Pokaż
Zapomniałeś hasła?

Pokaż

Pokaż

Dane firmy

*

*

*

Podaj swój adres e-mail, na którego wyślemy link do zmiany hasła


Wróc do logowania

Zamknij
Zamknij

Blog Przegląd trendów

Wróć
Kategorie bloga
Najmodniejsze kolory 2017 według Pantone Color Institute

Najmodniejsze kolory 2017 według Pantone Color Institute


Pantone Color Institute, jedna z największych amerykańskich korporacji zajmująca się doradztwem kolorystycznym w branży poligraficznej, rokrocznie wybiera kolor, który będzie dominował kolejne dwanaście miesięcy. To firma, która zasłynęła dzięki opracowaniu swojej własnej, unikatowej skali kolorów. Instytut na podstawie obserwacji rynku, konsultacji i badań co rok typuje kolor, który najlepiej odzwierciedla obecne trendy – zarówno te związane z modą, architekturą, szeroko pojętym designem, jak i z naszym stylem życia.

 


www.pantone.com

 

Panton ogłosił, że kolorem roku 2017 będzie Greenery, czyli soczysta zieleń. Według Instytutu kolor ten symbolizuje nowe początki – nowy rok, nowe postanowienia, zdrowszy styl życia, świadome podejście do odżywiania oraz dbałość o środowisko. Świeży i radosnych żółto-zielony odcień u jednych przywołuje miłe skojarzenia z pierwszymi dniami wiosny, kiedy natura budzi się do życia, a u innych przywołuje skojarzenia ze świeżo skoszoną trawą w letni dzień, z paprotkami u babci, z jabłkami Granny Smith, ze zdrowymi koktajlami pełnymi zielonych owoców i warzyw. Patrząc na ten kolor, od razu cisną się na usta przymiotniki takie jak: świeżość, wiosna, zdrowie, odnowa.

 

     www.pantone.com
 

Eksperci z Instytutu Pantone  jak co roku przyglądali się kolorom jakie projektanci najczęściej używają w swoich kolekcjach na wiosnę 2017. Po przeanalizowaniu projektów czołowych kreatorów mody wybrali 10 kolorów, które będą królować w nadchodzącym roku. Mieszanina witalności, relaksu i… świeżego powietrza - właśnie tym chce nas uwieść paleta barw Pantone na wiosnę 2017 roku. W tym roku kolory są jasne i żywe, naturalne, nawiązujące do kolorów ziemi.

 

www.pinterest.com

„Jedną z rzeczy, które zaobserwowaliśmy w tym roku było na pewno odnowione poczucie wyobraźni, a także to, że kolory używane są w zupełnie innych kontekstach niż te, które uznawane są za tradycyjne” powiedział Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Instytutu Pantone. „Chcieliśmy nawiązać do barw, które otaczają nas w przyrodzie, nasza paleta na wiosnę 2017  przywołuje spektrum emocji i uczuć. Od ciepła słonecznych dni z Primrose Yellow do orzeźwiającego uczucia oddychania świeżym górskim powietrzem z Kale, aż po chęć ucieczki do dziewiczych rajskich wód z Paradise Island” – mówi  Leatrice Eiseman.
 

 

www.pinterest.com

Niagara przewodzi całą paletą kolorów Pantone na 2017 rok. To najczęściej spotykany kolor w wiosennych projektach. Niagara to klasyczny odcień błękitu kojarzący się z barwą denimu, wprawia nas w nastrój spokoju i zrelaksowania.

 

www.pinterest.com

Primrose Yellow mieni się ciepłem i witalnością. Natychmiast nas ociepla swym słonecznym odcieniem. Ta radosna żółta barwa przenosi nas do krainy wypełnionej entuzjazmem, pozytywnym myśleniem oraz słońcem!

 

www.pinterest.com

Lapis Blue doda nam jeszcze więcej energii. Silny i pewny siebie, ten intensywny kolor niebieskiego wypełni nas wewnętrznym blaskiem.

 

www.pinterest.com

Flame to czerwień w głównej mierze oparta na kolorze pomarańczowym. Jest towarzyski, ekstrawagancki, lubi dobrą zabawę i towarzystwo innych barw. Ten przepiękny odcień czerwieni dodaje temperamentu i ciepła do całej palety barw.
 

 

www.pinterest.com

Island Paradise to orzeźwiający niebieski który przywodzi na myśl kolor wody. Niebiesko-zielony odcień który bawi się z nami i zachęca do marzeń o wielkiej ucieczce w nieznane. Island Paradise jest symbolem tropikalnych uniesień i naszych pragnień odpoczynku.

 

www.pinterest.com

Pale Dogwood jest delikatnym i uspokajającym odcieniem różu przywodzącym na myśl aurę niewinności i czystości. Ten subtelny kolor dodaje blasku każdej stylizacji.

 

www.pinterest.com

Greenery to główna gwiazda tegorocznej palety Pantone. Ten soczysty żółto-zielony kolor wywołuje w nas pragnienie odkrywania i eksperymentowania. Kojarzy się z wiosną, piękną i bujną roślinnością zachęcającą nas do wzięcia głębokiego oddechu i odkrycia ukrytych zasobów energii.

 

www.pinterest.com

Pink Yarrow jest kapryśny i trudny do skomponowania. Kusi, dodaje energii, a także podnosi poziom adrenaliny. Ten kolor na pewno świetnie sprawdzi się w  roli głównej, a w naszych stylizacjach będzie przyciągać uwagę już z daleka.

 

www.pinterest.com

Kale kojarzy się głównie ze zdrowym trybem życia i otwartą przestrzenią. Jest kolejnym zielonym odcieniem zachęcającym nas aby połączyć się z naturą. Stanowi idealne tło i uzupełnienie bardziej żywych odcieni.

 

www.pinterest.com

Hazelnut jest świetnym dopełnieniem wszystkich wiosennych kolorów przewidzianych na 2017 rok jest. Ten odcień przypomina naturalną ziemistości i spokój. Skromny i ciepły, orzech laskowy to kolor przejściowy, który bez wysiłku łączy wszystkie sezony. Łatwo stworzysz modną stylizację z jego udziałem.

 

Z wiedzą na temat dziesięciu najlepszych odcieni pojawiających się na wybiegach będziecie mogli samodzielnie przygotować modne stylizacje w 2017 roku.

 

Źródło : www.pantone.com


Komentarze