Kategorie bloga
Poradnik Wyprzedażowy

Poradnik Wyprzedażowy


Sezon zimowych wyprzedaży ruszył tuż po świętach Bożego Narodzenia. Jest to świetna okazja, żeby uzupełnić szafę o brakującą garderobę. Niestety to też ogromna pokusa, ponieważ skuszone niższą ceną możemy kupić rzeczy zupełnie nam niepotrzebne. Posezonowym wyprzedażom trudno się oprzeć, bo dają nam poczucie złapania super okazji i ogromną (często chwilową) satysfakcję z dokonanych zakupów. Jak nie dać się zwariować i nie wydać fortuny na zakupy pod wpływem impulsu?

 

Oto kilka prostych zasad:

PODZIEL BUDŻET

Pierwszą, największą część przeznacz na klasykę, ubrania ponadczasowe, wysokiej jakości, idealnie pasujące do naszej figury. Drugą, mniejszą część przeznacz na ubrania basicowe, które są podstawą naszych stylizacji, ale szybko się zużywają i często musimy je wymieniać. Trzecią zdecydowanie najmniejszą część wydaj na spontaniczne zakupy, najlepiej dodatki. Pamiętaj, liczy się jakość dokonanych zakupów a nie ilość.

ZRÓB PRZEGLĄD SZAFY

Przegląd garderoby możesz zrobić sama lub zatrudnić stylistkę, która oczyści twoją szafę z rzeczy zbędnych, a doradzi co powinnaś kupić korzystając z obniżek na wyprzedaży.

ZRÓB LISTĘ ZAKUPÓW

I bezwzględnie jej przestrzegaj - to może być trudne, ale nie niemożliwe. Nie idź do centrum handlowego, aby poprawić sobie humor, to najkrótsza droga do nieprzemyślanych zakupów.

NIGDY NIE KUPUJ NA WYPRZEDAŻACH

Nie kupuj ubrań i butów, które są za małe. Sukienek, które będą czekały aż schudniesz, niewygodnych szpilek, źle uszytej i słabej jakości odzieży której nigdy nie włożysz. Jeśli już w przymierzalni wahasz się - lepiej nie kupuj!

ZAPLANUJ TRASĘ ZAKUPÓW

Trzeba przyjąć jakąś strategię robienia zakupów. Szkoda czasu i energii na bieganie po wszystkich sklepach w centrum handlowym, odwiedź te miejsca, które oferują Twoje ulubione marki i odzież, której potrzebujesz.

UBIERZ SIĘ WYGODNIE

Zrób delikatny makijaż, ubierz się komfortowo biorąc pod uwagę temperaturę panującą wewnątrz centrum handlowego. Jeśli szukasz sukienki załóż buty na obcasie lub zabierz ze sobą szpilki, które pomogą ocenić stylizację już w przymierzalni.

PORÓWNUJ CENY

Nie ufaj emocjom, a rozsądkowi. Porównuj ceny w wielu sklepach. Sprawdzaj cenę zarówno na metce jak i przy kasie.

CIERPLIWOŚĆ TO TWÓJ SPRZYMIERZENIEC

W czasie wyprzedaży w sklepach sieciowych panuje tendencja do stopniowego obniżania cen. W pierwszym tygodniu po świętach rabaty będą najmniejsze. Natomiast w połowie stycznia sięgną 60 procent. Kiedy na półkach zaczną pojawiać się produkty z wiosennych kolekcji, zimowe artykuły będą tańsze nawet o 80 procent. Niestety z większymi obniżkami wiąże się problem z dostępnością rozmiarów, który w pierwszej fazie wyprzedaży w zasadzie nie istnieje.

MYŚL O PRZYSZŁYM SEZONIE

Planując zakupy w czasie wyprzedaży przejrzyjmy magazyny modowe i relacje z pokazów prezentujących trendy na przyszły sezon. Może warto już teraz, korzystając z wyprzedaży kupić ubrania, które wpisują się w wiosenno-letnie tendencje. Kupując je teraz w promocyjnych cenach zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

ZORIENTUJ SIĘ W ZASADACH ZWROTU I WYMIANY

To bardzo ważna rzecz, o której wielu z nas zapomina. Kupuj tam, gdzie przeceniony zakup można wymienić lub oddać, czasem lepiej (nie czekając w kolejce) przymierzyć ubranie w domu, a w razie zwrotu znać zasady jakie obowiązują w danym sklepie.

KUPUJ ON – LINE

Ubrania zakupione z wyprzedaży on-line wysyłane są wprost z magazynu, nie są ubrudzone podkładami, szminkami, po prostu nie były wcześniej przymierzane. Zakupy w sieci są szybkie i wygodne, ale powinny dotyczyć tylko tych sklepów, których rozmiarówkę i materiały dobrze znamy. Zakupy on-line to dużo większy wybór, brak kolejek do przymierzalni i korzystniejsze ceny.


Komentarze