Kategorie bloga
Najmodniejsze kolory 2017 według Pantone Color Institute

Najmodniejsze kolory 2017 według Pantone Color Institute


Pantone Color Institute, jedna z największych amerykańskich korporacji zajmująca się doradztwem kolorystycznym w branży poligraficznej, rokrocznie wybiera kolor, który będzie dominował kolejne dwanaście miesięcy. To firma, która zasłynęła dzięki opracowaniu swojej własnej, unikatowej skali kolorów. Instytut na podstawie obserwacji rynku, konsultacji i badań co rok typuje kolor, który najlepiej odzwierciedla obecne trendy – zarówno te związane z modą, architekturą, szeroko pojętym designem, jak i z naszym stylem życia.

 


www.pantone.com

 

Panton ogłosił, że kolorem roku 2017 będzie Greenery, czyli soczysta zieleń. Według Instytutu kolor ten symbolizuje nowe początki – nowy rok, nowe postanowienia, zdrowszy styl życia, świadome podejście do odżywiania oraz dbałość o środowisko. Świeży i radosnych żółto-zielony odcień u jednych przywołuje miłe skojarzenia z pierwszymi dniami wiosny, kiedy natura budzi się do życia, a u innych przywołuje skojarzenia ze świeżo skoszoną trawą w letni dzień, z paprotkami u babci, z jabłkami Granny Smith, ze zdrowymi koktajlami pełnymi zielonych owoców i warzyw. Patrząc na ten kolor, od razu cisną się na usta przymiotniki takie jak: świeżość, wiosna, zdrowie, odnowa.

 

     www.pantone.com
 

Eksperci z Instytutu Pantone  jak co roku przyglądali się kolorom jakie projektanci najczęściej używają w swoich kolekcjach na wiosnę 2017. Po przeanalizowaniu projektów czołowych kreatorów mody wybrali 10 kolorów, które będą królować w nadchodzącym roku. Mieszanina witalności, relaksu i… świeżego powietrza - właśnie tym chce nas uwieść paleta barw Pantone na wiosnę 2017 roku. W tym roku kolory są jasne i żywe, naturalne, nawiązujące do kolorów ziemi.

 

www.pinterest.com

„Jedną z rzeczy, które zaobserwowaliśmy w tym roku było na pewno odnowione poczucie wyobraźni, a także to, że kolory używane są w zupełnie innych kontekstach niż te, które uznawane są za tradycyjne” powiedział Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Instytutu Pantone. „Chcieliśmy nawiązać do barw, które otaczają nas w przyrodzie, nasza paleta na wiosnę 2017  przywołuje spektrum emocji i uczuć. Od ciepła słonecznych dni z Primrose Yellow do orzeźwiającego uczucia oddychania świeżym górskim powietrzem z Kale, aż po chęć ucieczki do dziewiczych rajskich wód z Paradise Island” – mówi  Leatrice Eiseman.
 

 

www.pinterest.com

Niagara przewodzi całą paletą kolorów Pantone na 2017 rok. To najczęściej spotykany kolor w wiosennych projektach. Niagara to klasyczny odcień błękitu kojarzący się z barwą denimu, wprawia nas w nastrój spokoju i zrelaksowania.

 

www.pinterest.com

Primrose Yellow mieni się ciepłem i witalnością. Natychmiast nas ociepla swym słonecznym odcieniem. Ta radosna żółta barwa przenosi nas do krainy wypełnionej entuzjazmem, pozytywnym myśleniem oraz słońcem!

 

www.pinterest.com

Lapis Blue doda nam jeszcze więcej energii. Silny i pewny siebie, ten intensywny kolor niebieskiego wypełni nas wewnętrznym blaskiem.

 

www.pinterest.com

Flame to czerwień w głównej mierze oparta na kolorze pomarańczowym. Jest towarzyski, ekstrawagancki, lubi dobrą zabawę i towarzystwo innych barw. Ten przepiękny odcień czerwieni dodaje temperamentu i ciepła do całej palety barw.
 

 

www.pinterest.com

Island Paradise to orzeźwiający niebieski który przywodzi na myśl kolor wody. Niebiesko-zielony odcień który bawi się z nami i zachęca do marzeń o wielkiej ucieczce w nieznane. Island Paradise jest symbolem tropikalnych uniesień i naszych pragnień odpoczynku.

 

www.pinterest.com

Pale Dogwood jest delikatnym i uspokajającym odcieniem różu przywodzącym na myśl aurę niewinności i czystości. Ten subtelny kolor dodaje blasku każdej stylizacji.

 

www.pinterest.com

Greenery to główna gwiazda tegorocznej palety Pantone. Ten soczysty żółto-zielony kolor wywołuje w nas pragnienie odkrywania i eksperymentowania. Kojarzy się z wiosną, piękną i bujną roślinnością zachęcającą nas do wzięcia głębokiego oddechu i odkrycia ukrytych zasobów energii.

 

www.pinterest.com

Pink Yarrow jest kapryśny i trudny do skomponowania. Kusi, dodaje energii, a także podnosi poziom adrenaliny. Ten kolor na pewno świetnie sprawdzi się w  roli głównej, a w naszych stylizacjach będzie przyciągać uwagę już z daleka.

 

www.pinterest.com

Kale kojarzy się głównie ze zdrowym trybem życia i otwartą przestrzenią. Jest kolejnym zielonym odcieniem zachęcającym nas aby połączyć się z naturą. Stanowi idealne tło i uzupełnienie bardziej żywych odcieni.

 

www.pinterest.com

Hazelnut jest świetnym dopełnieniem wszystkich wiosennych kolorów przewidzianych na 2017 rok jest. Ten odcień przypomina naturalną ziemistości i spokój. Skromny i ciepły, orzech laskowy to kolor przejściowy, który bez wysiłku łączy wszystkie sezony. Łatwo stworzysz modną stylizację z jego udziałem.

 

Z wiedzą na temat dziesięciu najlepszych odcieni pojawiających się na wybiegach będziecie mogli samodzielnie przygotować modne stylizacje w 2017 roku.

 

Źródło : www.pantone.com


Komentarze