceptuje. Ważny jest styl ubierania, jaki preferuje oraz jej wiek - jedenastolatka w mocno wyciętym bikini nie będzie czuła się komfortowo.
 


Bikini Pepe Jeans 132,30 pln/ bikini New Look 915 Generation 84,00 pln/ bikini River Island 74,00 pln.

Kostium kąpielowy Archimede 209,00 pln/ kostium kąpielowy Schiesser 129,00 pln/ Cleaesen’s 159,90 pln.


 

Kąpielówki dla nastolatka - to nie tylko kwestia koloru i wzoru. Kąpielówki, z których chłopiec będzie korzystał podczas pływania na basenie lub w czasie biegania na plaży, powinny być przede wszystkim wygodne i szybkoschnące. Na rynku mamy duży wybór szortów, bokserek i slipów kąpielowych dla nastoletnich chłopców.

 


Kąpielówki Benetton 54,00 pln/ kąpielówki Zoggs 84,00 pln/ kąpielówki Molo 109,00 pln.


Szorty kąpielowe Tommy Hilfiger 159,20 pln/ szorty kąpielowe Shiwi 87,20 pln/ szorty kąpielowe DKNY 179,00 pln.

Radość z plażowania zaczyna się od wyboru stroju kąpielowego. Pozostaw ten wybór dziecku, choć najprawdopodobniej będzie kierować się emocjami, nie analizując zbytnio zalet i wad. W przypadku kupna stroju kąpielowy - nie liczy się dla niego funkcjonalność, a często jedynie wygląd. Dorośli powinni reagować i odradzać lub doradzać, ale pozostawić dziecku w tej kwestii swobodę.


Komentarze